Baigėsi V-oji „Rožinio kaspino“ autobusėlio kelionė per Lietuvą

Baigėsi penktus metus organizuojamo projekto „Nedelsk“ pati ilgiausioji „Rožinio kaspino“ autobusėlio kelionė per Lietuvą. Šiais metais aplankyta 110 miestų ir miestelių. Autobusėlyje, kuriuo vyksta onkologai ir radiologai iš Vilniaus Universiteto Onkologijos Instituto, Kaunos Medicinos Universiteto klinikų, Klaipėdos ir Šiaulių onkologijos ligoninių, mokoma savityros, aiškinama, kokie yra krūties vėžio ženklai. Šiais metais su medikais bei „Nedelsk“ koordinatoriais pabendravo ir dėl krūties vėžio pasitikrino daugiau nei 8000 moterų, 86-ioms iš jų rasti krūties vėžio ženklai.

„Ši kelionė buvo ypatinga, nes didžioji maršruto dalis driekėsi per labai nedidelius miestelius ir seniūnijų centrus. Ten gyvenančios moterys turi mažiau galimybių nuvykti į didmiesčius, pasikonsultuoti su gerais specialistais, atlikti tyrimus. Be to, mažesnių miestelių moterys yra nuoširdesnės ir ištarė daug padėkos žodžių tiek man, tiek visai „Nedelsk“ komandai. Tai įpareigojimas nesustoti ir planuoti jau kitų metų kelionę,“ – sako projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė.

Susumavus penkerių metų projekto „Nedelsk“ rezultatus, matyti, jog „Rožinio kaspino“ autobusėlyje su medikais konsultavosi 33 000 moterų. Kas ketvirtai moteriai buvo diagnozuota gerybinė krūtų liga, 379 moterims rasta krūties vėžio ženklų. „Nedelsk“ autobusėlis jau buvo atvykęs į daugiau nei 300 Lietuvos miestų ir miestelių.

„Rožinio kaspino“ autobusėlis ant savo šono kaip ir kasmet vežė žinią: „Laiku diagnozavus krūties vėžį, išgelbėti galima devynias iš dešimties moterų“. Lietuvoje tik kas antrai moteriai, susirgusiai krūties vėžiu, pavyksta išgyventi daugiau nei 5 metus. Kiekvieną savaitę 11 moterų Lietuvoje miršta nuo krūties vėžio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.