Ar Juodasis Mėnulis – kliūtis sėkmei?

Paskutiniu metu mano pašto dėžutėje pagausėjo laiškų, kuriuose įsibaiminę žmonės teiraujasi vieno ir to paties: ar dabar per Vėžio ženklą judantis Juodasis Mėnulis iš tiesų kelia kokią nors grėsmę, ar jis atneš Vėžiams rimtų nelaimių ir pan. Matydamas, kad ši tema pamažu įgauna gana rimtą pobūdį, kurio jau nebėra kaip ignoruoti, nusprendžiau jai paskirti nedidelį atskirą tekstą. Gerai žinau, kad rizikuoju būti užsipultas ir apkaltintas erezijomis, juk Juodojo Mėnulio astrologija Lietuvos žiniasklaidoje visuomet dvelkia nepakartojama mistika. Išdrįsti apie tai diskutuoti garsiai – tai lyg ir nepagarbiai suabejoti dabartiniais apie tai kalbančiais autoritetais. Vis dėlto save laikau žmogumi, kuriam nėra temų tabu, be to, visuomenė turi teisę susipažinti ir su kitokiu vertinimu, tad iš anksto maloniai dėkoju už sugaištą skaitant laiką. Žinoma, nepretenduoju būti nepamainomas ekspertas; jei kas galės išdėstyti geriau, visus mus tik praturtins.

Kaip žinia, Juodasis Mėnulis yra Avestos srovės astrologų arkliukas. Gaila, jog esu priverstas šiek tiek nuvilti: Juodasis Mėnulis ne vienintelis astrologinis simbolis…Astrologijos pasaulis susideda iš daugybės įvairių papildomų. Tai ir du paros šviesuliai (Saulė, Mėnulis), ir penkios klasikinės (Saturnas, Jupiteris, Marsas, Venera, Merkurijus), ir trys moderniosios (Uranas, Neptūnas, Plutonas) planetos, įvairūs asteroidai, taip pat vadinamosios fiksuotos žvaigždės (Aldebaranas, Vega, Fomalhautas, Spika, Regulas ir t.t.). O jei dar prijungčiau sąrašą skirtingų Rytų ir Vakarų astrologinių mokyklų, jei pasakyčiau, kad verta atsižvelgti ir į individualius žmogaus gimimo duomenis, skaitytojas patektų į labai margą galeriją, kurioje kiekvienas paveikslas savaip unikalus ir nepakartojamas. Todėl tiesiog kviečiu rasti keletą minučių, prisėsti prie Interneto, aplankyti vieną kitą informacinius astrologinius žodynus (galima pradėti kad ir nuo http://www.astroconsulting.com/FAQs/chronology.htm), ir tuo netruksime įsitikinti patys…

Antras kertinis dalykas – tradicijos klausimas. Tai dar viena, sakyčiau, kebli problema: ar Juodąjį Mėnulį laikyti tradicijos, t.y. to, kas pasižymi tęstinumu daugelyje kontinentų ir laikotarpių, dalimi? Mat reikalas tas, jog mes kaip ir neturime…ką cituoti. Indiškosios astrologijos tradicija gyvuoja todėl, kad egzistuoja savarankiški, su Vedomis (religiniais tekstais) nesusiję indų astrologiniai tekstai [1]; tą patį galima pasakyti apie klasikinę Vakarų astrologiją [2]. Abiejų tradicijų astrologai plačiai išsibarstę po visą pasaulį. Tuo tarpu Avestos šalininkai gali cituoti tik P. Globą (gim. 1953m. Maskvoje), kurio dėka XXa. paskutiniajame dešimtmetyje Rusijoje šis judėjimas ir prasidėjo, ir kuris pats miglotai kalba apie senesnius nei jis pats šaltinius. „Miglotai” – ta prasme, jog klausytojas mėginamas įtikinti astrologiniu zoroastrinės religijos palikimu nepateikiant jokių astrologijos istorikams žinomų šios srovės pradininkų-praktikų vardų [3]. Religija dar ne astrologija (plg. su minėtomis Vedomis). Tai joks piktas puolimas, tai – istorinis faktas. Priešingu atveju P. Globa būtų pasielgęs kaip bet koks kitas jo vietoje normalus mokslininkas: pristatęs Londono astrologinei ložei ar bet kokiai kitai senai astrologinei Vakarų organizacijai Avestos raštus, paskelbęs pasauliui apie šį užmirštą kultūrinį lobį ir taip save aukso raidėmis įrašęs tarp kitų istorijos įžymybių. Kad tai neįvyko, ir kad Avestos mokymai liko praktikuojami tik buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose, geriausiai įrodo stambūs astrologinių knygų portalai internete. Pavyzdžiui, www.astroamerica.com prekiauja begale įvairiausių periodų ir srovių literatūros, bet pateikę užklausą „Avestos astrologija” neaptiksime tokiu pavadinimu nė vieno leidinio, nors pati srovė gyvuoja jau nuo maždaug 1991-1992m. Kai kurių buvusių P. Globos mokinių nuomone, mitas apie Avestos tradiciją jam padėjo išsiskirti tarp kitų rusų astrologų, nes priešingu atveju būtų tik vienas iš daugelio, kuriam sužibėti gali padėti vien kruopštus darbas ir palankūs klientų įvertinimai [4]. Gal palyginimas bus ir ne visai vykęs, tačiau panašiai buvo su amerikiečiais, prieš 10-15 metų pradėjusiais „vedinės astrologijos” marketingo kampaniją. Jie žinojo, kad Vedos religiniai, ne astrologiniai tekstai, bet komercijos vardan lošė būtent Vedų korta: prekiavo knygomis, ant kurių nugarėlių puikavosi egzotiškas Vedų pavadinimas [5].

„Vakarai arogantiški ir menkai dvasingi, nepasirengę tokios informacijos priimti, tai ir nelaikas jiems ją rodyti” – toks ar maždaug toks galėtų būti Avestos astrologų atsakas. Taip, šiandieninė Europa jau ne tokia, kokia buvo prieš 300 ar 400m. (aišku, ir vėl svarbu, ką lyginsime). Bet sutikime, būtų truputį keista, jei gilias tradicijas turintis astrologinis judėjimas prasprūstų pro akis ištisoms senosios Europos astrologų kartoms [6, 7]. Juo labiau, kad vienas kitas anų laikų astrologas [8] yra ir pats lankęsis Artimuosiuose Rytuose, – kaip tik tose vietose, iš kur kildinama Avestos mokykla. Skaitytojas jau turbūt „pagavo” pagrindinę mintį: geri dalykai nesimėto. Vėlgi, jų galima ir nenaudoti, bet kad jie yra, tai žino daugelis. O čia staiga – ištisas kultūrinis palikimas!..Tiesą sakant, kaip astrologui man nesmagu ne tai, kad dažniau linksniuojamas ne mano vardas, ir kad Juodasis Mėnulis toks populiarus. Nesmagu tai, kad už jo ar panašių į jį simbolių slypi nemaloni, iš karto tendencingu vertinimo atspalviu padvelkianti retorika (…menkai…didžiai dvasingas; …gimęs Gėriui…gimęs Blogiui…). Bijau, jog tokios šnekos greičiau pasėja glumą nei bent šiokį tokį aiškumą, iš anksto padalina žmones į pasmerktuosius ir „išrinktuosius”. Na, štai, kol rašau šias eilutes, atėjo dar vienos išsigandusios moters laiškas…

Tačiau būkime lankstūs, laikinai pamirškime astrologijos raidos istoriją ir pereikime į Avestos astrologų stovyklą. Tarkime, kad Juodasis Mėnulis yra faktorius, kurio tikrai verta paisyti. Bet net ir tuo atveju kyla įdomių klausimų. Esminis – apie dangaus kūnų greitį. Pagal vieną klasikinę astrologijos taisyklę, kuo lėčiau Zodiaku planeta juda, tuo reikšmingesnė jos įtaka mums gali būti. Juodasis Mėnulis vieną Zodiako ženklą pereina per maždaug 9 mėnesius; tuo tarpu ne ką geresne reputacija pasižymintis Saturnas…per 2.5 metų. Manau, skirtumas akivaizdus, bet faktas lieka faktu: atkakliai kalbama tik apie pirmąjį. Žinoma, epitetas „Juodasis Mėnulis” išties skamba daug įtaigiau ir paslaptingiau nei kažkoks „Saturnas”, „Marsas” ar „Jupiteris”… 🙂

Norėtųsi apibendrinti. Taigi ar Juodasis Mėnulis – kliūtis sėkmei? Kaip minėjau, skaitytojas laisvas susidaryti asmeninį požiūrį, prievartos čia negali būti jokios. Mano galva, gąsdinantys Juoduoju Mėnuliu astrologai galėtų pradėti labiau gerbti juos supančių žmonių jausmus. Pažįstu tokių, kurie Juodajam Mėnuliui keliaujant per jų Zodiako ženklą pradėjo puikų gyvenimą, metė rūkyti, pakilo karjeros laiptais. Kaip visais šiais atvejais Juodasis Mėnulis virto Baltuoju?.. Žodžiu, bijoti iš tiesų reikia ne Juodojo Mėnulio, o savo tingumo, noro, kad stebuklas ateitų pats savaime, be jokių didelių pastangų. Todėl visus kviečiu pamiršti baimes ir verčiau pasimėgauti atėjusiu šiltu pavasariu…

Vytautas Kaškelis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Ar Juodasis Mėnulis – kliūtis sėkmei?"

  1. horo

    Jei ka domina nemokami asmeniniai horoskopai neseniai radau tokia svetaine ehoroskopas.com atrodo man patiko kad pagal tikslia gimimo data galima suzinoti savo asmenini horoskopa nemokamai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.