Po vyrų bronzos – krepšininkių batalijos dėl aukso

Traumų išretintos ir šiandien į netrukus Italijoje prasidėsiantį Europos moterų krepšinio čempionatą išvykstančios Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas neslepia, jog komanda išvyksta turėdama vienintelį tikslą – iškovoti olimpinį kelialapį. O tai įmanoma padaryti tik tapus Senojo žemyno čempionėmis.

Vakar „Holiday Inn“ viešbutyje Lietuvos moterų krepšinio rinktinė buvo iškilmingai išlydėta į Europos čempionatą. Šiandien anksti rytą krepšininkės išskrenda į Italiją. Pirmadienį prasidėsiančiame čempionate lietuvės A grupėje kovos su Belgijos, Rumunijos ir Vokietijos rinktinėmis.

Beje, prieš iškilmingas palydėtuves treneriai su žaidėjomis dar surengė treniruotę. „Dirbame, nes nenorime prarasti taip sunkiai įgytos sportinės formos“, – LŽ sakė A.Paulauskas.

Vakar paaiškėjo galutinis rinktinės dvyliktukas. Lietuvos garbę Italijoje gins įžaidėjos ir gynėjos Rima Valentienė (29 metai, 170 cm), Vaida Zagurskytė-Pacauskienė (28, 176), Milda Sauliūtė (26, 175), Sandra Valužytė (25, 176), Ela Briedytė (28, 176), lengvosios krašto puolėjos Kristina Vengrytė (25, 187), Vita Kuktienė (27, 186), Lina Brazdeikytė (33, 185), sunkiosios krašto ir vidurio puolėjos Eglė Šulčiūtė (22, 190), Agnė Čiūdarienė (28, 188), Iveta Marčauskaitė (25, 196) ir Gintarė Petronytė (18, 195).

Pastaruoju metu čempionatui rengėsi 13 krepšininkių, o vakar rinktinės treneriai nusprendė, jog į varžybas nevyks 23 metų 176 cm ūgio Irma Raugaitė.

– Kokie kriterijai lėmė apsispręsti dėl galutinio dvyliktuko? – vakar LŽ paklausė rinktinės trenerio A.Paulausko.

– Sprendėme pagal pozicijas. Šios pozicijos žaidėjų yra pakankamai, juolab į rikiuotę grįžo Sandra Valužytė. Dar svarstėme variantą – vežtis Irmą, tada Lietuvoje būtume palikę vieną kurią nors įžaidėją. Tuo labiau jog sveikatos problemų turėjo Rima Valentienė – ji pastarąsias penkias dienas nesportavo ir tik ketvirtadienio vakarą vėl pradėjo treniruotis. Tad nutarėme vežtis tris įžaidėjas, nes nežinome, kaip seksis rungtyniauti V.Zagurskytei. Visi tyrimai rodo, jog po kojos traumos ji išgijusi, gali žaisti visa jėga. Bet mes apsidraudėme.

– Rinktinės kontrolinės varžybos prieš čempionatą nuteikia nelabai optimistiškai.

– Rezultatai nekokie, bet buvo ir gerų pralaimėtų rungtynių. Mes taupėme žaidėjas, buvo problemų dėl Irenos Vizbarienės (Baranauskaitės), bet, kaip sakome, nesutaupėme ir neišsaugojome – ji nevyks į čempionatą. Antra komanda žaidžia silpniau, ne taip patikimai. Manau, čempionate mūsų žaidimas sulig kiekvienomis rungtynėmis gerės. Be abejo, sunkiausios pirmenybių rungtynės – pirmosios. Daug kas nuo jų priklausys.

– Ar realu iškovoti kelialapį į Pekino olimpiadą?

– Žinoma, realu.

– Bet tam reikia, kad Lietuva taptų Europos čempione.

– Taip, reikia viską daryti, reikia tikėti, reikia važiuoti, žaisti ir laimėti.

– Kurios žaidėjos, dėl traumos negalinčios padėti rinktinei, Italijoje labiausiai trūks?

– Visų gaila. Gaila, jog iki čempionato nespėjo atsigauti Aušra Bimbaitė, apmaudu dėl Rasos Žemantauskaitės ir ypač dėl I.Vizbarienės. Iki Irenos traumos mūsų priekinė linija atrodė geriausiai. Jų mums labai trūks.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.