V.Pociūno bylos baigtis paaiškės po savaitės

Teismas ėmėsi nagrinėti skundą, kuriuo prašoma tęsti Vytauto Pociūno žūties tyrimą.

Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas vakar pradėjo nagrinėti V.Pociūno našlės Liudvikos Pociūnienės skundą dėl Generalinės prokuratūros sprendimo, kuriuo buvo atsisakyta atnaujinti nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl karininko žūties Breste. Šį skundą teismas nagrinėjo už uždarų durų, idant apsaugotų privatų Pociūnų šeimos gyvenimą. Todėl posėdyje dalyvavo tik L.Pociūnienė, jai atstovaujantis advokatas Kęstutis Čilinskas, prokuroras Justas Laucius.

Advokatas K.Čilinskas teismo prašė ne tik atnaujinti tyrimą, bet ir bylą perduoti kitam prokurorui, nes pirmiau bylą tyręs prokuroras J.Laucius gali būti šališkas – jam Valstybės saugumo departamentas (VSD) už nuopelnus kovojant su nusikalstamumu neseniai yra skyręs apdovanojimą. Skunde teigiama, kad tyrimas nebuvo objektyvus ir visapusiškas, pareigūnai esą tik siekė įrodyti, jog V.Pociūnas pats iškrito iš devinto aukšto, o nebuvo išstumtas prievarta. Advokatas nurodė, kad byloje esantys duomenys, patvirtinantys išvadą, jog V.Pociūnas buvo išstumtas, iš esmės net nelaikytini įrodymais. Todėl teismo prašyta įpareigoti prokurorus skirti papildomas ekspertizes, kuriomis būtų galima įrodyti, jog saugumo pulkininkas buvo stumiamas pro langą ir priešinosi.

K.Čilinskas pabrėžia, kad prokuratūra net netyrė versijos, esą V.Pociūnu norėta atsikratyti, atimti gyvybę dėl tyrimų, kuriuos jis atliko dirbdamas VSD valdybos viršininku. Anot advokato, prokurorai turėtų išsiaiškinti, kodėl V.Pociūnas buvo išprašytas iš VSD, kokia informacija jis disponavo ir kokius tyrimus atliko.

Po teismo posėdžio tiek L.Pociūnienė, tiek K.Čilinskas stebėjosi atkakliu Generalinės prokuratūros nenoru atnaujinti bylos tyrimą. „Jei būtų bent vienas neaiškus klausimas, jau reikėtų tirti iki galo, o tokių neatsakytų klausimų šioje KGB stiliaus byloje yra daug“, – teigė K.Čilinskas. Advokatas priminė, kad į jo kvietimą liudyti dar nežinomus šios istorijos aspektus atsiliepė keletas svarbių liudytojų, kurie kol kas nedrįsta pasirodyti esą šališkiems prokurorams, bet tai darytų, jeigu tyrimas būtų tęsiamas.

Nutarimą, ar bus atnaujinamas V.Pociūno žūties tyrimas, teisėjas skelbs rugsėjo 19 dieną. Vakar tiek L.Pociūnienė, tiek prokuroras J.Laucius sutarė tik dėl vieno dalyko: abi šalys kalba skirtingomis kalbomis ir vieni kitų argumentų nepajėgia ar nenori išgirsti. K.Čilinskas tikino, jog jei teisėjo sprendimas bus palankus Generalinei prokuratūrai, jis neabejotinai bus skundžiamas Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo pirmininkui. „O jeigu valstybė šioje byloje padės tašką, kelsime bylą prieš valstybę“, – tvirtino advokatas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.