Gauja pakeitė „kvalifikaciją“

Užvakar teisme nuosprendį išgirdo turto pasisavinimu apgaule kaltinti keturi uostamiesčio gyventojai. Vienam iš jų – tai jau vienuoliktas teistumas.

Nuosprendis paskelbtas kartą teistam Ričardui Mironovui (gim. 1978 m.), keturis kartus teistam Dariui Ružui (gim. 1977 m.), du kartus teistam Artūrui Meškiui (gim. 1968 m.) ir dešimt kartų teistam Andrejui Obločinskiui (gim. 1974 m.). R. Mironovas ir D. Ružas šiuo metu sėdi kalėjime, likę teismo sprendimo laukė laisvėje.

Teismo sprendimu spėjamas grupės organizatorius R. Mironovas kalės 6 metus, A. Obločinskis ir D. Ružas – po 2 metus ir 3 mėnesius, A. Meškys – 1 metus ir 4 mėnesius.

Anot prokurorų, 2003 metų gegužės pabaigoje – birželio pradžioje R. Mironovas kartu su D. Ružu bei A. Meškiu, iš anksto pasiskirstę vaidmenis, nutarė apgaulės būdu – UAB „Kranto švartavimo tarnyba“ vardu – įsigyti automobilių padangų bei tepalų, o šį turtą tarpusavyje pasidalinti ir už jį neatsiskaityti.

Taip pat R. Mironovas surado automobilių detalėmis prekiaujančią UAB „Kelias“ Klaipėdos padalinio parduotuvę, liepė D. Ružui už piniginį atlygį įkalbėti tariamą „Kranto švartavimo tarnybos“ direktorių A. Obločinskį vykti sudaryti sutartį dėl prekių įgijimo bei perdavė A. Meškiui 1 000 Lt, kad pastarasis šiuos pinigus atiduotų A. Obločinskiui – pradiniam įnašui už perkamas prekes.

Pasak kaltinamojo akto, taip vaikinai iš UAB „Kelias“ įsigijo 24 padangas bei 11 bakelių tepalų. Žala – 6 683 Lt.

Be to, R. Mironovas kartu su D. Ružu bei A. Meškiu tos pačios „Kranto švartavimo tarnybos“ vardu iš UAB „Simpras“ Gargždų filialo nutarė įsigyti silikatinių plytų ir vėliau jas parduoti.

R. Mironovas surado plytomis prekiaujančią bendrovę, liepė D. Ružui įkalbėti A. Obločinskį sudaryti plytų pirkimo-pardavimo sutartį, ir perdavė A. Meškiui pradinį 1 000 Lt įnašą.

Taip kaltinamieji iš UAB „Simpras“ įsigijo 16 242 litų vertės 21 824 silikatines plytas ir 64 plytų padėklus. Dalis plytų rasta ir grąžinta savininkams.

Teismo sprendimu nuteistieji turės atlyginti apie 13 tūkst. litų civilinį ieškinį.

Nuteistieji praeityje žinomi kaip uostamiestyje veikusios gaujos, užsiėmusios automobilių vagystėmis, turto prievartavimu, nariai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.