Nepilnamečiai trokšta finansinės nepriklausomybės

Vasarą darbdavius užplūsta didelis būrys atostogaujančių jaunuolių, kuriuos laisvu nuo mokslų metu apima noras užsidirbti savų pinigų ir nors trumpam ištraukti rankas iš tėvų kišenės.

Tiek studentai, tiek moksleiviai ima atakuoti įvairias įstaigas ieškodami darbo.

Vasarai pasibaigus ir prasidėjus mokslo metams būtų labai sunku suderinti mokslus ir darbą, todėl paklausiausias sezoninis darbas. Jaunuoliams, ieškantiems nuolatinio darbo, reikėtų įdėti šiek tiek daugiau pastangų. Ne visi darbdaviai noriai derina darbo valandas ir yra patenkinti mokslo atostogomis, į kurias turi teisę besimokantis ar studijuojantis žmogus.

Ieškodamiesi darbo moksleiviai, dar neturintys aštuoniolikos metų, taip pat susiduria su įvairiais sunkumais. Jiems rasti legalų darbą vien atostogų metu yra gan sunku. Kad nepilnamečių įsidarbinimas yra opi ir jau seniai gvildenama problema patvirtino ir Klaipėdos (miesto, rajono) darbo biržos jaunimo darbo centro konsultantė Rima Ambrozaitė. Ji pabrėžė, kad jau balandžio – birželio mėnesiais Jaunimo darbo centras sulaukia didelio srauto jaunimo, ieškančio darbo vasarai. Vien nepilnamečių vasaros pradžioje kasdien apsilankydavo apie pusšimtį. Buvo suteikta apie pusantro tūkstančio individualių konsultacijų asmenims iki 18 metų, o ką jau kalbėti apie skaičių tų jaunuolių, kurie darbo ieškojo savarankiškai.

JDC konsultantė džiaugėsi, kad šiais metais jaunimo darbo centre darbo pasiūlymus registravo net 37 įmonės, pageidaujančios įdarbinti jaunuolius iki 18 metų.

Rima Ambrozaitė teigė, jog į 327 registruotas laisvas darbo vietas jau įdarbinti 267 jaunuoliai ir šiuo metu liko vos 5 įmonės dar turinčios laisvų darbo vietų. Tačiau nepaisant kasmet didėjančio darbdavių skaičiaus, dar ne visiems nepilnamečiams pavyksta padirbėti vasaros atostogų metu.

Daugiausia laisvų darbo vietų nepilnamečiams JDC buvo įregistruota statybos, gamybos bei siuvimo srityje. Darbdaviai, kaip ir kasmet, dažniausiai ieškojo pagalbinių darbininkų, spaudos platintojų, salės darbuotojų, aplinkos tvarkymo bei archeologinių kasinėjimų darbininkų, valytojų ir pan. JDC darbuotoja pasakojo, kad moksleiviams dažniausiai nėra pernelyg svarbios darbo sąlygos, o ir atlyginimui didelių reikalavimų jie nekelia. Kiek sudėtingiau yra su studentais, kurie dažniausiai nepasitenkina vien minimaliu atlyginimu.

Klaipėdos (miesto, rajono) darbo biržos jaunimo darbo centro konsultantė neslėpė nusivylimo tarp darbdavių vis dar tvyrančia baime. Įmonės nerimauja, kad nepilnamečius bus sunku įforminti, taip pat abejoja jaunų asmenų sugebėjimais.

JDC konsultantė patikino, kad darbdaviai, kartą priėmę nepilnamečius ar neseniai šią amžiaus ribą peržengusius jaunuolius, tikrai nenusivylė ir liko patenkinti jų sugebėjimais. Įforminimas pasirodė ne toks jau sudėtingas.

Asmenims nuo 16 metų jis beveik nesiskiria nuo suaugusių. Šiek tie sudėtingiau su vaikais nuo 14 iki 16 metų. Jiems įsidarbinant reikalingas mokymosi įstaigos, vieno iš tėvų ar globėjų sutikimas bei prižiūrinčio gydytojo leidimas. Taip pat jiems yra nustatytas tik tam tikrų leistinų dirbti darbų sąrašas.

Tam, kad jaunuomenė geriau orientuotųsi darbo rinkoje, išmoktų ieškoti tinkamos darbo vietos bei geriau suprastų savo galimybes, jau antrus metus iš eilės Jaunimo darbo centre organizuojamos akcijos, kurių metu vyksta specialūs seminarai moksleiviams. Į juos stengiamasi pakviesti potencialių darbdavių, kurie jau būtent tuo metu galėtų pasiūlyti laisvų darbo vietų.

Rima Ambrozaitė džiaugėsi, kad Jaunimo darbo centras gali padėti jauniems ir sakė norinti, kad kitais metais daugiau darbdavių pateiktų savo pasiūlymus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.