Maža valtis – be registracijos

Turintys motorinę valtį privalo ją įregistruoti, atlikti techninę apžiūrą, laikytis vandens eismo taisyklių, įsigyti laivavedžio pažymėjimą.

Daugeliui tai atrodo keista. Tačiau Lietuvoje valtis kaip transporto priemonė prilyginama automobiliui.

„Visus laivus būtina įregistruoti, kitaip su jais nebus galima plaukioti. Taip pat kaip ir negalima važinėti su neįregistruotu automobiliu”, – sakė Valstybinės vidaus vandenų inspekcijos Klaipėdos regiono vyresnysis valstybinis inspektorius Leonidas Bunka.

Nebūtina registruoti tik tų valčių, kurių kėlimo galia yra iki 250 kilogramų. Prie jos gali būti prikabintas elektrinis variklis. Irklinę valtį gali valdyti bet kokio amžiaus žmogus.

Visais kitais atvejais valtį jau būtina įregistruoti. Jei vandens transporto priemonė varoma vidaus degimo varikliu, galingesniu nei 5,4 arklio galios, arba 4 kw galios varikliu, tuomet būtina turėti pramoginio laivo laivavedžio pažymėjimą.

Pagrindinė sąlyga norint įteisinti savo transporto priemonę yra dokumentai. Būtina turėti bent pirkimo kvitą ar dovanojimo aktą.

„Jei žmogus negali pateikti jokio įrodymo, kad valtis yra įsigyta, gauta dovanų ar sumeistrauta paties, tuomet atsisakome registruoti. Daiktas laikomas vogtu”, – aiškino L.Bunka.

Išimtys taikomos tik tais atvejais, kai žmogus valtį įsigijo ar gavo dovanų sovietmečiu. Bet ir tuomet reikia įrodyti, kad ji buvo įsigyta legaliai.

Valties įregistravimo kaina labai skiriasi. Suma varijuoja nuo 52 iki 180 litų.

„Teoriškai įregistruoti privalome per 10 dienų, bet praktiškai tai padarome tą pačią dieną”, – sakė L.Bunka.

Norintieji įregistruoti valtį turėtų kreiptis į Valstybinę vidaus vandenų laivybos inspekciją.

Išregistruoti kainuotų nuo 5 iki 15 litų. Valtys įregistruojamos neribotam laikui.

Su įregistruota valtimi gali plaukti ir šeimininko draugai bei giminaičiai, bet jie privalo turėti savininko pasirašytą įgaliojimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vyrams su žyma , , , , , .

2 atsiliepimai į "Maža valtis – be registracijos"

  1. apshales

    Na greit lietuvelej reikes ir batus registruoti, nes tai bus pripazinta kaip transporto priemone! Valio draugai, vaiksciosim basi kol valdzia nesugalvos ir oro apmokesdinti…

  2. bubu

    jeigu seimunai visa savo turta priregistruotu tai gal ir valtis apsiverstu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.