Verslininkas A. Usmanovas įsigijo M. Rostropovičiaus ir G. Višnevskajos kolekciją

Rusijos verslininkas Ališeras Usmanovas įsigijo Mstislavo Rostropovičiaus ir Galinos Višnevskajos meno kolekciją, pranešė anoniminis šaltinis, artimai susijęs su aukciono namais „Sotheby’s”. Kolekcijos aukcionas buvo numatytas rugsėjo 19 dieną, tačiau rugsėjo 17 d. aukciono namai jį atšaukė, nes buvo įsigyta visa kolekcija.

Pirkėjo pavardė oficialiai neskelbiama. Pasak „Sotheby’s” atstovo Rusijoje Michailo Kamenskio, pirkėjas yra Rusijos pilietis ir ketina šią kolekciją paversti muziejine. M. Kamenskis taip pat pažymėjo, kad kolekcija buvo parduota už daug didesnę nei pirminė nustatyta suma (26-40 mln. JAV dolerių).

Kolekcininkas Vladimiras Carenkovas, padėjęs kaupti kolekciją M. Rostropovičiui ir G.Višnevskajai, teigė, kad dainininkė palankiai sutiko pirkėjo pasiūlymą, sužinojusi, kad jis ketina grąžinti kolekciją Rusijai, nors ir būtų galėjusi aukciono metu gauti daug didesnę sumą.

Kolekciją sudaro 450 XVIII – XX amžiaus rusų meno – tapybos ir dekoratyvinės-taikomosios dailės – kūrinių, tarp jų Karlo Briulovo, Nikolajaus Rericho, Boriso Grigorjevo darbai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.