Žemės sandoriai žlugdo iždą

Klaipėdos valdžia nesulaukia milijonų litų iš žemės sandorių. Turto vertintojai vėluoja nustatyti sklypų kainas, o brangią žemę išsinuomoję verslininkai neskuba mokėti nuomos mokesčio.

Prašė paskubėti

„Miestui nesiseka rinkti planuotų pajamų, todėl meras Rimantas Taraškevičius prašė skubinti parduodamų valstybės sklypų dokumentų tvarkymą. Už parduotą žemę 50 procentų pinigų tenka valstybei, kita dalis – savivaldybei“, – pasakojo Klaipėdos apskrities viršininkas Vytautas Rinkevičius po susitikimo su uostamiesčio vadovu.

Anot jo, turto vertintojai per ilgai nustatinėjo parduoti ir nuomoti skirtų sklypų kainas. Prieš porą dienų apskritis gavo žemės vertinimo ataskaitas, todėl dabar galės teikti sklypus aukcionams.

„Vienas šešių hektarų sklypas, skirtas gyvenamajam kvartalui statyti – labai brangus. Meras prašė, kad ši žemė būtų pateikta aukcionui kaip galima greičiau“, – teigė V.Rinkevičius.

Parduos daug žemės

Savivaldybės Žemėtvarkos ir teritorijų plėtros skyriaus vedėja Raimonda Gružienė patvirtino, kad savivaldybė ketina parduoti aukcione šešių hektarų sklypą gyvenamajam kvartalui statyti.

Ši žemė yra už vadinamojo ligoninių miestelio, Savanorių gatvėje 6. Visai greta – Savanorių gatvėje 2 ketinama parduoti 30 arų sklypą.

Taikos prospekte 28A ketinama parduoti 10 arų.

Aukcione pirkėjai galės varžytis ir dėl 1,7 hektaro sklypo už „Big“ prekybos centro, Liubeko gatvėje 25. Čia turėtų būti pastatytas sporto kompleksas.

„Už pastaruosius sklypus planuojama gauti 15 milijonų litų“, – sakė R.Gružienė.

Dar tris sklypus ketinama aukcione išnuomoti. Po devynis arus nuomai bus pateikti sklypai senamiestyje Daržų gatvėje 7 ir Stalių gatvėje 6.

Smiltynės gatvėje 12B bus nuomojamas 25 arų sklypas komerciniam pastatui statyti. Ši žemė yra Smiltynėje, prie senosios perkėlos, dabar ten stovi laikini kioskai.

Nutrauks nuomos sutartis

R.Taraškevičius guodėsi apskrities viršininkui, kad nuo praėjusių metų pabaigos nuomininkai nemoka mokesčių už aukcione išsinuomotus sklypus Naujojoje Uosto gatvėje 15B – 28 arų ir 15C – 22 arų bei Jūros gatvėje 8 – devynių arų. Nuomininkai neatsiskaito ir už 23 arų žemės nuomą S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje 23.

„Nuo praėjusių metų pastarieji nuomininkai skolingi savivaldybei beveik 2,5 milijono litų žemės nuomos mokesčių ir delspinigių“, – sakė R.Gružienė.

Apskrities viršininkas pažadėjo merui, kad netrukus bus nutrauktos žemės nuomos sutartys su tais asmenimis, kurie nemoka mokesčių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.