Buvusio VSD direktoriaus A.Pociaus pavaduotojai gali sulaukti tokio paties likimo kaip ir jų vadovas

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojai gali prarasti savo postus, kaip ir buvęs jų vadovas Arvydas Pocius.
Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nusprendė penktadienį į posėdį kviestis dabartinį VSD vadovą Povilą Malakauską ir jam išsakyti pageidavimus, kad su A.Pociumi dirbę pavaduotojai – Dainius Dabašinskas ir Darius Jurgelevičius būtų atleisti.

„Komiteto atliktame VSD tyrime yra pabrėžta, kad D.Dabašinskas ir D.Jurgelevičius darė tokius pat negerus darbus, kaip ir A.Pocius, todėl nesuprasime, jei jie liks toliau pavaduotojais, nors formaliai tai yra prezidento ir VSD direktoriaus prerogatyva”, – BNS sakė NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius.

Tuo metu prezidentas Valdas Adamkus yra pareiškęs, jog VSD darbuotojų tinkamumo klausimas pirmiausia yra departamento generalinio direktoriaus prerogatyva.

„Jokios politinės organizacijos ar partijos negali primesti šitai įstaigai savo valios, ieškoti privilegijų. Būtina leisti šiai įstaigai dirbti valstybei būtiną, niekieno neįtakojamą darbą, kuris turi tarnauti valstybės saugumui”, – žiniasklaidai yra sakęs V.Adamkus.

VSD generalinio direktoriaus pavaduotojus departamento direktoriaus teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Be to, NSGK sieks iš VSD išgauti operatyvinės veiklos pažymas, kurių nepateikė A.Pocius. Neoficialiai teigiama, kad nepateiktose pažymose gali būti aprašomi VSD vykdyti tyrimai apie valstybės pareigūnų ir verslo grupių ryšius.

NSGK pernai paskelbė dabartinei VSD vadovybei nepalankias šios specialiosios tarnybos veiklos parlamentinio tyrimo išvadas, po kurių atsistatydino departamento generalinis direktorius A.Pocius. Tačiau ir pats NSGK sulaukė kritikos už tai, jog nepakankamai atliko savo pareigą vykdyti parlamentinę kontrolę ir leido subręsti vadinamajai VSD krizei.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.