Tyrimas įtarimų komisariato viršininkui neišsklaidė

Tarnybinis patikrinimas neišsklaidė įtarimų, kad Kretingos rajono policijos komisariato viršininko tarnybinę mašiną vairavo ir avariją padarė ne tas žmogus, kuris buvo oficialiai už tai nubaustas.

„Vakarų ekpsresas“ jau rašė, kad birželio 16-osios vakarą Kretingoje tarnybinė šio miesto policijos viršininko „Škoda Superb“ nuvažiavo nuo kelio ir įlėkė į sodybą. Po įvykio paskelbta, esą mašiną tarnybos metu vairavo Kretingos rajono PK Kriminalinės policijos tyrėjas Vaidas Mažonas.

Tačiau sostinės pareigūnai suabejojo, ar automobilį išties sudaužė ieškoti įtariamųjų nužudymu skubėjęs tyrėjas, ir paprašė prokurorų pagalbos.

Policijos departamento Vidaus tyrimų valdybos (VTV) viršininkas Aleksandras Katinas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tarnybinis patikrinimas dėl avarijos, į kurią pakliuvo Kretingos rajono PK viršininko Jono Petriko tarnybinė škoda, nutrauktas.

„Tyrimo metu surinkti labai prieštaringi parodymai. Pareigūnų ir žmonių parodymai skiriasi, tad galima įtarti, jog kažkas meluoja. Beje, žmonės žodžiu įvardija, kad mašiną galėjo vairuoti kitas asmuo, tačiau duoti parodymus raštu atsisako. Tarnybinis patikrinimas atsakomybės ne pareigūnams neužtraukia, tad negalime jų priversti kalbėti.

Teks surinktą medžiagą perduoti prokurorams. Spėju, kad gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingų parodymų davimo, o tada liudytojams jau tektų kalbėti“, – sakė A. Katinas.

Tuo tarpu Klaipėdos VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Įtariama, kad minėtos avarijos dokumentus tvarkę Kretingos rajono PK patruliai Gintaras Damašius ir Edmundas Lukauskas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi.

Žinia apie šią avariją į viešumą iškilo po to, kai žiniasklaida sulaukė anonimų pranešimų, esą J. Petrikas galėjo neblaivus vairuoti tarnybinę mašiną bei atsitrenkti į medį.

J. Petrikas jam mestus įtarimus neigė ir tvirtino, esą mašiną vairavo tyrėjas V. Mažonas. Pareigūno kelyje pasimaišęs šuo, tad mašiną žvyruotame kelyje sumėtė.

„Žmonėms norisi pašnekėti. Tuoj po avarijos man paskambino pavaduotojas Andrius Grabys ir išsivežė į įvykio vietą. Visada vykstu į avarijas, kuriose dalyvauja tarnybinės mašinos. V. Mažonas buvo labai susijaudinęs, todėl sėdau į mašiną ir išvairavau iš gyvatvore aptverto kiemo. Gal kas nors ir pamanė, jog į avariją patekau aš – juk aš škoda parvažiavau ir į komisariato garažą“, – aiškino J. Petrikas.

Tuoj po įvykio kretingiškė Jurgita pasakojo po avarijos prie mašinos mačiusi pražilusį vyrą su ūsais. „Vakarų ekspresui“ parodžius J. Petriko nuotrauką, ji atpažino, kad tai – prie mašinos buvęs žmogus.

Sodo, į kurį įskriejo „Škoda Superb“, šeimininkė kalbėti atsisakė motyvuodama, jog bijo.

J. Petrikas šiuo metu atostogauja. Anot jį pavaduojančio A. Grabio, VTV tarnybinio patikrinimo išvados Kretingos dar nepasiekė.

„Nieko negaliu pasakyti. Tyrėjas dėl avarijos nubaustas 100 litų bauda, kaip paprastas vairuotojas“, – sakė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.