Pacientai galės rinktis ir privačiai atliekamas širdies operacijas

Nuo šiol pacientai galės rinktis ne tik valstybinėse, bet ir privačiose gydymo įstaigose atliekamas kardiochirurgijos operacijas, o jų gydymo išlaidas kompensuos Valstybinė ligonių kasa.

Iki šiol tokias paslaugas pacientai galėdavo gauti tik trijose valstybinėse gydymo įstaigose: Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, Kauno medicinos universiteto klinikose bei Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Ligonių kasoms pasirašius sutartį su Vilniaus širdies chirurgijos centru, nuo rugpjūčio mėnesio valstybės kompensuojamos trečio lygio širdies chirurgijos operacijos bus atliekamos ir šioje privačioje gydymo įstaigoje.

Kaip spaudos konferencijoje trečiadienį teigė Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorė Rima Vaitkienė, šiuo metu egzistuojantys teisės aktai siekia sudaryti lygias galimybes visų nuosavybės formų įstaigoms – tiek valstybės, tiek savivaldybės, tiek privačioms. Tačiau iki šiol tos nuostatos buvo įgyvendinamos gana lėtai. Nuo šių metų pradžios ministerija numatė galimybę sudaryti sutartis su ambulatorinėmis privačiomis sveikatos priežiūros įstaigomis ir su stacionariomis įstaigomis, teikiančiomis labai specializuotas, vadinamojo trečiojo lygio, asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

„Dabar turėsime galimybę efektyviau panaudoti turimus išteklius ir sudarysime lygias konkurencines sąlygas įvairių nuosavybės formų įstaigoms. Be to, sumažės operacijų laukiančiųjų eilės, taigi tikimės, jog laimės pacientai“, – teigė R.Vaitkienė.

Kaip pastebėjo laikinai einantis Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pareigas Kęstutis Speičys, nuo šiol privačioje įstaigoje operuotis norintys asmenys už paslaugą neturės mokėti dukart.

„Sutartys su privačiomis įstaigomis sudaro geresnes galimybes pacientui pasirinkti, nes paslaugas, kurias mes kompensuojame, galima gauti ir valstybes, ir savivaldybės viešose įstaigose. Tačiau anksčiau dalis pacientų kreipdavosi į privačias įstaigas ir mokėdavo. Tai buvo pacientai, kurie turėjo teisę gauti kompensuojamą sumą iš ligonių kasų, taigi jie turėdavo mokėti du kartus“, – teigė K.Speičys.

Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkės Vidos Augustinienės teigimu, naujoji tvarka bus ypač naudinga pacientams.

„Didėja pacientų galimybės pasirinkti gydymo įstaigą. Pacientai turi teisę gauti paslaugas laiku ir kokybiškai tiek privačiose, tiek valstybinėse įstaigose. Svarbu, kad ten, kur nueina pacientas, ateitų ir pinigai“, – sakė V.Augustinienė.

Anot K.Speičio, sutartis su privačiomis medicinos įstaigomis Vilniaus TLK pasirašinėja jau seniai. Iš viso pasirašytos 107 sutartys su privačiomis įstaigomis, 43 iš jų teikia pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, 45 – antrinės. Šiais metais pasirašytos ir 23 naujos sutartis, tačiau su Vilniaus širdies chirurgijos centru pasirašyta sutartis dėl trečio lygio specializuotų kardiochirurgijos ir reanimacijos paslaugų kol kas yra pirmoji.

Pasak Vilniaus širdies chirurgijos centro valdybos narės Editos Jonikienės, tai, jog valstybė kompensuos privačioje klinikoje atliekamas kardiochirurgines operacijas, šias paslaugas padarys prieinamas ir mažiau pasiturintiems pacientams.

„Centras dirba jau devynerius metus, per tą laiką atlikome virš tūkstančio operacijų. Iki šiol kainos buvo aukštos ir vietiniams pacientams sunkiai prieinamos, tad daugiausiai operuodavosi užsieniečiai ir pasiturintys asmenys. Vidutinė operacija kainuoja 40 tūkst. litų, nors pacientams iš Lietuvos taikydavome nuolaidas. Dabar bus apmokama bazinė operacijos kaina, reanimacija, tad pacientui reikės susimokėti tik už komfortą, t.y. 536 litų už parą“, – sakė E.Jonikienė.

Anot jos, dar vienas privačios gydymo įstaigos privalumas tas, jog pacientai operuojami iš karto, tuo tarpu planinės operacijos valstybinėje ligoninėje gali tekti laukti 2 – 4 mėnesius.

Iki metų pabaigos Vilniaus širdies chirurgijos centre planuojama atlikti apie 20 operacijų, kurių išlaidas padengs Valstybinė ligonių kasa. Centro vadovai tikisi, jog kitąmet tiek operacijų bus atliekama per vieną mėnesį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.