„Dieną be automobilio” kinai pažymėjo transporto spūstimis

Daugiau nei 100 Kinijos miestų, tarp jų ir sostinė Pekinas, šeštadienį pažymėjo „Dieną be automobilio”. Ši diena skirta kovoti su transporto kamščiais ir oro užterštumu, tačiau sostinės gyventojai nieko nepaisydami vis tiek stovėjo automobilių spūstyse.
Aiškiai ignoruodami valdžios reikalavimus palikti automobilius namuose, Pekino viduriniosios klasės atstovai į miestą įvairiais reikalais važiavo mašinomis.

Reikalavimui nesėsti už vairo nepakluso ir kitų 107 prie akcijos prisijungusių miestų gyventojai.

„Tas pats kaip visada, – sakė labiausiai perpildyta sostinės Trečiojo žiedo gatve nardantis taksistas Dongas Yongjunas (Dongas Jongdžunas). – Nematau jokio skirtumo.”

Situacija buvo panaši ir kituose didžiuosiuose miestuose – Šanchajuje ir Vuhane, didžiausiame pramonės mieste, įsikūrusiame šalies centre.

Pekine ir kituose Kinijos miestuose nuo 7 val. ryto vietos (2 val. nakties Lietuvos) laiku iki 19 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku kai kurios gatvės lengviesiems automobiliams buvo uždarytos – čia galėjo eiti tik pėstieji, važiuoti dviratininkai, taksi automobiliai ir autobusai.

Prie akcijų „Diena be automobilio” ir „Viešojo transporto savaitė” prisijungė dauguma didžiųjų Kinijos miestų, išskyrus Guangdžou, turintį dešimt milijonų gyventojų ir milijoną automobilių.

Guangdžou pareigūnai pareiškė, jog miesto viešojo transporto sistema nepasirengusi atlaikyti tokį papildomą spaudimą, teigiama dienraštyje „Southern Metropolitan Daily”.

Dauguma Guangdžou gyventojų sutiko su sprendimu nedalyvauti „Dienoje be automobilio”, pavadindami ją daugiau simboliu, neturinčiu jokios realios įtakos gamtosaugai, teigiama interneto svetainėje pcauto.com.cn.

„Vieną dieną susilaikai nevairavęs automobilio, bet juk metuose yra dar 364 dienos, kai tikrai vairuosi. Kaip tai padės Žemei?”, – klausė vienas svetainės lankytojas.

Pekinui žymiai geriau sekėsi rugpjūtį, kai keturias dienas daugiau nei milijonui automobilių buvo uždrausta važiuoti sostinės gatvėmis, nes valdžios atstovai tokiu būdu išbandė, kaip būtų galima išvalyti užterštą orą per kitais metais rengiamas Olimpines žaidynes.

Tiesa, rugpjūtį važiuoti miesto gatvėmis važiuoti buvo iš tiesų uždrausta – prasižengėlius baudė daugiau nei 6500 policijos pareigūnų, o „Diena be automobilio” buvo savanoriška akcija.

Rugsėjo 22-oji „Diena be automobilio” įvairiose pasaulio šalyse skelbiama kasmet, tačiau Kinija prie šios akcijos prisijungė pirmąjį kartą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.