Klaipėdiečius pribloškė nauja bilietų į renginius pardavimo tvarka, kai prie bilieto kainos pridedamas ir naujas kelių litų mokestis.
Skandalų nebuvo
Jau kelias savaites į renginius išsiruošusius klaipėdiečius nemaloniai nustebina priemoka, kurią jie privalo sumokėti pirkdami bilietus kasose ar užsakydami juos internetu.
Nors kai kurios bilietus platinančios bendrovės vadinamąjį paslaugos mokestį taikė jau seniai, klaipėdiečiai sunerimo, kai nuo rugpjūčio 1-osios taikyti rinkliavą pradėjo ir bendrovė „Bilietai.lt”, parduodanti bilietus į Žvejų rūmuose, Klaipėdos koncertų salėje bei Muzikiniame teatre vykstančius renginius.
Mokestis kol kas nerenkamas tik uostamiesčio Dramos teatro kasose.
Šiuo metu bilietai į koncertus ir spektaklius kainuoja dviem litais brangiau, jeigu jie įsigyjami kasose, ir vienu litu brangiau, jeigu bilietas užsakomas internetu.
Žvejų rūmų ryšių su visuomene specialistė Indrė Bareikytė paaiškino, kad įstaiga tik vykdo sutarties su „Bilietai.lt” įsipareigojimus.
„Renginių anonsuose stengiamės nurodyti kainą su dviejų litų mokesčiu, kad į kasą atėjęs žmogus nesijaustų nepatogiai, jeigu su savimi pasiėmė daugiau pinigų. Neslėpsiu – žmonės klausinėja, iš kur tas mokestis ir už ką jis imamas, tačiau skandalų iki šiol nepasitaikė. Matyt, priprato, kad viskas aplink brangsta”, – mano I.Bareikytė.
Nebemoka mokesčių
„Bilietai.lt” pasiūlymas platinti jų bilietus uostamiesčio kultūros įstaigas išlaisvino nuo prievolės – anksčiau jos į biudžetą turėdavo mokėti kelių procentų administravimo mokestį nuo kiekvieno parduoto bilieto.
Klaipėdos koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė teigė, kad šie mokesčiai „surydavo” nemažai įstaigos pajamų.
„Todėl lengviau atsikvėpėme sužinoję, kad nuo šiol mokesčių nebereikia mokėti, – jie bus surenkami iš žiūrovų”, – paaiškino ji.
Paklausta, ar dviejų litų mokestis nėra per didelis, D.Žičkuvienė sakė: „Kai bilietas kainuoja keliasdešimt litų, tie du litai gal ir neatrodo daug, tačiau kai ateina moksleiviai ir perka bilietą už šešis litus, jiems priemoka gali pasirodyti skaudi. Kita vertus, lankytojai jau pratinasi prie naujovės.”
Užsienyje – įprasta
„Bilietai.lt” rinkodaros vadovė Dovilė Žukauskaitė tikino, kad panašūs mokesčiai renkami visame pasaulyje.
„Bankuose juk mokame kelis litus, kai atsiskaitome už komunalines ar kitas paslaugas. Mūsų mokestis taip pat imamas už paslaugą, juk žmonės dirba – skaičiuoja pinigus, daro pavedimus, moka kasos aparato mokestį. Už internetu užsakytus bilietus mokestis mažesnis, nes sąnaudos ne tokios didelės”, – aiškino ji.
Esą už papildomai surinktas lėšas tobulinamas klientų aptarnavimas – plečiamas kasų tinklas visoje šalyje, diegiamos patogesnės interneto sistemos virtualiam bilietų užsakymui, padengiama dalis išlaidų kasininkų atlyginimams.
Iki rugpjūčio 1-osios „Bilietai.lt” bilietus platino be papildomo mokesčio, tačiau kita stambi šioje srityje dirbanti bendrovė „Tiketa” mokestį rinko jau seniai.
Priklausomai nuo renginio ir jo vietos priemoka prie „Tiketoje” pirkto bilieto kainos kartais siekia net šešis litus.
Paprastai ši bendrovė platina bilietus į Vilniuje vykstančius garsių muzikos žvaigždžių koncertus, sostinės teatrų spektaklius, tarptautines sporto varžybas.