Švari aplinka labiausiai rūpi išsilavinusiems ir turtingiems miestiečiams, tuo tarpu mažiau mokslų ragavę kaimo ir miestelių gyventojai aplinkos apsauga nesirūpina, rodo RAIT apklausos rezultatai.
Visiškai nesirūpinantys aplinkos švara nurodė tik 3 proc. žmonių. Aplinka dažniau nerūpi vyrams, taip pat neturtingiausiems žmonėms, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra iki 300 litų per mėnesį.
Tarp nelinkusių rūpintis aplinka taip pat dominuoja 15-24 metų žmonės bei turintieji tik vidurinį ar dar žemesnį išsilavinimą.
Lietuvos gyventojai dažniausiai stengiasi sumažinti taršą nešiukšlindami gatvėse ar kiemuose – taip besielgiantys nurodė 77 proc. visų apklaustų žmonių.
Daugiau nei pusė respondentų – 65 proc. – tvirtina, kad pabuvę gamtoje visada surenka savo šiukšles. Beje, rečiausiai gamtoje susitvarko vyresni nei 65 metų gyventojai, dažniausiai – 25-34 metų žmonės. Savo šiukšles dažniau surenka daugiausia uždirbantys žmonės.
Nemažai apklaustųjų taupo elektrą (47 proc.) ar vandenį (41 proc.). Bet elektrą taupančią buitinę techniką sąmoningai renkasi gerokai mažiau – tik 14 proc. gyventojų.
Taip pat gerokai mažiau gyventojų išmeta buitinius prietaisus ne bet kur, o į jiems skirtas vietas (26 proc.) arba rūšiuoja savo atliekas (22 proc.).
Nedaug žmonių mano, kad aplinką teršia degalai. Viešuoju transportu ar dviračiu važiuoja tik 22 proc. gyventojų.
Rečiausiai aplinka rūpinamasi ribojant rūkymą – taip elgiasi tik 12 proc. apklaustųjų.
RAIT vykdytoje apklausoje savo nuomonę išreiškė 1118 žmonių.
Niekas nemoko ir neskatina rūpintis švara . Pakelsi popieriuką,išjuoks,gal bomžas,kad šiukšles renki.Pajūry paliekami kalnai šiukšlių,nes tatiečiai labai ėdrūs.