Vandens taksi – tik susitarus iš anksto

Jeigu norite iš Klaipėdos į Nidą nuplaukti per porą valandų vandens taksi, teks geriausiu atveju tartis prieš dieną ar dvi.

Idėjos sumanytojai teigia, kad klaipėdiečiai paslauga beveik nesinaudoja.

Paskambinus Danės upėje prie Biržos tilto įrengtoje plūduriuojančioje prieplaukoje nurodytu numeriu, kuriuo siūloma išsikviesti šio sezono naujovę – vandens taksi, galima į jį ir nepatekti.

Vandens taksi bendrovės atstovė Ingrida Jagelienė, kartu su vyru įkūrusi šią paslaugą siūlančią įmonę, trečiadienį teigė, kad ketvirtadieniui jų kateris „Sindy” nusamdytas, o penktadienį atplauktų paimti keleivių į Nidą tik tokiu atveju, jeigu susidarytų 10 žmonių grupė. Tiek telpa į vandens taksi.

Įmonės atstovės teigimu, katerį įmonė įsigijo specialiai vandens taksi idėjai įgyvendinti. Buvo tikimasi, kad bent vasaros sezono metu toks taksi užpildys spragą netekus greitaeigių sovietmečiu kursavusių „Raketų” ant povandeninių sparnų.

Anuomet tokia paslauga buvo labai mėgiama ir klaipėdiečių ir svečių. Deja, anot pašnekovės, dabar taip nebėra. Klaipėdiečiai kol kas vandens taksi nepageidauja.

Užsisako poilsiautojai

Ir baigiantis vasaros sezonui „Sindy” katerį dažniau galima sutikti Nidoje nei Klaipėdoje. Ten, anot I.Jagelienės, norinčių paplaukioti po marias arba pasiekti laivu Rusnę, Minijos kaimą yra daugiau nei kateris gali talpinti.

Tačiau ir iš Nidos į Juodkrantę, Minijos kaimą ar Uostadvarį dažniausiai plaukia poilsiautojai iš Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės ar kitų Lietuvos vietų.

Tokias iškylas ypač mėgsta užsienio turistai ir poilsiautojai.

Klaipėdiečiai šias vietas, matyt, pasiekia kitais būdais. Jie vandens taksi paslaugų ieško retai.

Kiek populiaresnė ši paslauga Klaipėdoje buvo per Jūros šventę. Dabar vėl atoslūgis.

Pinigus skaičiuos rudenį

Ar vandens taksi iš Klaipėdos į Nidą ir liks tik šio sezono naujove?

Jo sumanytojai paslaugos pliusus ir minusus žada skaičiuoti pasibaigus darbymečiui.

Kol kas iš Klaipėdos į Nidą, jei pasiseks pasigauti vandens taksi, galima nuplaukti už 60 litų. Į abi puses tokia kelionė kainuotų 100 litų.

I.Jegelienės teigimu, problemų yra ir norint pasipildyti kuro atsargų. Kolonėlės laivams Nidoje nėra. Žadėtoji kolonėlė, iš kurios degalus imtų jachtos, dar nepastatyta.

Kuro atsargomis pasirūpinti tenka atplaukus į Klaipėdą. Čia degalų galima gauti iš specialiai jų vežiojimui pritaikytų laivelių.

Pasiteiravus, ar ir kitą sezoną vandens taksi tobulins savo marš-rutą, kad greitaeigiu kateriu būtų galima pasiekti bet kurią pamario vietovę, pašnekovė neatsakė nei „taip”, nei „ne”. Tai priklausysią nuo šių metų eksperimento. Jeigu jis pasiteisintų, gal ir „taip”.

Kol kas naudingiau plukdyti poilsiautojus iš Nidos į Minijos kaimą, pageidaujantiems meškeriotojams atgabenti tiesiog į valtį dar karštą picą ar apsukus lanką iki Juodkrantės vėl sugrįžti į Nidą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.