Vaiko namai – ne namuose

Tėvai neretai linkę sumeluoti savo adresą, kad tik jų atžala galėtų lankyti prestižinę ugdymo įstaigą.

Tokių piktnaudžiavimo atvejų pasitaiko dėl šiųmetinės naujovės.

Pagal Klaipėdos savivaldybės tarybos sprendimą priimant vaikus į mokyklas ir ikimokyklines ugdymo įstaigas nebereikia pateikti gyvenamosios vietos deklaracijos.

Šios deklaracijos nebereikia ir priimant į kitas lavinimo įstaigas, pavyzdžiui, dailės ar muzikos mokyklas.

Rašydami prašymą dėl vaiko priėmimo į kurią nors mokyklą ar darželį, tėvai jame turi nurodyti ir realią gyvenamąją vietą, kurią patvirtina parašu.

Tačiau, anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, populiaresnių švietimo ir ugdymo įstaigų vadovai, įtarę, kad vaiko gyvenamoji vieta nurodyta netiksliai, turi teisę ją pasitikslinti ir net reikalauti deklaracijos pažymų.

Vedėja pripažino, kad realios situacijos deklaruota gyvenamoji vieta dažnai neatitinka. Yra žmonių, kurie gyvena nuomojamuose butuose arba turi po kelis gyvenamuosius būstus. Neretai tėvai būna išvykę į užsienį ir palikę vaikus globoti seneliams, kurie gyvena šalia visai kitos mokyklos. Nurodant gyvenamąją vietą pasitaiko ir klastos.

L.Prižgintienė prisiminė, kad yra buvę atvejų, kai užrašydami vaiką į mokyklą tėvai kaip gyvenamąją vietą įvardijo net advokatų kontorą.

Jeigu kyla įtarimų, kad gyvenamoji vieta sumeluota, švietimo ar ugdymo įstaigos vadovas gali net sudaryti specialią komisiją, kuri patikrintų, ar vaikas išties ten gyvena.

Taip elgtis leidžia kitas Klaipėdos savivaldybės tarybos sprendimas ir įstatymas, nurodantis, kad į mokyklas vaikus priimama pagal jų gyvenamuosius mikrorajonus.

Iš kitų mikrorajonų vaikai į mokyklą gali būti priimami tik tada, jei liko laisvų vietų ir jau priimtos visų norinčių aplinkinių gyventojų atžalos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Vaiko namai – ne namuose"

  1. Asta

    Tik pas mus gali būti tokios absurdiškos taisyklės.
    Kodėl vaikai turi būti diskriminuojami dėl savo gyvenamo adreso ? Juk ne paslaptis, kad stengiamasi eiti mokytis į gerai paruošiančias mokyklas, o tai padarytų savotišką atranką ir nereikalingos mokyklos savaime išnyktų. Kodėl turiu vesti mokytis vaiką ten, kur nėra jokios paruošimo kokybės ir šiaip elementarios tvarkos mokykloje ? 😡 Tegu pabando kas man uždrausti vesti vaiką ten, kur mes norim, Europos Žmogaus teisių teisme iš karto gausiu kompensaciją iš Lietuvos, už jos absurdiškas ir nepagrįstai išsigalvotas tvarkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.