Nesuvalgyto pyragėlio pamokos

Per daug apkūni, per daug liesa – na, kiek galima gąsdinti moteris ir vyrus, paaugles ir paauglius?

Ir siūlyti vis naujas dietas. Ar dar neaišku, kad visos jos baigiasi sočiu persivalgymu? 95 proc. žmonių, kurie laikėsi dietų, vėl priaugo svorio. Taip paaiškėja, kad svoris didėja ne nuo maisto. Greičiau nuo oro, įkvėpto su pykčiu, susierzinimu ir bloga nuotaika. Visa tai net po sočių pietų stengiesi užkišti „Princu“ su riešutais, o vakare įnirtingai kamuoji šaldytuvo duris. Maistas nemalšina neigiamų emocijų, tiks sukaupiama nereikalingų atsargų. Kam jos, jeigu karas prieš pusšimtį metų baigėsi? Siūlome šį tą geriau – nestorėti be dietos.

Išsiaiškinkite, ko norite

Visai nesunku pasižadėti: kiekvieną kartą, kai tik susiruošiu valgyti, paklausiu savęs: „Ar esu alkana? O gal noriu valgydama apsiraminti?“ Išsiaiškinus savo psichologinę būseną galima rasti kitokių būdų sunkumams įveikti. Nesuvalgyti daugiau, negu tau reikia, nevalgyti, kai nejauti alkio, ir taip nepriaugti nereikalingo svorio.

Nevalgykite bet ko

Stenkitės nekramsnoti žiūrėdami televizorių ar ruošdami maistą, nes tokio valgymo smegenys neužfiksuoja, prisivalgoma per daug. Įsivaizduokite, kaip gera atsisėsti prie stalo ir ramiai, neskubant valgyti mėgstamą patiekalą, kurį griežtai drausdavo paeiliui keturios dietologės, taip ir nesugebėjusios savo patarimais sureguliuoti svorio. Neatsisakykite mėgstamo maisto, net jei tai būtų didžkukuliai su spirgučiais ar ledai su vyšnių uogiene. Tik nevalgykite jo kasdien, bet kur ir bet kaip. Vienas geriausių būdų, kaip išmokti mažiau valgyti, – tai mokytis valgyti atidžiai, estetiškoje aplinkoje, patiriant daugiau malonumo. Nors ir labai banalu, neužmirškite vaisių, ypač apelsinų. Pastarieji turi mažiausiai kilokalorijų iš visų pagrindinių vaisių. Palyginkime: šimtas gramų apelsinų turi 10 kcal, o obuolių – 45, abrikosų – 41, ananasų – 49, bananų – 89, greipfrutų – 35, mandarinų – 40 kcal. Šimte gramų apelsinų tėra 0,2 gramo riebalų, užtat vitaminai sudaro didžiąją dalį. Dažniau valgykite ir kitų citrusinių vaisių. Mokslininkai ištyrė, kad valgant šiuos vaisius rizika susirgti virškinamojo trakto, skrandžio vėžiu yra perpus mažesnė.

Nekamuokite savęs ilgai trunkančiomis dietomis

Jeigu nenorite nutukti, įsidėmėkite: svarbu nepriaugti svorio, o ne jį mažinti. Atiduokite duoklę šiam susilaikymui vieną dieną per savaitę. Labai tiks suvalgyti 700-800 gramų vynuogių ir išgerti litrą vynuogių sulčių, geriau raudonųjų. Šią dieną reikėtų gerti daug mineralinio vandens (be burbuliukų), arbatos, galima ir kavos. Diena prabėgs greitai, o rezultatas bus akivaizdus: svoris nedidės. Reikia tai kartoti kiekvieną savaitę – organizmas patirs vadinamąją detoksikaciją. Kai po mėnesio pamatysite, jog netekote vieno kilogramo, nepulkite švęsti šio fakto nusipirkę grietininį tortą!

Savaitgaliais pramogaukite

Tai gali būti ir kinas, ir teatras. Tik neprisikraukite į rankinę saldainių, kukurūzų spragėsių ir nesiveržkite į barą per pačią pirmą pertrauką. Pamenate, kaip gera buvo tuščiu pilvu, bet pakylėtos dvasios iš spektaklio grįžus jaukiuose namuose išgerti kvapios šiltos arbatos, šnekučiuojantis apie puikiai praleistą dieną? Gal jus erzina uždara salė? Tuomet gera vieta pramogai bus netoli dunksantis miškas, parkas ar išvyka dviračiais. Stop! Šįkart į kuprinę būtinai įsidėkite vandens ir šokolado. Kalorijos pačios sudegs minant dviračio pedalus, o saldų malonumą pajusite.

Gerai išsimiegokite. Nepamirškite mylimojo ir šalto dušo

Sveikatos specialistai atliko tyrimus ir pareiškė, kad miego trūkumas prideda nereikalingų kilogramų. 6-7 valandos miego per parą gali destabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, ir tai lems nutukimą. Pensilvanijos universiteto Miego ir biologijos centro vadovas gyd. Deividas Dingis nustatė, kad tik 10 proc. žmonių gali nuolat naktį miegoti po 8 valandas ir nepadaryti žalos savo organizmui, o daugeliui reikia 10 ir daugiau valandų. JAV žmonės miega vis mažiau, o nutukusiųjų katastrofiškai daugėja. Ekspertai mano, kad išsprendus miego trūkumo problemą paaiškėtų nutukimo epidemijos priežastys Amerikoje. Lietuvoje jos kol kas nėra ryškios. Tad miegokime tiek, kiek mums reikia. Gamtos ir prigimties neapgausi. Ir todėl reikėtų neužmiršti dar šio to svarbaus – meno mylėti. Medikai nustatė, kad seksualinį gyvenimą vyrai ir moterys kartais stengiasi pakeisti kitais malonumais. Turbūt nujaučiate, kuris jų pirmauja? Taip, intymių santykių poreikį žmonės nesąmoningai kompensuoja nesveikai mėgaudamiesi gausiais pikantiškais patiekalais ir valgymui skiria pernelyg didelę reikšmę. Medicinos tiesa tokia: žmonių, kurių seksualinis gyvenimas normalus ir kokybiškas, tai ir darbingumas, fizinis aktyvumas bei sveikata yra daug geresni.

Beje, rytą būtų gerai palįsti po šaltu dušu. Ir pradžių šaltos vandens čiurkšlės gali nepatikti, bet po savaitės be to jau neapsieisite prieš eidami į darbą. Tai geros savijautos pagrindas visai dienai. Šaltas dušas gerina kraujotaką ir yra ypač veiksminga priemonė tiems, kurių kraujospūdis per didelis ar per mažas.

Pasitikėkite savimi

Niekada nepagalvojame, kad savigrauža ir nuolatinis nepasitenkinimas savo figūra, darbu, gyvenimu yra niekas kitas, kaip kvailas nepasitikėjimas savimi. Tai spąstai: tokie žmonės linkę į depresiją ir persivalgymą bei nutukimą daug labiau negu tie, kurie save vertina teigiamai. Malonu būtų išmesti iš galvos tas spaudžiančias „spyruokles“ ir kuo dažniau sakyti sau: mano išvaizda – puiki, svoris – taip pat, vyras/žmona – nereikia nė klausti, vaikai – šaunuoliai. Tik darbas neįdomus ir įgrisęs. Ar ne laikas jį keisti?

Išmokite atsisakyti papildomų darbų, bet ne laisvalaikio

Ar prisimenate kolegę, kuriai visi nešdavo nebaigtus darbus, o ji neišlįsdavo iš popierių krūvos, kimšdavo bandeles nepakildama nuo darbo stalo ir plušėdavo savaitgaliais? Tai žinokite, kad ji priaugo 20 kilogramų, ją paliko vyras, o dėl vaikų šunybių ji kas mėnesį raudonuoja po mokyklos direktoriaus palme. Jeigu nenorite tokio likimo, išmokite pasakyti – ne. Kai lyg uraganas įsiveržia viršininkė, nešina šūsnimi dokumentų, ramiai jai paaiškinkite: „Gerai, bet kitą savaitę. Juk jau suplanavome šios savaitės darbus.“ Patikėkite, po trijų tokių atsisakymų ji daugiau nedrums darbo ritmo, o atlyginimas nesumažės. Galėsite ramiai per susirinkimą linksėti galva, kai ji girs tą barbę devyndarbę, kuriai moka ne daugiau kaip jums, o po darbo susitikti su draugais, iškylauti gamtoje, sportuoti ar paprasčiausiai skaityti knygą.

Visiems ir visada geras nebūsi. Be to, darbas – tai užsiėmimas žmonių, kurie daugiau neturi ką veikti. Bet juk mes turime!

Apsilankykite pas masažuotoją ir nepamirškite baseino

Masažas suteikia naujų jėgų. Jis veikia visą periferinę nervų sistemą, gerina kvėpavimą, kraujotaką, virškinimą, didina organizmo atsparumą, gerina raumenų tonusą. Masažuojant gerėja limfos ir kraujo apytaka, medžiagų apykaita.

Be to, kuo dažniau reikėtų aplankyti ir panirti į didesnį vandens telkinį. Nebūtinai į vandenyną, galima ir į ežerą. Jeigu jo nėra arti – bent jau į baseiną. Yra ir kitas pasirinkimas: gulėti sūkurinėje vonioje užsimerkus ir nugrimzti į pačių gražiausių minčių pasaulį. Atrodo, nieko neveiki, o svoris mažėja.

Susitikite su draugais

Artimus ryšius su šeima, draugais palaikantys žmonės yra fiziškai ir psichiškai sveikesni negu vienišieji. Mičigano universitete atlikti tyrimai parodė, kad vienišiai yra labiau nutukę ir vengia fizinio aktyvumo. Maža to, socialinių ryšių stygius gali lemti ne tik nutukimą, bet ir priešlaikinę mirtį. Todėl būkite dažniau su draugais, kurie sukelia gerų emocijų ir jus veikia, tada svoris nedidės net valgant kartu šašlykus ar gurkšnojant vyną. Mat geri socialiniai kontaktai mažina streso hormono sekreciją iš smegenų ir mes savaime tampame sveikesni bei lieknesni.

Premijuokite save

Jaučiate, kaip atslenka graužatis ir neleidžia džiaugtis gyvenimu? Tuomet atrodome sau tokie nevykėliai, nepatrauklūs. Paimkite kelis popieriaus lapelius ir surašykite juose tai, kas jums malonu, pavyzdžiui, pasivaikščioti miške, nusipirkti drabužį, susitikti su sena drauge, paskambinti mamai. Sudėkite lapelius į puodelį. Kai bus liūdna, išsitraukite vieną jų ir padarykite tai, kas jame užrašyta. Taip įprasite būti geri sau ir patirti ne vien kasdienybės vargus, bet ir malonumų, pamažu įsileisite džiaugsmą.

Sportuokite!

Visi lieknėjimo paslapčių žinovai vieningai pripažįsta: labiausiai suliesėti galima sportuojant. Tokiu būdu numestas svoris nebegrįžta ir nedidėja. Idealu, jeigu kas rytą pasimankštinsite 30 min. Tingisi? Gerai, tuomet susitarkite susitikti su kolega sporto klubo salėje. Kad ir norėsite miego, mintis apie nuviltą draugę ar draugą ir staiga paaiškėjusį silpnavališkumą išmes iš lovos. O gal jums patinka šokti? Puiku! Jau šiandien susiraskite šokių klubą ir lankykite repeticijas tris kartus per savaitę. Dar geriau būtų, jeigu vakare išsiruoštumėte pabėgioti. Sužinosite, kokia palaima lengvai ristele bėgti miško taku, apgalvoti rytdienos įvykius ir svajoti.

Kai išmesite iš galvos alinančias dietas, nepasitenkinimą savimi, prašvis akys, pamatysite, koks gražus pasaulis. Sugrįš tai, ką buvote praradę, ir gausite tai, ko neturėjote – vidinę ramybę ir harmoniją.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.