V.Urbono palaikymo komanda susirgo jūros liga

Per Baltijos jūrą plaukiantis ultratriatlonininkas Vidmantas Urbonas pradėjo antrąjį savo ekologinio žygio etapą iš Elando į Gotlando salą. Dėl prastų oro sąlygų pirmadienio rytą V.Urbonas turėjo laikinai sustabdyti plaukimą. Sustiprėjus bangavimui visi palaikymo komandos nariai susirgo jūros liga ir labiau nei pats plaukikas maldavo jūrą nurimti. Pasak palaikymo komandoje plaukiančios LNK televizijos žurnalistės Ramunės Banzienės,Vidmantas jiems tapo rūpestinga slauge ir moraline parama.

Visą pirmadienį V.Urbonas praleido Elando saloje, Bodės miestelyje, nes vėjo stiprumas jūroje siekė 18 metrų per sekundę, o su gūsiais – net 25 metrus. Bangos buvo 5 metrų aukščio ir ritosi iš priekio, nuo Gotlando salos.

Žygį tęsė aprimus bangavimui

Vakare, kiek aprimus vėjui, 21 valandą Lietuvos laiku Vidmantas ryžosi tęsti žygį. Deja, aikštingoji Baltija ir jos keliamos dviejų metrų bangos sportininkui leido įveikti tik 10 kilometrų. Jis šį nuotolį nuplaukė per tris valandas.

Kaip „Panevėžio balsui” vaizdingai pasakojo žurnalistė Ramunė Banzienė, Vidmantas plaukdamas klausėsi muzikos ir atrodė, kad su bangomis šoko Štrauso valsą. Pirmąją plaukimo valandą jis gėrė tik energetinius gėrimus, antrąją – atsigėrė kavos ir suvalgė keletą sausainių. Deja, po trijų valandų kovos su bangomis 24 valandą žygį teko nutraukti.

Sunkiausia atkarpa

Dar prieš tolimą kelionę V.Urbonas minėjo, kad plaukimas iš Elando salos į Gotlando salą bus labai sudėtingas. Tą atkarpą V.Urbonas yra pavadinęs pačia žiauriausia Baltijos jūros vieta, nes ten susikerta dvi didelės srovės, būna labai stiprus vėjas.

Žygį koordinuojančios LNK televizijos atstovas spaudai Gediminas Malaškevičius sakė: „Jis nuplaukė tik apie 10 kilometrų. Dėl tamsos ir nemažų bangų iš laivo nebuvo galima matyti V.Urbono, todėl nuspręsta plaukimą nutraukti.”

Su Baltija galynėjasi toliau

„Jaučiuosi puikiai ir noriu plaukti toliau. Jei tik leis oras – tuoj pat į jūrą. Labiausiai šiame žygyje sekina laukimas ir nežinia”, – vakar ryte išplatintame pranešime cituojamas V.Urbonas. „Sunku pasakyti, kaip viskas seksis. Sunku prognozuoti orą, nes atsidūrėme tarp dviejų ciklonų”, – sako plaukiką lydinčios jachtos „Alfa” kapitonas Raimondas Norkus.

Baltija aprimo

Vakar Baltija suteikė šansą atkakliajam panevėžiečiui. Antradienio popietę vėjas ir bangos pagaliau nurimo, vandens temperatūra buvo 17 laipsnių šilumos, vėjo greitis siekė tik 4m/s. Apie 13 valandą V.Urbonas toliau pratęsė žygį „Už švarią Baltiją”. LNK žurnalistė R.Banzienė sakė, dabar visų nuotaika puiki, o pats V.Urbonas tiesiog nerealus.

Visos palaikymo komandos vardu žurnalistė panevėžiečiams perdavė nuoširdžiausius linkėjimus ir užtikrino, kad dabar visi sveiki ir kupini vilties, kad gamtos išdaigos nesutrukdys 49-erių metų sportininkui pirmajam įveikti Baltijos jūrą, nuplaukiant 259 kilometrus.

Plaukikas finišuoti turėtų liepos 29-ąją Latvijoje, Pavilotos uoste, o iškilmingas sutikimas planuojamas prie Palangos tilto.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.