Bėglys pasidavė gretimoje šalyje

Teisėsaugininkų rankose atsidūrė ir antras bėglys iš Alytaus pataisos namų. Dvylika kartų už vagystes teistas 31 metų Sigitas Gedgaudas praėjusį savaitgalį pats pasidavė Rusijos Federacijos Kaliningrado srities milicijos pareigūnams.

Dabar S.Gedgaudas bus teisiamas ne tik už pabėgimą iš įkalinimo vietos, bet ir neteisėtą Lietuvos ir Rusijos sienos kirtimą.

Anot Alytaus pataisos namų direktoriaus Kęstučio Jasmonto, suvargęs ir peralkęs kalinys nebeturėjo kitos išeities. Rugsėjo 5-osios naktį pro orlaidę kartu su kitu nuteistuoju Vaidu Mačijausku pabėgęs S.Gedgaudas laisve džiaugėsi pusantros savaitės. Jo bendras buvo sulaikytas praėjus kelioms dienoms po pabėgimo Vilkaviškio rajone. Tąkart S.Gedgaudui pavyko pasprukti nuo abu bėglius pažinusio Marijampolės pataisos namų prižiūrėtojo Jono Ragažinsko, nes bėglio pėdsakus pametė pagalbon pasitelktas apmokytas šuo.

Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Viktoras Baublys ir Generalinės prokuratūros atstovai derasi su Kaliningrado srities teisėsaugininkais, kad bėglys būtų grąžintas į Lietuvą.

S.Gedgaudas ir V.Mačijauskas dirbo sandėliuose laisvojoje zonoje, saugomoje įkalinimo įstaigos teritorijoje. Jie turėjo realią galimybę jau spalį išeiti į laisvę. Tačiau pagal V.Mačijausko pateiktą versiją, šviesią ateitį sudrumstė alkoholis.

„V.Mačijauskas pasakojo, kad iš pradžių jie su bendru neketino bėgti, tik norėjo netoli pataisos namų esančios degalinės parduotuvėje nusipirkti svaigalų ir vėl grįžti, bet nespėjo įgyvendinti plano iki patikrinimo. Būtent tada vienas jų pasiūlė bėgti“, – teigė K.Jasmontas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.