Analitikai: Baltarusija gali grąžinti skolą dujų bendrovei „Gazprom“, bet nenori

Baltarusija turi galimybių grąžinti beveik 500 mln. JAV dolerių skolą Rusijos dujų bendrovei „Gazprom“, tačiau delsia, tikėdamasi subsidijų iš Rusijos biudžeto, taip Minsko prašymą dėl mokėjimo atidėjimo komentavo analitikai.

Baltarusijos delegacija per derybas Maskvoje paprašė „atidėti skolos mokėjimą“, sakė „Reuters“ energetikos ministro padėjėjas Andrejus Žukovas.

Anksčiau Minskas sakė, kad jam užteks lėšų atsiskaityti su dujų bendrove „Gazprom“.

Nuo 2007 m. sausio „Gazprom“ padidino dujų tiekimo Baltarusijai kainą nuo 46,6 iki 100 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų, tačiau suteikė Minskui adaptacinį šešių mėnesių periodą, per kurį Baltarusija apmokėdavo tik 55 proc. dujų kainos.

Metų pradžioje Baltarusija kreipėsi į Rusiją su prašymu suteikti jai lengvatinę 1,5 mlrd. JAV dolerių vyriausybinę paskolą. Maskva į šį prašymą reagavo santūriai, bet Minskas tikisi palankaus atsakymo, teigia baltarusių ekspertai.

„Taip elgiasi vargšas giminaitis, kuris apsimeta daug vargingesnis, nei yra iš tikrųjų, kad tik gautų kokią dovaną“, – sakė „Reuters“ Leonidas Saiko, centro „Strategija“ vadovas.

„Baltarusijos valdžia nepaprastai susirūpinusi dėl galimo ekonominės situacijos suprastėjimo rudenį ir mėgina perkelti savas problemas ant svetimų pečių. Konkrečiu atveju, ant Rusijos pečių, pasiekdama, kad už Rusijos dujas būtų apmokėta iš pačios Rusijos paskolos“, – teigia jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.