Mineapolyje, kur sugriuvo tiltas, stipri srovė trukdo ieškoti aukų

Mineapolyje stipri Misisipės srovė ketvirtadienį trukdė narams ieškoti 20-30 žmonių, kurie dingo dieną prieš tai sugriuvus dideliam tiltui.

Narai atsargiai dirba verpetuose, kuriuos kelia plieno ir betono nuolaužos. Murziname upės vandenyje, kur galima matyti tik 30 cm atstumu, jie aptiko kai kuriuos automobilius, kurie upėje atsidūrė trečiadienį per vakaro piką sugriuvus prieš 40 metų pastatytam tiltui. Ši katastrofa pareikalavo mažiausiai penkių žmonių gyvybių.

Ketvirtadienį vakare iš upės buvo ištrauktas tik vienas žuvęs žmogus, kuris buvo automobilyje ant pusiau panirusios tilto dalies. Gelbėtojai matė, bet negalėjo pasiekti kitų žuvusiųjų, įstrigusių tarp betono nuolaužų.

Dingusiųjų artimiesiems nekantriai laukiant naujienų, vis daugėjo klausimų dėl tilto saugumo. Inspektoriai buvo nustatę, kad šis tiltas, kuris sugriuvo kelios minutės po 18 val. vietos (ketirtadienį 2 val. Lietuvos) laiku, turi „konstrukcinių defektų“, bet jo nereikia skubiai keisti.

„Turime išsiaiškinti priežastis, – sakė Minesotai atstovaujanti senatorė Amy Klobuchar (Eimi Klobučar). – Amerikoje tiltai neturėtų griūti“.

Pareigūnai mano, kad oficialus žuvusiųjų skaičius didės. Upėje atsidūrusių maždaug 50 automobilių ir juose esančių žmonių iškėlimas pareikalaus daug laiko, sakė Mineapolio policijos viršininkas Timas Dolanas.

JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) tragedijos vietą apžiūrės šeštadienį, o jo žmona Laura Bush (Lora Buš) – penktadienį. Jos kelionė į Mineapolį buvo suplanuota anksčiau.

Baltųjų rūmų atstovas Tony Snow (Tonis Snou) sakė, kad 2005 metų federalinėje ataskaitoje minimi to tilto „konstrukciniai defektai“. Tiltą, kuriuo per dieną pervažiuodavo 100 tūkst. automobilių, turėjo remontuoti valstija.

G.W.Bushas šią tragediją pavadino „siaubinga situacija“. Ketvirtadienį jis išsiuntė į Mineapolį aukščiausius transporto pareigūnus ir pažadėjo padėti.

Ligoninių pareigūnai pranešė, kad buvo atvežti mažiausiai 79 žmonės. Trečiadienį po keturias valandas – iki tamsos – trukusių gelbėjimo darbų pareigūnai sakė, kad gyvų žmonių turbūt nebebus rasta.

„Yra automobilių po dideliais betono luitais ir žinome, kad … juose yra žmonių“, – žurnalistams sakė policijos viršininkas T.Dolanas.

Minesotos gubernatorius Timas Pawlenty (Timas Pavlentis) sakė, kad šis tiltas paskutinį kartą buvo patikrintas 2006 metais ir kad jokių konstrukcinių problemų tada nebuvo nustatyta, tačiau nelaimės metu kai kurios tilto dalys buvo remontuojamos.

Dėl remonto darbų buvo atidarytos tik dvi eismo juostos – po vieną abiejose kelio pusėse.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.