Britų armija be iškilmių užbaigė dešimtmečius trukusią misiją Šiaurės Airijoje

Didžiosios Britanijos armija anksti trečiadienį be iškilmių užbaigė beveik keturis dešimtmečius trukusią misiją Šiaurės Airijoje – tai buvo paskutinis simbolinis žingsnis normalizuojant padėtį šioje provincijoje.

Tai įvyko du mėnesiai po to, kai protestantams ir katalikams sudarius istorinį susitarimą dėl dalijimosi valdžia Belfaste buvo atkurta savivalda.

Londone britų ministras ginkluotųjų pajėgų reikalais Bobas Ainsworthas (Bobas Einsvertas) pavadino tai „naujos eros pradžia“.

„Tai tolesnis svarbus žingsnis siekiant Šiaurės Airijoje realizuoti normalią, taikią ir klestinčią visuomenę“, – savo ruožtu sakė Airijos Respublikos užsienio reikalų ministras Dermotas Ahernas.

Pasak jo, šis pokytis, susijęs su Šiaurės Airijos saugumo padėtimi, „buvo dar dramatiškesnis, nei galėjome tikėtis“.

Operacijoje „Banner“, kuri truko 38 metus ir buvo pati ilgiausia nenutrūkstama armijos kampanija, dalyvavo daugiau kaip 300 tūkst. karių. Per tą periodą ginkluotų formuočių kovotojai nužudė 763 karius, o dar daugiau kaip 6 tūkst. sužeidė.

Šiaurės Airijoje liks tik 5 tūkst. karių nuolatinė britų įgula, kuri vykdys operaciją „Helvetic“. Tačiau čia dislokuoti kariai neatliks tikrosios karinės tarnybos ir bus pasirengę dislokavimui bet kurioje pasaulio vietoje. Už saugumą bus atsakinga policija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.