Tiesą atskleidė kraujosruvos

Pareigūnai sprendžia kraupų nepilnamečių santykių aiškinimosi galvosūkį.

Draugai pabėgo

Apie devynmečio Andriaus mirtį buvo pranešta liepos 16 dieną. Vaiko kūną gelbėtojai ištraukė iš jūros ties Girulių paplūdimiu. Nors ant kranto mažametį buvo imtasi skubiai reanimuoti, gyvybės išgelbėti nebepavyko.

Šiomis dienomis paaiškėjo, kad vaikas ne nuskendo, o buvo pasmaugtas. Tai patvirtino atlikta teismo medicinos ekspertizė.

Gelbėtojams tą lemtingą dieną nepavyko apklausti kartu su Andriumi pliaže buvusių berniukų.

Kol jie iš vandens traukė vaiko kūną, berniuko draugai pabėgo. Vieną jų gelbėtojams buvo pavykę sulaikyti. Tačiau jis ištrūko iš rankų, pagriebė Andriaus drabužius ir paspruko.

Tik vėliau paaiškėjo, kad Andriaus draugai – dvylikamečiai vienos uostamiesčio mokyklos šeštokai. Jie gyvena tame pačiame daugiabučiame name, o Andriaus šeima įsikūrusi kaimynystėje.

„Vaiko nuskendimas mums iškart sukėlė abejonių. Svarstėme, kad jam buvo kilę problemų dėl sveikatos, nes skęsdamas berniukas nešaukė, neiškėlė rankų, kaip įprastai elgiasi skęstantieji“, – tvirtino Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Urbonas.

Žinia – prie karsto

Apie tai, jog sūnus ne nuskendo, o mirė smurtine mirtimi, pirmoji sužinojo Andriaus mama Diana Davydova. Tokią informaciją per laidotuves ji gavo iš morgo darbuotojų.

„Privedė prie karsto ir parodė kraujosruvas ant kaklo. Anksčiau jų net nebuvau pastebėjusi“, – sakė D.Davydova.

Ji prisiminė, jog liepos 16-ąją Andrius labai norėjo važiuoti prie jūros, tačiau jam nebuvo leista.

Mama sūnaus pasigedo apie 15 valandą. Tuomet paaiškėjo, kad Andrius išvažiavo prie jūros.

„Po kelių valandų į kiemą grįžo berniukas, su kuriuo mano sūnus neva išvyko prie jūros. Paklausiau, kur Andrius, tačiau berniukas tikino, kad sūnus važiavo ne su juo. Tiesa, buvo keista, kad tas berniukas nepasiliko kieme, o skubiai nuėjo namo“, – prisiminė D.Davydova.

Tuomet moterį ėmė kamuoti negera nuojauta ir ji paskambino į Greitosios medicinos pagalbos stotį. Čia jai ir buvo pranešta, kad Girulių paplūdimyje įvyko tragedija – nuskendo berniukas.

Galiausiai paaiškėjo, kad Andrius į pliažą nuvyko su dviem dvylikamečiais, to paties kiemo draugais.

Jūroje slėpė kūną?

Sūnaus netekusios mamos galvoje gimsta įvairios versijos, kodėl berniukas buvo nužudytas. Tačiau realiausia priežastis – kerštas.

„Mano vyras dirba policijoje. Buvo toks atvejis, kai vieną tų berniukų jis sulaikė parduotuvėje su vogtu degtinės buteliu ir pristatė į policijos komisariatą. Todėl tie berniukai mano sūnui galėjo kerštauti už tėvą“, – svarstė D.Davydova.

Ji nenorėjo tikėti, kad Andrius buvo pasmaugtas žaidžiant. Jo nuomone, jei taip būtų įvykę, dvylikamečiai tuomet būtų bėgę kviesti pagalbą, o ne sprukę.

D.Davydova atskleidė, jog yra ir šio įvykio liudininkų, patvirtinančių, kad jos sūnus buvo pasmaugtas specialiai.

„Netoli namų kioske dirba moteris. Tądien jos sesuo matė, kaip berniukai mano vaiką atitempė iš kopų ir įmetė į jūrą. Andriaus kojos vilkosi žeme. Be to, girdėjau iš kiemo vaikų, kaip tie dvylikamečiai esą pasakojosi, ką padarė, kaip kopose užmušė ir vėliau įmetė į jūrą, nes manė, jog bangos kūną nuplaus ir jo niekas neras. Todėl ir drabužius surinko, kad nebūtų įkalčių“, – savo surinktomis žiniomis dalijosi motina.

Burnoje degino žolę

Įtariamieji nėra teigiamai apibūdinami.

Esą praėjusiais metais jie užpuolė iš mokyklos kulniuojantį bendraamžį ir pareikalavo pinigų. Šiam atsakius, kad jų neturi, berniukai vaiką surišo, burną prikišo sausos žolės ir uždegė. Taip kankinamą nelaimėlį išgelbėjo praeiviai.

Paklausta, ar sūnaus nužudymu įtariami berniukai jos atsiprašė ir apgailestavo dėl savo poelgio, D.Davydova teigė sulaukusi priešingos reakcijos – lavinos keiksmų.

„Buvau sutikusi vieno jų motiną. Kai jos paklausiau, ar žino, ką padarė sūnus, ji atsakė, kad jos vaikas yra geras. Tačiau jei paaiškėtų, kad tikrai taip nusikalto, tai savaitę neišleistų jo į kiemą“, – piktinosi D.Davydova.

Atsakomybės išvengs

Užvakar kraupiu nusikaltimu įtarti vaikai buvo apklausti policijoje ir paleisti namo.

Klaipėdos VPK Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aleksas Siutilas teigė, jog berniukai prisipažino su Andriumi žaidę vandenyje.

Todėl esą kuris nors galėjo grybštelėti už kaklo.

Tokia versija linkę tikėti ir gelbėtojai. Anot Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Aleksandro Mefiodo, vaikai dabar taip žaidžia, kad lengvai gali vienas kitą pasmaugti.

A.Siutilo teigimu, kol kas vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Andriaus mirties priežasties nustatymo, todėl įtarimai niekam nėra pareikšti.

Esą galbūt paaiškės, kad devynmečio mirtis galėjo būti nelaimingas atsitikimas ar netyčinis nužudymas.

Nepaisant visko, įtarimai dvylikamečiams vis vien nebus pareikšti, nes atsakomybę už sunkius nusikaltimus turi prisiimti tik vyresni nei 14 metų vaikai.

Šiuo atveju nužudyto berniuko tėvai gali kreiptis į teismą, kad šis iš skriaudikų gimdytojų priteistų atlyginti neturtinę žalą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.