Žanro klasika – juoda ir balta

Juoda ir balta tiek kartu, tiek ir atskirai praktiškai visose gyvenimo sferose yra laikoma klasika. Tačiau patalų dizaine viskas gali būti visiškai kitaip.

Gana retai interjeruose juoda ir balta spalvos sutinkamos savo „gryname“ pavidale. Visų pirma tai yra susieję su tradiciniais stereotipais, kad juoda yra pernelyg niūri ir simbolizuoja gedulą, o balta esą yra sterili ir nejauki.

Vis dėlto yra daug įdomių momentų, susijusių su šių spalvų savybėmis ir psichologiniu jų poveikiu, Jų dėka galima sukurti įmantrų, praktišką ir estetišką interjerą.

Kaip veikia?

Dauguma atvejų juoda spalva pernelyg „spaudžia“ ir „gniuždo“ žmonių nervinę sistemą. Ši spalva atrodo sunki ir gali sukelti melancholiją, norą būti vienam, izoliuotis nuo aplinkinio pasaulio. Tai juodos spalvos minusas, tačiau ji nestokoja ir pliusų. Ši spalva padeda susikoncentruoti ties dvasiniais idealais, padeda susikaupti priimant svarbius sprendimus, ieškant išeičių iš vidinių krizių. Beje, juoda ir spinduliuoja seksualumą, ir kartu yra „rimta“.

Balta spalva iškart iššaukia teigimas asociacijas, nes ji yra šviesos, švelnumo ir lengvumo simbolis. Ji visada įkvepia, suteikia laisvės pojūtį. Tačiau kai baltos aplinkoje yra pernelyg daug, jos tuštuma pradeda bauginti, atsiranda šalčio ir vienatvės pojūčiai. „Šilta“ balta spalva sukuria ramią, nemaištingą aplinką, o dideli šios spalvos plotai stimuliuoja aktyvumą ir nusiteikimą darbui.

Juoda spalva vizualiai nutolina ir sumažina objektus. Juoda labai stipriai sugeria šviesą ir taip vizualiai sumažina erdvę, todėl patariama vengti jos dominavimo mažos patalpose. Ji mažose erdvėse labiau tinka tik nedidelėms interjero detalėms bei plokštumoms. Juoda geriausiai atrodo ant vertikalių plokštumų, nes bet kuri spalva tokioje pozicijoje atrodo kur kas „lengvesnė“.

Tuo metu balta spalva erdvę vizualiai išplečia. Ji – itin tinkamas sprendimas mažiems kambariams. Balta spalva maksimaliai gerai atspindi ir saulės, ir dirbtinę šviesą. Tai reiškia, kad baltame kambaryje visada bus kur kas šviesiau, o kitų spalvų objektai joje atrodys ryškesni.

Juodos ir baltos spalvų deriniai interjere sukria teigimą, dinamišką įspūdį, tai lyg dienos ir nakties kaita. Juoda ir balta – tai pradžia ir pabaiga, žmogaus būties simbolis. Toks sprendimas niekada nepralaimi, yra stilingas ir aktualus bet kuriuo laiku. Klasikinį stabilumą įkūnija juodos ir baltos spalvos derinys, kai juodi tonai yra kokio nors paviršiaus apačioje, o balta – viršutinėje dalyje.

Kur ir kaip?

Virtuvėje juoda atrodys nejaukiai ir kurs nesvetingą nuotaiką. Jei virtuvėje dominuoja vien tik balta spalva – gali visiškai dingsti apetitas, joje darosi šalta, nesijaučia namų jaukumo. Taigi virtuvėje visada turėtų būti papildomų ryškių kitų spalvų štrichų. Šie šiltų tonų akcentai gali būti naudojami balduose, ar įvairiose smulkmenėlėse – induose, paveiksluose, servetėlėse, kilimėliuose. Šie maži akcentai juodame fone sukuria žaismingumo pojūtį, o baltos spalvos fone – optimalų švaros ir jaukumo santykį.

Juoda svetainė – nestandartinis sprendimas, tačiau itin tinkamas, jei jūs esate vienišas vilkas ir mėgstate stebinti savo draugus bei svečius įvairiais stilingais sprendimais. Tačiau jei būste su svetaine, kurioje dominuoja juoda spalva, gyvena šeima su vaikais, organizuojanti nemažai švenčių ir šeimos pasisėdėjimų, juoda spalva tikrai nepadės sukurti linksmos nuotaikos. Jei svetainė balta – čia iškart atsiranda daugiau šviesos bei erdvės, bet be ryškesnių aksesuarų būtų šaltoka. Be to, tokiai svetainei reikia kruopštesnės priežiūros.

Vaikų kambaryje juoda spalva visiškai netinkama. Net ir paaugliško amžiaus vaikai yra labai imlūs juos supančiai aplinkai, tad nereikia iš jų „atimti“ ryškių gyvenimiškų spalvų, net jei jūsų vaikas sužavėtas kokio nors madingo mobiliojo telefono dizainu reikalauja jo kambaryje sukurti tamsų interjerą. Balta spalva itin tinkama mergaičių kambariams, tačiau kai jos per daug, gali susidaryti ligoninės palatos įvaizdis.

Miegamajame juoda spalva iš vienos pusės gali „spausti“ dėl savo savybės vizualiai mažinti patalpą, tačiau kartu ji kuria seksualią atmosferą. Balta, kaip švelni ir „minkšta“ spalva miegamajam yra itin tinkama.

Juoda vonia – originalus, stilingas sprendimas. Tačiau užsidarę tamsioje erdvėje galite net šiek tiek išsigąsti, o ypač ryte tai nesuteiks jums papildomo budrumo užtaiso. Grynai baltos spalvos vonioje bus šviesu, tačiau šaltoka ir nejauku.

Juodas kabinetas – pernelyg niūru, ši spalva darytų spaudimą jame apsilankiusiems žmonėms, bet tai gali būti naudinga, kai norima padaryti kokią nors įtaką svečiams. Tačiau jei jūs gyvenime nesate niūrus ir griežtas žmogus, pačiam gali būti nejauku nuolat dirbti tokiame kabinete. Tuo metu baltas kabinetas jūsų partneriams bylos apie paprastą jūsų būdą.

Siekiantiems praktiškumo juoda spalva yra itin paranki – juodos sienos, grindys, užuolaidos, antklodės, pagalvės labai ilgai atrodo lyg naujos. Tačiau ant juodos spalvos gerai matosi dulkės, o jei juodų daiktų paviršiai yra blizgūs, ant jų ryškiai matosi pirštų antspaudai ir įbrėžimai. Su balta spalva viskas atvirkščiai – šviesu, švaru ir nesimato dulkių, tačiau tvarkytis, plauti bei skalbti tenka itin dažnai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.