Mokesčių lengvatų ateity nebebus

Klaipėdos rajono savivaldybės Taryba suteikė šių metų mokesčių lengvatas valstybinės žemės nuomotojams ir naudotojams – pensininkams, invalidams ir kitiems asmenims, gaunantiems mažas pajamas.

Tai pat nustatyti ir neapmokestinamieji sklypų dydžiai: Gargždų ir Priekulės miestuose namų valdų sklypo plotas – 0,15 ha, kaimo teritorijose – 3,3 ha, sodų bendrijose – 0,06 ha. Nuo mokesčių atleidžiami ir mažas pajamas gaunantys garažų bendrijų, daugiabučių namų savininkų, gyvenamųjų namų statybos bei savininkų bendrijų nariai, biudžetinės įstaigos bei visi kiti valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėtojai, kuriems priskaičiuota mokesčių suma sudaro iki 5 litų.

Pernai tokių mokesčių lengvatų buvo suteikta už daugiau kaip 100 tūkst. litų, panaši parama socialiai pažeidžiamiems rajono gyventojams susidarys ir šiemet. Tačiau, pasak rajono savivaldybės administracijos Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėjos Irenos Gailiuvienės, kasmet suteikiamos mokesčių lengvatos neskatina gyventojų privatizuoti ir teisiškai įregistruoti namų valdas ir kitą naudojamą žemę. Todėl nuo 2009 metų mokesčių lengvatos valstybinės žemės nuomotojams ir naudotojams greičiausiai nebebus teikiamos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.