Šis tas apie šunis

Kanda ne šiaip sau

Statistika byloja, kad dažniausiai kandžiojasi ne bulterjerai ar pitbuliai, o dobermanai, rotveileriai, aviganiai,o pirmojoje vietoje pagal įkandimų skaičių yra spanieliai. Tačiau kinologai pabrėžia, kad šunys nesikandžioja šiaip sau.

Pasak jų, kai atkuriama „nusikaltimo eiga” kiekvienu konkrečiu atveju, paaiškėja, jog dažniausiai žmonės elgėsi netinkamai ir toks elgesys buvo nesuprastas šunų.

Vytis bėgantį – instinktas

Kinologai perspėja: šuns akivaizdoje nedera bėgti ir šaukti. Mažam vaikui tėvai turėtų paaiškinti: „Šuo galvoja taip: jeigu tu bėgi ir rėki, vadinasi, padarei kažką negera, pavyzdžiui, paėmei svetimą žaislą, todėl tave reikia pasivyti, žaislą atimti ir grąžinti šeimininkui.” Vyresniems vaikams galima pasakyti, jog vytis bėgantįjį yra šuns instinktas, todėl neverta jo provokuoti.

Kritinė zona

Aplink šuns nasrus yra kritinė, arba tiksliau – uždrausta zona, kuri priklauso tik šuniui. Šiuolaikiniam naminiam ir visada sočiam šuniui dažniausiai nėra būdinga agresyviai protestuoti, kai kas nors griebia jam iš nasrų kokį daiktą. Tačiau jei šuo bus neėdęs savaitę ir jūs pabandysite iš jo atimti kaulą, pamatysite, kad pagrindinis instinktas ima viršų nepriklausomai nuo auklėjimo.

Agresija žaidžiant

Kai kurie šunys elgiasi agresyviai aktyvių žaidimų metu: šoka ant šeimininko, griebia jį už rankos, kandžioja kelnių klešnes, tempia už skvernų. Bandymai atstumti siaučiantį keturkojį sukelia atvirkštinį efektą: jis suvokia tai kaip įsitraukimą į žaidimą ir siaučia dar aktyviau. Paprastai taip elgiasi šunys, kurių laisvė nuolat ribojama, kurie negali pabendrauti su savo gentainiais. Todėl jie ieško žaidimų partnerio tarp žmonių. Kartais šuns veiksmai būna gana šiurkštūs, ir jeigu išsiilgęs žaidimų augintinis pasirenka sau į draugus vaiką arba seną žmogų, pramoga tampa pavojinga.

Akys

Nežiūrėkite akylai šuniui į akis! Šuo tai suvokia kaip pavojaus pasireiškimą!

Ant lovos

Drauskite šuniui miegoti ant lovos ar krėslo. Ant paaukštinimo miega vadas!

Loja mažiukai

Lojimu šunys išreiškia reakciją į aplinkos dirgiklius. Labiausiai šį užsiėmimą mėgsta mažieji. Didieji loja, kai mano, jog šeimininkui gresia pavojus, o mažieji šitaip išreiškia savo emocijas. Smulkioms veislėms tai įprastas elgesys, jis nekoreguotinas. Kai šuns lojimas vargina, pabandykite paveikti jį garsia muzika. Jeigu muzika augintiniui nepatiks, jis iš pradžių bandys ją „perloti”, o paskui nutils ir išeis iš kambario.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Augintiniai su žyma , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Šis tas apie šunis"

  1. niuhwfe

    nahui pizdiets bleha 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.