„Vandens oazė” namuose

Šiais laikais vonios kambarys įgijo lygias teises su visomis kitomis būsto patalpomis, nes namai visgi prasideda nuo vonios kambario, į kurį namiškiai ir svečiai užsuka nusiplauti rankų.

Sėdimų vonių laikai ir niekinamas požiūris į namų higienos „židinį” seniai praėjo. Senesnės statybos namų šeimininkai drąsiai griauna pertvaras ir taip praplečia vonios kambario erdvę arba renkasi naujos statybos butus, didelį dėmesį skirdami sanitarinio mazgo plotui.

Kuriant vonios kambario interjerą jūsų fantazijos šėlsmas, žinoma, priklausys nuo piniginės storio. Darbus galima patikėti patyrusiam dizaineriui arba surizikuoti ir dizaineriu tapti pačiam. Tačiau svarbiausia nuspręsti kokį stilių pasirinkti. Ar savo bute įrengti tikrą povandeninę karalystę, ar užveisti tropinių augalų rojų, ar pasitenkinti minimalistiniais sprendiniais – rinktis jums.

Sezonai

Tam, kad pradėtume kūrybinį procesą, nuspręskite kokios spalvinės gamos turėtų būti jūsų vonios kambarys. Paprasčiausia pasirinkti šaltą arba šiltą spalvinį variantą.

Tiems, kurie į tai žiūri detaliau, galima pasiūlyti spalvinį variantą pasirinkti pagal mėgstamą metų laiką. Keturi sezonai – žiema, ruduo, vasara ir pavasaris – kuo geriausiai gali atitikti įvairiausius šeimininkų skonius, nes kiekvienas jų charakteringas savo spalvine gama.

Pavyzdžiui, vasaros stiliumi apipavidalintame vonios kambaryje vyraus žalia – nuo pastelinės iki ryškios – purpurinė raudona, išblukusi geltona arba švelniai pilkšvai melsva. Visai nebūtina visas išvardintas spalvas naudoti iškart, galima apsiriboti įvairiausiomis spalvinėmis detalėmis. Šilto vasaros stiliaus vonioje labai tiks augalai, kurie mėgsta drėgmę. Juos galima pakabinti ant sienos arba pastatyti ant vonios kraštų.

Apipavidalinant vonią dar galima vadovautis geografiniu principu. Sukurkite šiame kambaryje meksikietišką arba graikišką stilių ir turėsite galimybę išgarsėti originalumu.

Reikšmingi ir maži aksesuarai

Jei sunku pasirinkti stilių, pasufleruosime, kad visų pirmą apsispręskite, koks bus maišytuvas. Dabar parduotuvėse šių įrenginių jūs rasite visų tipų – nuo varinių ir žalvarinių XX a. pradžios imitacijos kranų iki žvilgančių chrominių šiuolaikinių originalių maišytuvų. Pabandykite pradėti būtent nuo šios utilitarios detalės. Galbūt būtent ji jums pakiš unikalų sprendimą.

Dar daug kas priklauso ir nuo tokių aksesuarų kaip lentynėlės, muilinės, pakabos, įvairiausi kabliukai rankšluosčiams, dantų šepetukų laikymo stiklinėlės. Galima pasirinkti gaminius iš plastmasės, tačiau vonios kambarys atrodys tikrai ištaigiai tik su chromuotomis detalėmis.

Tam tikrą atmosferą sukuria ir natūralios kempinėlės, kriauklelės ir jūros žvaigždės. Specializuotose parduotuvėse dabar galima įsigyti pilnus šių nuostabių daikčiukų, skirtų vonios kambariui, rinkinius. Tačiau pasistenkite šias puošmenas išdėlioti taip, kad būtų nepasiekiamos mažiems vaikams, kurie turi įprotį viskas tikrinti „ant danties”.

Šiandien jau nieko nereikia įtikinėti, kad įrengiant vonią išsiversti be glazūruotų sienų ir grindų plytelių neįmanoma. Atminkite, kad jos įprastai sienoms ir grindims pasirenkamos kontrastingos. Plytelių dydis priklauso nuo vonios kambario ploto. Sutikite, kad dviejų kvadratinių metrų sanitariniams mazge netgi pati brangiausia didelių matmenų plytelė atrodys ne kaip.

Prieš pirkdami statybines medžiagas būtinai pasikonsultuokite su parduotuvės specialistais, kurie padės jums teisingai parinkti tinkamas sienų ir grindų plyteles bei apvadą. Šiuolaikiniai gamintojai pirkėjų dalią labai palengvina, nes pristato jau užbaigtus derinius, bet spręsti visgi reikės jums. Juk būsimasis vonios kambarys visų pirma turi patikti jums ir jūsų šeimos nariams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.