Baisi diagnozė neatima vilties

„Laikyk kojas šiltai, saugok tvirtai sveikatą“. Ne tik šis, bet ir kiti šmaikštūs ir šilti linkėjimai šiomis dienomis skrieja maestro Vytautui Kernagiui

Aukoja pinigus

Žinomų žmonių kova su vėžiu įkvėpė visuomenę daugiau kalbėti apie negailestingą ligą ir ryžtis pagelbėti jos paliestiems žmonėms.

Rytoj vakare LNK studijoje ir prie televizijos ekranų susirinks tūkstančiai dainininko V.Kernagio gerbėjų. Per tiesioginę didelio koncerto transliaciją žmonės SMS žinutėmis galės aukoti maestro gydymui reikalingas lėšas.

Sužinoję apie maestro ligą, šalies gyventojai jau keletą savaičių rinko pinigus.

Vakar vakare specialioje sąskaitoje jau buvo daugiau nei 158 tūkst. litų.

Dainininko reabilitacijai užsienyje gali prireikti 100 tūkst. litų. Be to, kainuoja ir kasdieniai vaistai, specialus maistas, daugybė kitų dalykų, padedančių atsistatyti chemoterapijos procedūrų nualintam dainininko organizmui.

V.Kernagio draugai, inicijavę paramos akciją, tikina, jog tos lėšos, kurių gydymui ir reabilitacijai neprireiks, bus panaudotos kovai su onkologinėmis ligomis Lietuvoje.

Koncerte išreikš paramą

Tikimasi, kad LNK rengiamas koncertas „Mano dienos kaip šventė“ įkvėps jėgų ir tikėjimo su sunkia liga besigrumiančiam V.Kernagiui.

Scenos žvaigždės, seni maestro bičiuliai ir jauni atlikėjai naujai perdainuos žinomiausias Lietuvos muzikos grando dainas.

Klaipėdietis dainininkas Edmundas Kučinskas maestro palaikymo koncerte dainuos V.Kernagio dainą „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“.

Dienraščiui „Klaipėda“ E.Kučinskas sakė, kad žinia apie V.Kernagio sveikatos problemas jam buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus.

„Liga yra liga, nieko nepadarysi, visiškai netikėtai ji gali pasibelsti į kiekvieno iš mūsų gyvenimą, – atsiduso jis. – Tačiau nereikėtų nusiminti. Man atrodo, kad viskas bus gerai. Vytautas palyginti gerai jaučiasi, gal dar ir visus mus pergyvens. Tragedijos nuojautos neturime nė vienas, nebus jokio gedulingumo ir koncerte. Bus smagu, jei mūsų palaikymas išties sustiprins Kernagio optimizmą ir ryžtą kovoti su liga“, – tikino E.Kučinskas.

Koncerte, skirtame V.Kernagiui palaikyti, dalyvaus Inga Jankauskaitė, Česlovas Gabalis, Kristina Kazlauskaitė, Vidmantas Urbonas, Deivis, Stasys Povilaitis, Marijonas Mikutavičius, Merūnas Vitulskis, Eduardas Kaniava ir kiti žinomi atlikėjai.

Susirgo netikėtai

Dar gegužės pabaigoje V.Kernagis vedė populiarų LNK televizijos projektą „Žvaigždžių duetai“.

Tačiau liepos 6-ąją, kai jis paskutinį kartą pasirodė viešumoje – Karaliaus Mindaugo dienos proga surengtame priėmime Prezidentūroje, dainininkas atrodė sublogęs.

Kai pavasarį 56 metų vyrui buvo atlikta skrandžio operacija, atlikėjas kurį laiką jautėsi geriau, tačiau netrukus negalavimai persimetė į stemplę, gerklas, pakito balsas, ėmė kristi svoris.

Šiuo metu jis jau ištvėrė dvi chemoterapijos procedūras.

Gydosi Klaipėdoje

Su skrandžio vėžiu kovojantis V.Kernagis gydosi uostamiestyje.

Prieš keletą dienų Klaipėdos universitetinės ligoninės Chemoterapijos skyriuje jam buvo suleista dar viena „chemijos“ porcija.

Įžymybę gydo tas pats gydytojas, kuris kelis mėnesius su ta pačia liga grumtis padėjo jau anapus išėjusiam klaipėdiečiui dainininkui Rolandui Janavičiui.

Klaipėdos universitetinės ligoninės Chemoterapijos skyriaus vedėjas Alvydas Česas yra ir Sveikatos apsaugos ministerijos konsultantas onkologijai bei chemoterapijai.

Ragina pasitikrinti

Vienas iš paramos akcijos V.Kernagiui sumanytojų, dainininko draugas Linas Ryškus „Klaipėdai“ teigė, jog rytoj įvyksiančio koncerto tikslas – visus paraginti kuo dažniau tikrintis sveikatą.

Pasak jo, ankstesnės stadijos ligą įveikti paprasčiau, o kiekvienas sunkesnės stadijos vėžys yra abejingumo savo sveikatai pasekmė.

„Kai per pusmetį vėžys nusinešė ne vieną visiems brangią gyvybę, žmonės pradeda galvoti, kad kiekvienas asmeniškai ar jų artimieji bet kada gali patys atsidurti tokioje situacijoje,“ – dienraščiui sakė L.Ryškus.

Pasak jo, gali būti, kad po kelių savaičių, kai sustiprės po chemoterapijos procedūrų, V.Kernagis tolesniam gydymui bus išsiųstas į Austriją.

Rinks lėšas vaikams

Norėdami pagerbti artimo atminimą, lėšas vėžiu sergantiems vaikams ketina rinkti ir R.Janavičiaus sužadėtinė Deimantė Janavičiūtė.

Lapkričio 4-ąją Lietuvos televizijoje ketinama surengti koncertą R.Janavičiui atminti, kuriame žmonės bus raginami aukoti vėžiu sergantiems vaikams.

D.Janavičiūtė įsteigė R.Janavi-čiaus vardo fondą, siekdama skirti laiko ir pastangų, kad visuomenė daugiau dėmesio ir paramos skirtų sergantiems vėžiu.

„Klaipėdai“ D.Janavičiūtė teigė, kad ją džiugina, jog prie sumanymo geranoriškai prisidėjo žinomi ir populiarūs atlikėjai, kurie koncerto metu perdainuos žinomiausias R.Janavičiaus dainas bei taip pat paragins visuomenę nelikti abejingai savo sveikatai ir kitų žmonių skausmui.

Sunku diagnozuoti

Skrandžio vėžį sunku laiku diagnozuoti, nes pirmieji simptomai būna neryškūs ir į juos paprastai nekreipiama dėmesio.

Skrandžio vėžiu dažniausiai serga vyresni nei 55 metų žmonės, vyrai dažniau negu moterys.

Mokslininkai ištyrė, kad skrandžio vėžiu dažniau sergama tose šalyse, kur vartojama daug rūkyto, sūdyto, marinuoto maisto. Manoma, kad skrandžio vėžio atsiradimui įtakos turi ir su maistu gaunami kancerogenai, rūkymas, alkoholio vartojimas, antioksidantų trūkumas.

Taip pat pastebėta, kad dažniau skrandžio vėžiu suserga A kraujo grupę turintys asmenys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , .

6 Responses to Baisi diagnozė neatima vilties

 1. linkejimas

  Butinai dalyvausiu akcijoje. O maestro linkiu stiprybes, optimizmo ir kad kuo greiciau sugriztu i scena

 2. AšAsilas

  RYŠKAU, KĄ TU PADAREI ???
  &#039Įžymybę gydo tas pats gydytojas, kuris kelis mėnesius su ta pačia liga grumtis padėjo jau anapus išėjusiam klaipėdiečiui dainininkui Rolandui Janavičiui.&#039

 3. 7up

  Stiprybės tau Vytautai.

 4. ilma

  mylim tave Vytautai

 5. AS UZAUGAU SU V.KER.DAINOMS

  AS uzaugau su Vytauto Kernagio daiom ir savo vakus auginu jas klausydama, labai issigandau kai suzinijau apie jo liga. Linkiu daug stiprybes .mes savo maldose prasysime viespaties sveikatos jums Gerb, Vytautai.Su didele pagarba .

 6. Kolega

  Vezi reikia gydyti nauja XXI amziaus medicina apie kuria seni profesoriai nieko nezino,o ne senomis priemonemis.Nepades nei milijonas,nei reabilitacija uzsienyje.Yra ir Lietuvoje geniju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.