B.Gatesas neaplenkiamas

„Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas keturioliktus metus iš eilės išlieka turtingiausiu žmogumi Amerikoje.

Tai rodo naujausias žurnalo „Forbes“ turtingiausių amerikiečių sąrašas. Jame antrąją vietą užima investuotojas Warrenas Buffettas. Per pastaruosius metus abiejų vyrų turtas padidėjo 6 mlrd. dolerių, tačiau B.Gateso turtas vertinamas 59

mlrd., o W.Buffetto – 52 mlrd. dolerių. W.Buffettas 85 proc. nuosavo kapitalo pažadėjo skirti Billo ir Melindos Gatesų fondui bei šeimų labdaros organizacijoms.

Lošimo namų magnatas Sheldonas Adelsonas, vadovaujantis korporacijai „Las Vegas Sands“, su 28 mlrd. dolerių užėmė trečiąją vietą, o „Microsoft“ konkurentės „Oracle“ generalinis direktorius

Larry Ellisonas su 26 mlrd. dolerių liko ketvirtas.

Kasmetinis 400 turtingiausių amerikiečių sąrašas, į kurį dabar įtraukiami tik tie asmenys, kurie turi ne mažiau kaip 1,3 mlrd. nuosavo kapitalo, sudaromas jau 25 kartą. Šiemeta bendras į sąrašą įtrauktų asmenų turtas padidėjo nuo 290 mlrd. dolerių iki 1,54 trilijonų dolerių. Nepaisant rinkos svyravimų, beveik pusė iš 45 naujų narių atėjo iš rizikos draudimo ir privataus investavimo sričių.

Pirmą kartą nuo 1989 metų į pirmąjį dešimtuką nepateko Waltonų šeima – parduotuvių „Wal-Mart“ įkūrėjo Samo Waltono palikuonys. Keturi šios šeimos atstovai – Jimas, Christy, Robsonas ir Alice – nusmuko į 12-ąją ir 15-ąją vietas. Waltonus iš pirmojo dešimtuko išstūmė paieškos sistemos „Google“ įkūrėjai Sergejus Brinas ir Larry Page’as, kurie, turėdami 18,5 mlrd. dolerių, dalijasi penktąja vieta, ir broliai Charlesas bei Davidas Kochai, vadovaujantys antrai pagal dydį privačiai kompanijai pasaulyje „Koch Industries“. Kiekvienas jų, turėdamas po 17 mlrd. dolerių vertinamo turto, užėmė devintąją vietą.

Labiausiai pašoko investuotojas Kirkas Kerkorianas, kurio turtas nuo 9 mlrd. dolerių pernai išaugo iki 18 mlrd. dolerių. Jis debiutavo pirmajame dešimtuke, iš 26 vietos pakildamas į septintąją.

Aštuntojoje vietoje liko antros pagal dydį kompiuterių gamintojos „Dell“ vadovas Michaelas Dellasas, turintis 17,2 mlrd. dolerių.

Iš 400 turtingiausių amerikiečių 270 žmonių praturtėjo savo pastangomis, 74 gavo palikimą. Sąraše yra ir 9 moterys.

Jauniausias „Forbes“ sąraše – 33 metų vieno rizikos draudimo fondo vadovas Johnas Arnoldas, su 1,5 mlrd. dolerių užimantis 317 vietą. Vyriausias milijardierius – 98 metų Johnas Simplotas, turintis 3,6 mlrd. dolerių ir užimantis 214 vietą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.