Atnaujino Tarybinės armijos karių kapus

Rusijos Federacijos generalinis konsulatas Klaipėdoje baigė Tarybinės armijos karių, žuvusių ir palaidotų Lietuvos teritorijoje, kapų atnaujinimo Klaipėdos konsulinėje apygardoje programą.

Generalinis konsulas Michailas Toršinas sakė, kad per 4 metus Klaipėdos, Tauragės, Telšių ir Šiaulių apskrityse buvo visiškai atnaujintos 64 kapavietės. Tam išleista maždaug milijonas JAV dolerių (apie 2,8 mln. Lt), kuriuos skyrė Rusijos vyriausybė.

Kuršių nerijoje šalia Juodkrantės vakar buvo iškilmingai atiduota paskutinė iš 64 sutvarkytų kapaviečių. Renginyje dalyvavo Generalinio konsulato darbuotojai, Neringos miesto vadovai, rangovinių organizacijų atstovai.

Tarybinių karių kapų restauravimo darbus atliko Vilniaus bendrovė „Amžina atmintis”, 2001 metais laimėjusi RF ambasados Lietuvoje paskelbtą konkursą. Bendrovė Lietuvoje iš viso atnaujino 138 karių kapines.

Atnaujinti ne tik kapai, karių kapinių tvorelės ir takeliai, bet ir paminklai. „Visi restauravimo darbai buvo derinami su Lietuvos kultūros paveldo apsaugos departamentu, – sakė bendrovės „Amžina ramybė” direktorius Jurijus Trakšelis. – Atnaujintos karių skulptūros, karinės emblemos, penkiakampės žvaigždės, TSRS herbai. Visa ši simbolika karių kapinėse Lietuvoje laikoma istoriniu paveldu ir turi būti saugoma.”

Pasak J.Trakšelio, 2006 metų pavasarį bus baigtas karių kapų pasportizavimas, nurodant žinomas visų ten palaidotų tarybinių karių pavardes. Pasak jo, Lietuvos krašto apsaugos ministerija perdavė visus turėtus dokumentus su palaidotų Tarybinės armijos karių pavardėmis.

Šie dokumentai iš Rusijos armijos komendantūrų Krašto apsaugos ministerijai perduoti 1993 metais išvedus šią armiją iš Lietuvos.

Lietuvos Vyriausybė skyrė 76 tūkst. litų Antrojo pasaulinio karo karių kapų Lietuvos teritorijoje pasportizavimui.

Pagal pasportizavimo duomenis bus sudaryta „Atminimo knyga”, kurioje bus nurodytos tarybinės ir vokiečių armijų karių pavardės bei palaidojimo vietos.

Valerijus Rajevskis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.