Seimas žada gerinti gydytojų rezidentų būvį – studijuojančiuosius nepaisant mokymosi rezultatų atleisti nuo mokesčio už studijas, teikti paskolas, trumpinti studijų trukmę.
Darbo grupė, sudaryta iš įvairių institucijų specialistų, Seimo valdybai pateikė savo penkių mėnesių darbo vaisius – išvadas, kuriose įvairiais būdais siūlo gerinti jaunųjų gydytojų darbo ir gyvenimo būklę.
Išvadose siūloma tam tikrų labiausiai šalyje trūkstamų specialybių studentams įvesti naują kriterijų, nepriklausantį nuo mokymosi rezultatų: atleisti nuo paskolos studijoms grąžinimo, tačiau už tai jaunieji specialistai tam tikrą laikotarpį turėtų padirbėti Lietuvoje pagal įgytą specialybę.
Jaunuosius medikus siūloma apskritai atleisti nuo įmokos už rezidentūros studijas.
Siekiant pagerinti gydytojų rezidentų gyvenimo lygį studijų metu, darbo grupė siūlo sudaryti galimybę, kad jauniesiems gydytojams skirtą paskolą, jos dalį ar palūkanas įsipareigotų grąžinti darbdavys, pas kurį jis sutiktų dirbti.
Tai pat siekiama, kad gydytojai rezidentai turėtų teisę gauti valstybės paskolą gyvenimo išlaidoms iš Valstybinio mokslo ir studijų fondo – fondas paskolas studentams teikia lengvatinėmis sąlygomis ir sudaro sąlygas lėšas grąžinti jau įsitvirtinus darbo rinkoje.
Rezidentų darbas, anot darbo grupės išvadų, turėtų būti apmokamas per specialią programą, o jų statusas – pakisti iš studento į dirbančio medicinos gydytojo. Tokia tvarka sudarytų sąlygas jauniems medikams tapti normaliu darbo rinkos dalyviu, nes pagal šiuo metu galiojančius įstatymus gydytojai rezidentus yra studentai – jie gauna beveik 900 litų stipendiją, tačiau neturi jokių socialinių garantijų.
Seimo valdybos sudaryta grupė taip pat rekomenduoja sutrumpinti vientisųjų studijų trukmę – dalį internatūros – 6 mėnesius – integruoti į vientisąsias medicinos studijas.
Iš viso medikai mokosi nuo 10 iki 13 metų: 6 metus trunka vientisosios studijos, vėliau metų trukmės praktika – internatūra ir, galiausiai, per 3-6 metus trunkančias rezidentūros studijas pasirenkama profesinė kvalifikacija.