Malyje meilės ieškojęs australas pateko nusikaltėliams į rankas, rašo spauda

Vieno Australijos viengungio meilės paieškos internete ir kelionė į Afriką susipažinti su savo tariama išrinktąja virto košmaru – jis buvo pagrobtas ir iš jo pareikalauta didžiulės išpirkos, šeštadienį pranešė laikraštis „The Sydney Morning Herald“.
56 metų Desmondas Gregoras iš Pietų Australijos valstijos nukeliavo iki pat Malio, kur naiviai tikėjosi susitikti su „Nataša“, jauna moterimi, su kuria susipažino internetu ir kuri jam prižadėjo visokių turtų.

Tačiau jį, atvykusį į sostinę Bamaką, pasitiko ne išsvajotosios moters giminaičiai, o banditai, surentę ištisą jo pagrobimo schemą. Jie australą išrengė nuogai, pridėjo prie galvos ginklą ir prieš veidą pamojavo didžiuliais peiliais.

Užuot gavęs 100 tūkst. dolerių (252 tūkst.litų) vertės aukso luitų, D.Gregoras pats buvo verčiamas surasti ir banditams sumokėti tokią pat sumą, kitaip jam buvo grasinama nukapoti rankas, rašoma laikraštyje.

Australo giminaičiai pradėjo gauti elektroniniu paštu žinutes su neva jo maldavimais atsiųsti pinigų.

Tačiau kai kurios žinutės buvo parašytos tokia bloga anglų kalba, kad giminaičiams kilo įtarimas ir jie susisiekė su Australijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnais.

„Mes tiksliai nežinojome, kur mūsų brolis laikomas, kaip su juo elgiamasi ir kas jam gali atsitikti“, – sakoma D.Gregoro artimųjų pareiškime.

Ketvirtadienį, po 12 dienų trukusių Australijos ir Malio policijos, konsulinių pareigūnų ir derybininkų pastangų paspęsti nusikaltėliams spąstus, D.Gregoras buvo išgelbėtas.

Buvo surengta operacija, kurios metu neva buvo ketinama sumokėti 30 tūkst. dolerių (apie 76 tūkst. litų) išpirką ir kurios esą reikėjo nueiti į Kanados ambasadą Bamake, kadangi Australija savo diplomatinės atstovybės ten neturi. Pagrobėjai užkibo – jie leido D.Gregorui įeiti į misiją. Taip jis buvo išgelbėtas, bet ir pagrobėjai išsisuko nuo suėmimo.

„Mes įviliojome juos į sandėrį. Godulys įveikė juos, nes pasiūlymas buvo pernelyg patrauklus“, – pasakojo Timas Morrisas (Timas Morisas) Australijos federalinės policijos komisaro padėjėjas.

„Aš vis dar negaliu patikėti, kad jis (D.Gregoras) išliko gyvas“, – sakė jis.

Vakarų Afrikos valstybės, ypač Nigerija, garsėja savo internetinio sukčiavimo mastais. Tariamoji „Nataša“ pasirodė esanti virš 20 metų sulaukusi liberietė, kaip manoma, gyvenanti pabėgėlių stovykloje ir siūlanti „aukso lobius“ patikliesiems.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.