Bankrutavusią „Semą” įsigijo Kipre registruota bendrovė

Bankrutavusi Panevėžio alkoholinių gėrimų gamykla „Sema” turi naują savininką. Visų pastatų savininke tapo Kipre registruota bendrovė „Paltrex Holding Limited”. Nuosavybę Panevėžio centre ši kompanija įsigijo per du kartus, rašo „Sekundė”.

Neatmetama tikimybė, kad Kipre registruotai bendrovei priklauso paskutinieji spirito varyklos akcininkai, tarp jų – ir nekilnojamojo turto projektus sėkmingai vystanti Lietuvos bendrovė „Verslo inovacijų projektų centras”.

Kai po nepavykusių antrųjų iš eilės varžytinių kovą kreditoriams buvo pasiūlyta atsiimti skolą natūra, „Paltrex Holding Limited” perpirko iš kreditorių – SEB Vilniaus banko ir „DnB Nord” banko – kreditorinius reikalavimus ir pasinaudojo galimybe tapti dalies turto savininke. Tad „kipriečiai” tapo ir ilgalaikiais valstybinės žemės nuomininkais.

Tuomet Kipro bendrovė perėmė 5,25 mln. litų vertės pagrindinės įmonės pastatų ir 60 proc. tapo jos savininke. Rinkos analitikai spėjo, kad ši bendrovė bandys nupirkti ir kitus spirito varyklos pastatus. Praėjus mažiau nei pusmečiui, po ketvirtų iš eilės nesėkmingų likusio „Semos” įmonės turto varžytinių, kreditoriai paskelbė aukcioną. Kaip ir buvo tikėtasi, pinigų pasiūlė tik „Paltrex Holding Limited”.

„Ši bendrovė už likusią „Semos” pastatų dalį pasiūlė 3,47 mln. litų”, – teigė bankroto administratorė Irena Kleivienė. Sandoris buvo patvirtintas – „Semos” pastatų savininke tapo „Paltrex Holding Limited”.

Galutinai „Semai” likviduoti prireiks laiko, nes dar neparduoti spirito gamybos įrenginiai ir valymo įrengimai užmiestyje. Kreditoriams bendrovė dar skolinga 7 mln. litų. Įrengimai bus pardavinėjami už „ne mažesnę nei metalo laužo kainą”. Bendrovės darbininkams buvusi 0,5 mln. litų skola jau grąžinta.

Paskelbus bankrotą „Semos” skolos iš viso siekė 12,36 mln. litų.

Miesto gyventojai tikisi, kad daugiau nei šimtmečio senumo spirito varyklos pastatai bus nugriauti, o buvusios įmonės teritorijoje 2,13 ha sklype investuotojai pastatys gyvenamųjų namų kvartalą ar pramogų centrą.

Kol kas neaišku, kas ta Kipre registruota bendrovė. Yra manančiųjų, kad bendrovės steigėjai gali būti Švedijos kompanija „Arperg Forvaltning” ir „Verslo inovacijų projektų centras”. Būtent šios dvi bendrovės 2005-aisiais vos už 6 tūkst. iš milijonieriaus Beno Gudelio nusipirko prasiskolinusią „Semą”. Tais pačiais metais naujieji akcininkai kreipėsi į teismą dėl bendrovės bankroto. Beje, Švedijos ir Lietuvos įmonės, vos tik įsigijusios „Semą”, neslėpė, kad jų veiklos prioritetas – prekyba nekilnojamuoju turtu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.