V.Urbonas tęs žygį per Baltiją

Geležiniu žmogumi tituluojamas panevėžietis Vidmantas Urbonas, jį žygyje per Baltiją lydėjusi komanda dabar gyvena laukimu.

Dėl nepalankių oro sąlygų priverstas nutraukti plaukimą per jūrą, 49-erių sportininkas likusius kilometrus planuoja įveikti artimiausiu metu.

Išplaukti ir tęsti žygį per Baltiją ir V.Urbonas, ir komanda pasiryžę bet kuriuo momentu. Jachtos kelionei paruoštos, neišpakuotos ir dėžės su maistu.

„Dabar, galima sakyti, esu karinėje parengtyje. Laukiu kapitono skambučio, pranešančio, jog išplaukiame. Likusius kilometrus, jei bus geros oro sąlygos, įveiksiu nesunkiai. Supratau, jog Baltijos jūrą perplaukti galima“, – iš jūros išlipęs Palangoje sakė V.Urbonas.

Anot sportininką lydėjusio kapitono Rimtauto Rimšo, kada pavyks pratęsti žygį per Baltiją sunku nuspėti. Įprastai rugpjūtis būna audringiausias mėnuo, todėl žygį gali tekti nukelti į pirmąją rugsėjo savaitę.

Pats ultratriatlonininkas likusį atstumą norėtų įveikti jau artėjančią savaitę.

V.Urbonas iš žygio per Baltiją grįžo užvakar. Iš Latvijos Paviluostos uosto į Palangą sportininkas atskraidintas sraigtasparniu. Iš jo sportininkas iššoko į banguojančią Baltiją ir paskutinį kilometrą įveikė plaukdamas.

Tilto prieigose panevėžiečio susibūrę laukė keli tūkstančiai žmonių. Ultratriatlonininką jie pasitiko audringais plojimais ir palaikymo šūksniais.

Po sutikimo Palangoje V.Urbonas išvažiavo į Panevėžį. Vakar jis jau skubėjo į darbą.

V.Urbonas ekologinį projektą „Baltija – ateities kartoms“ pradėjo liepos 22 dieną. Sportininkas plaukdamas laisvu stiliumi Baltijos jūra planavo įveikti 209 kilometrus.

Tačiau įveikė tik 115 kilometrų, nes sutrukdė audra.

Kol kas tokio atstumo Baltijos jūra laisvu stiliumi nėra nuplaukęs nė vienas žmogus.

Dėl neįveiktų kilometrų sportininkas labai nesigraužia. Anot V.Urbono, svarbiausia, kad įgyvendintas pagrindinis projekto tikslas – atkreipti dėmesį į Baltijos užterštumą.

Panevėžietis neatskleidė tolimesnių savo planų. „Reikia pabaigti dar du iki galo neįgyvendintus projektus. Tada kalbėsime apie naujus“, – mįslingai šypsojosi V.Urbonas.

Ateityje jis ketina grįžti ir į Lamanšo sąsiaurį, kurį prieš metus bandė perplaukti, tačiau dėl nepalankių gamtos sąlygų distancijos neįveikė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.