Klaipėdiečiai nekėlė aukštų tikslų

Kaune buvo išdalyti Lietuvos lengvosios atletikos čempionato medaliai. Glėbį jų į uostamiestį parvežė ir klaipėdiečiai.

Čempionai

Sėkmingiausios mūsų atstovams buvo 400 m bėgimo rungtys. Apibėgę ratą ant geriausiųjų sportininkų pakylos kopti iškovojo garbę net du klaipėdiečiai. Čempionu tapo Linas Bružas (treneris Mykolas Tumėnas) – 47,95 sek., trečiąją vietą užėmė čempiono ir M.Tumėno kartu treniruojamas Raidas Jankauskas – 49,07.

Negana to, jie kartu su Vitalijumi Gorbunovu (tr. Edmundas Norvilas) ir Mindaugu Reinikovu (tr. Romas ir Jolanta Beržinskai) buvo greičiausi vyrų estafetės 4 po 400 m rungtyje – 3 min. 13,79 sek.

Penkti šioje rungtyje liko mūsų antrosios komandos bėgikai Gediminas Simutis, Žydrūnas Baliūnas, Tomas Petrauskas ir Artūras Švajevas – 3:28,53.

Gana lengvai auksą laimėjo 16-metė Natalija Piliušina. Trenerių Beržinskų ir Mindaugo Krakio auklėtinė 400 m per barjerus nubėgo per 1 min. 1 sek. Bronzos medalį iškovojo tėvo ir sūnaus – Donatų Senkų treniruojama Vaida Indenauskaitė – 1:05,04.

Įspūdinga kova vyko trišuolio sektoriuje. Trenerio E.Norvilo ugdoma Ieva Staponkutė aukso medalį tiesiog išplėšė. Ji penktuoju bandymu nuskriejo 12 m 71 cm ir vienu centimetru aplenkė prieš tai 12 m 70 cm nušokusią vilnietę Kariną Vnukovą.

Vicečempionai

Mūsų greitakojai iškovojo ir glėbį sidabro medalių. Sunkiausiai dėl sidabro kovojo Gytė Norgilienė (tr. Beržinskai). 10 km distanciją klaipėdietė nubėgo per 36 min. 35,76 sek. Ji daugiau nei minutę atsiliko nuo čempione tapusios šiaulietės Remaldos Kargytės.

Perpus trumpesnę distanciją 35-erių G.Norgilienė įveikė trečioji – 17:20,12.

Tokios pat spalvos medalius iškovojo ir treniruočių draugė Eglė Krištaponytė. Ji 1500 m rungtyje tapo vicečempione – 4:25,03. Bronzos medalį E.Krištaponytė pelnė 800 m varžybose – 2:06,87.

Trimis sidabro medaliais trofėjų sąrašą papildė trenerio Algimanto Pleskio auklėtiniai. Vicečempionais tapo kūjo metikai – Vytas Gudauskas (52,94 m) ir Natalija Venckutė (48,46).

Ieties metimo sektoriuje gerų žodžių nusipelnė neseniai 21-ąjį gimtadienį šventęs Valentas Voveris – 72,52 m. Jis tik 73 cm atsiliko nuo čempiono, beveik penkeriais metais vyresnio, Kaune sportinę karjerą tęsiančio palangiškio Tomo Into. Trečiąją vietą užėmęs kaunietis Ramūnas Butkus nuo uostamiesčio atleto atsiliko daugiau nei 7 metrais.

Estafetės varžybose iškovotas aukso medalis nebuvo vienintelis M.Reinikovui. Jis 400 m bėgimo per barjerus rungtyje pelnė sidabro žetoną – 52,36 sek. Nugalėtojas Artūras Kulnis iš Vilniaus pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje – 51,19.

Bronzos medalininkai

Klaipėdiečiai iškovojo šešis bronzos medalius. Aukso medaliu pasidabinęs po estafetės rungties V.Gorbunovas ne tik greitas kojas, bet ir ištvermę parodė per 800 m varžybas. 1 min. 54,2 sek. jam garantavo trečiąją vietą.

Bronzos medaliais nudžiugino Valerijaus ir Raimondos Murašovų treniruojami stipruoliai: rutulio stūmikas Rimantas Martišauskas – 16,3 m ir disko metikas Andrius Šipalis – 51,12 m.

Bronzinį šuolį į 2 metrų aukštį atliko Tomas Turskis (treneris Rimantas Zabulionis). Čempionas R.Mėlinis iš Vilniaus įveikė 210 cm.

Arti medalių

200 m varžybose Viktorija Galican (tr. Lilita Milikauskaitė) buvo arti prizininkių – užėmė ketvirtąją vietą, perpus trumpesnę distanciją klaipėdietė įveikė šeštoji.

Ketvirtoji taip pat buvo kūjo metikė Kristina Kozlovienė – 44,03 m.

Taip pat žingsnio iki medalių trūko V.Gorbunovui (1500 m), Artūrui Janauskui (110 m per barjerus).

Penktąją vietą užėmė rutulio stūmikas V.Gudauskas, šeštąsias – Karolis Paulauskas (1500 m) ir Tomas Petrauskas (800 m).

Klaipėdiečiai – ketvirti

Labai atkakli kova vyko ir tarp miestų komandų. I miestų grupėje kauniečiai sugebėjo aplenkti vilniečius – 55932:53952.

II miestų grupėje tarp šiauliečių ir klaipėdiečių vyko dar nuožmesnė kova, preciziškesnis taškų skaičiavimas. Susumavus visus rezultatus, uostamiesčio trenerių veidai nušvito – Šiauliai aplenkė Klaipėdą – 26493:26398.

Net neabejojama, kad uostamiestis būtų trečiasis, jei būtų rungtyniavusi mūsų greitakojė Lina Grinčikaitė. Ji, po sunkių kovų Europoje, praleido pirmenybes gydydama nesunkią traumą.

Klaipėdos lengvosios atletikos federacijos prezidentas E.Norvilas „Klaipėdai” tvirtino, kad šiame čempionate nebuvo tikslo aplenkti šiauliečius. „Daugelis lengvaatlečių po gausių varžybų nutarė pailsėti, todėl nerungtyniavo Kaune”, – teigė E.Norvilas.

Tretieji šioje grupėje buvę panevėžiečiai iškovojo tik 8161 tašką.

Klubų įskaitoje klaipėdiečių „Nikė” (8195 tšk.) užėmė šeštąją vietą, „Maratonas” – septintąją (7900). Įskaitoje buvo 25 klubai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .