Imigrantų vaikai brangiai kainuoja

Britų politikai piktinasi, kad valstybė moka pašalpas vaikams, kurių net nėra Didžiojoje Britanijoje.

Išmokos užsieniečių, besidarbuojančių Didžiojoje Britanijoje, vaikams, kai kurių politikų nuomone, vis labiau slegia šalies biudžetą. Ypač britų politikams nepatinka tai, kad šios išmokos keliauja į užsienį.

Didžiosios Britanijos vyriausybės duomenimis, šiuo metu šalis kas mėnesį moka daugiau kaip milijoną svarų sterlingų (apie 5 mln. litų) atvykusių iš Rytų Europos šalių darbininkų vaikams. Nepritariantis vyriausybės politikai konservatorių partijos narys Philipas Hammondas sakė: „Pernai daugiau kaip 200 tūkst. britų vaikų gyveno skurde. Vaikui mokamos išmokos yra gyvybiškai svarbus ginklas kovojant su skurdu. Taigi kodėl Gordonas Brownas moka tūkstančius svarų sterlingų kas savaitę vaikams, kurių net nėra, o galbūt niekada ir nebus šioje šalyje?”

Darbininkai iš naujųjų Europos Sąjungos (ES) šalių, kurios prisijungė prie Bendrijos 2004 metais, turi teisę gauti išmokas vaikams tomis pačiomis sąlygomis kaip ir Didžiosios Britanijos piliečiai. Po metų darbo jie, kaip ir bet kuris britas, turi teisę gauti valstybės paramą.

Didžiosios Britanijos vyriausybės duomenimis, tokia teise pasinaudojo apie 70 tūkst. migrantų iš 8 Rytų Europos šalių. Šiuo metu pirmajam vaikui mokamos išmokos dydis yra 18,1 svaro sterlingo per savaitę. Jeigu šeimoje yra daugiau vaikų, visiems kitiems vaikams mokama po 12,1 svaro sterlingo per savaitę. Pasak šalies pareigūnų, šiuo metu po vieną vaiką šeimoje augina 14 tūkst. migrantų. Išmokos šiems vaikams kas savaitę siekia 253 400 svarų sterlingų, o per mėnesį tai sudaro daugiau kaip milijoną svarų sterlingų.

Iš viso Didžiojoje Britanijoje šiuo metu yra apie 700 tūkst. migrantų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Čekijos, Vengrijos ir Slovėnijos – šalių, kurios prisijungė prie ES prieš trejus metus. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, imigrantų srautas iš šių šalių dar nesibaigė, nors šiek tiek ir sumažėjo. Šiais metais laukiama atvykstant 13 tūkst. Rytų Europos šalių piliečių. Pasak ministerijos atstovų, migrantai iš naujųjų ES šalių yra perspėjami, kad jie negali pretenduoti į bedarbio ar kitokias pašalpas, jeigu jie neišdirbo šalyje bent metų. Pareigūnai taip pat tvirtina, kad bendra migrantams per metus mokamų pinigų suma siekia 125 mln. svarų sterlingų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.