Šviestuvai: pasirinkimo galimybės – plačios

Šiuolaikinių šviestuvų įvairovė įsirengiantiems būstą atveria didžiules apšvietimo ir pašvietimo bei derinimo prie interjero galimybes.

Pasak šviestuvų salono „Terra Lucida“ savininko Dainiaus Špučio, renkantis šviestuvą pirmiausia reikėtų atsakyti į klausimą, ar jis bus pagrindinis šviesos šaltinis patalpoje, ar pagalbinis.

Anot jo, populiarūs ir gražūs halogeniniai šviestuvėliai pagrindinį atstoti nelabai gali. Negali ir ant sienos kabinami šviestuvai – jie skirti ne apšviesti, o pašviesti. Jų šviesą galima nukreipti į veidrodį ar paveikslą.

Kalbėdamas apie idealų apšvietimą, pavyzdžiui, svetainėje D. Špučys patartų kabinti pagrindinį šviestuvą, lubose – halogeninius, o nišose įrengti paslėptas liuminescensines lempas, suteikiančias patalpai žaismingumo ir jaukumo.

Beje, pastaruoju metu liuminescensines lempas jau išstumia taupūs ir ilgaamžiai diodiniai šviestuvėliai. Diodinių juostelių labai plati ir spalvų gama – spalvą galima rinktis pagal nuotaiką. Šviestuvus su diodinėmis lemputėmis galima montuoti ir į grindis.

D. Špučys atkreipia dėmesį į tai, kad halogeniniai šviestuvėliai būna 12 ir 220 voltų. Pasirinkus pastarąjį variantą nereikėtų transformatorių. Dauguma dekoratyvinių halogeninių šviestuvų vis dėlto būna 12 voltų. Tokiu atveju D. Špučys patartų nepamiršti transformatoriaus ir jam netaupyti – geriau rinktis pigesnius šviestuvėlius nei pigų, ne itin patikimą transformatorių.

Renkantis šviestuvą D. Špučys rekomenduoja įvertinti ir patalpos dydį, kad pirkinys neatrodytų pernelyg gremėzdiškas ar per mažas, ir netgi spalvą. Baltą kambarį tas pats šviestuvas apšvies visiškai kitaip nei juodą.

Pasak bendrovės „Vaivora“ komercijos direktoriaus Raimondo Alavočiaus, renkantis šviestuvą svarbu įvertinti ir tai, kokio stiliaus būstas, o pasirinkimo galimybės – labai plačios.

Jau kurį laiką vyrauja modernaus ir klasikinio stilių „maišymo“ tendencija. Prie klasikinių baldų derinamas modernus apšvietimas ir atvirkščiai. Patys šviestuvai taip pat gali vienyti abu šiuos stilius.

Anot R. Alavočiaus, dabar madingas vadinamasis paslėptas apšvietimas – šviestuvai įleidžiami į sienas bei lubas. Jų kanalai gali būti neriboto ilgio, o lempos juose sujungiamos taip, kad apšvietimas būtų nepertraukiamas. Formos taip pat gali būti įvairios – kvadratai, apskritimai, stačiakampiai.

R. Alavočiaus teigimu, šiuo metu ypač populiarūs šviestuvai su Svarovskio krištolu – juo žioruoja ir klasikiniai, ir modernūs. Moderniems šviestuvams naudojama ir daug tekstilės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Šviestuvai: pasirinkimo galimybės – plačios"

  1. Lukrecija

    Man tai šviestuvai su Svarovskio krištolu atrodo kažkas nepaprasta. Labai gražu ir prabangu. Bet sutinku, kad dabar šviestuvų pasirinkimas yra labai didelis, todėl galime išsirinkti sau patinkančius ir tinkančius prie interjero 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.