Galimo paukščių gripo Kuršių nerijoje protrūkio aliarmas išjungtas: Kaliningrado srities mokslininkai atliko tyrimus ir nustatė, kad žuvėdai paukščiai masiškai krito ne dėl šios žmogui pavojingos ligos.
„Vakarų ekspresui” Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) ornitologas Gediminas Gražulevičius vakar teigė, kad Lietuvos dalyje nerijoje kormoranai gyvena įprastai ir masiškai negaišta.
Pavojaus varpais imta skambinti praėjusią savaitę, kai Kaliningrado sričiai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje pastebėta masinė kormoranų žūtis.
Pranešama, kad paukščiai šnypšdami ir svirduliuodami ateidavo prie sodybų, o po to nugaišdavo.
Visos atsakingos institucijos Lietuvoje apie masinę kormoranų žūtį tikino jokios informacijos neturėjusios.
Pirmadienį Rusijos žemės ūkio priežiūros tarnybos specialistai baigė tirti žuvusius bei pašautus paukščius ir padarė išvadą, kad jie paukščių gripu nėra užsikrėtę.
Speciali komisija, sudaryta iš valstybinių inspektorių, dirbančių Kaliningrado srityje, veterinarų, buvo nuvykusi į keletą vietų Kuršių nerijoje ir rado du negyvus kirus bei kormoraną. Dar keturi paukščiai buvo specialiai nušauti tyrimams.
„Po patologinio skrodimo paukščių gripui charakteringų požymių nerasta. Viruso taip pat nerasta po kruopščių laboratorinių tyrimų”, – cituojami Rusijos žemės ūkio priežiūros tarnybos specialistai.
G. Gražulevičius pateikė savo versiją, kodėl ėmė masiškai gaišti kormoranai.
„Manau, tai buvo jaunikliai. Kai jie išskrenda iš lizdų, tėvai nustoja juos maitinti, o patys jaunikliai neretai nesugeba sau rasti maisto. Prie žūties prisideda ir įvairūs žarnyno parazitai, kurie alina organizmą ir taip pat reikalauja savo maisto dalies”, – teigė KNNP darbuotojas.
Jis buvo susisiekęs ir su kolega Vytautu Jusiu, kuris dirba Ventės rage. Būtent ten šiuo metu prieš migraciją susirinkę didžiausi pulkai kormoranų, tačiau masinės žūties ornitologas taip pat nepastebėjo.