Klaipėdietė toliau bylinėjasi su Japonijos koncerno įmone

Darbe sveikatą praradusi klaipėdietė Gražina Šveistrienė toliau bylinėjasi su automobilių laidus gaminančia įmone dėl jai padarytos žalos.
Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį apeliacine tvarka pradėjo nagrinėti bylą, kurioje ši klaipėdietė iš buvusio savo darbdavio, Japonijos koncerno „Yazaki” antrinės bendrovės Klaipėdos „Yazaki Wiring technologies Lietuva” siekia prisiteisti didesnę turtinę žalą.

Moteris yra laimėjusi bylą Klaipėdos apygardos teisme.

2006-ųjų lapkričio 6 dieną šio teismo teisėjai iš dalies patenkino moters ieškinį ir profesine liga susirgusiai moteriai iš buvusio darbdavio priteisė 2 tūkst. 588 litus turtinės ir 160 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo.

G.Šveistrienė pirmoji iš gamyklos darbuotojų kreipėsi su ieškiniu į teismą. Moteris iš įmonės prašė priteisti 500 tūkst. litų neturtinės žalos, teismas jos ieškinį patenkino iš dalies.

Teismas nurodė, kad atsakovo, kaip darbdavio, kaltė dėl ieškovės profesinės ligos yra nustatyta profesinės ligos tyrimo ir patvirtinimo aktu, o bylos medžiaga patvirtina atsakovo neteisėtą veiką ieškovės atžvilgiu.

Toks teismo sprendimas netenkina nei ieškovės, nei atsakovo. Šalys parašė skundus Lietuvos apeliaciniam teismui.

Apeliaciniu skundu G.Šveistrienė prašo minėtą teismo sprendimą dalyje dėl turtinės žalos atlyginimo pakeisti – priteisti vienkartinį žalos atlyginimą už laikotarpį nuo 2005 m. vasario mėnesio iki 2006 m. lapkričio mėnesio – 17 tūkst. 340 litų bei gydymo išlaidas už laikotarpį nuo 2004 m. liepos iki spalio mėnesio – 111 litų.

Klaipėdietė taip pat prašo teismo įpareigoti buvusį darbdavį kas mėnesį mokėti jai žalos atlyginimo skirtumą, susidarantį tarp jos vidutinio atlyginimo ir per mėnesį gautų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos išmokų, bei turėtas profesinės ligos gydymo išlaidas.

Tuo tarpu „Yazaki Wiring Technologies Lietuva” prašo panaikinti minėtą teismo sprendimą, priimti naują sprendimą ir ieškinį atmesti – esą ieškinys negalėjo būti tenkinamas, nes nebuvo nustatytos būtinos darbdavio atsakomybės sąlygos: neteisėti veiksmai, priežastinis ryšys tarp neteisėtų veiksmų ir pasekmių, bei kaltė.

„Yazaki Wiring Technologies Lietuva” apeliaciniame skunde nurodė, jog G.Šveistrienė 7 metus dirbo įmonėje „Gintaras” ir 7 metus bei 9 mėnesius jos bendrovėje.

Abejose paminėtose darbovietėse veikė panašūs profesinės rizikos veiksniai, todėl, atsakovo nuomone, teismas be pagrindo netyrė, ar ieškovės darbas kitoje įmonėje neturėjo įtakos jos profesiniam susirgimui.

Teisėjų kolegija sako, kad jog tam, kad būtų visapusiškai patikrintas pirmosios instancijos teismo išvadų, susijusių su mišria ieškovės darbdavių atsakomybe, teisingumas reikalingos specialios žinios, todėl spręstina dėl ekspertizės byloje paskyrimo.

Kitame teismo posėdyje ir bus sprendžiama, ar atlikti tokią ekspertizę.

Be G.Šveistrienės su šia įmone bylinėjosi ir daugiau darbuotojų. Teismas jų ieškinius taip patenkino iš dalies.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.