Košmaras Liepų gatvėje

Uostamiesčio Savivaldybėje liejasi pyktis ir keiksmai – tokias neigiamas emocijas klaipėdiečiams sukėlė nuo liepos 1-osios įsigaliojusi nauja gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka.

Pokyčių įgyvendinimui visiškai nepasiruošta: žmonės susidariusią situaciją vadina tragiška ir jaučiasi tapę valdžios patyčių objektais. Interesantų antplūdžio nebeatremiančios atsakingos specialistės taip pat netyli ir atvirai skundžiasi nenormaliomis darbo sąlygomis.

Miestiečiai niršta

Vakar ryte Savivaldybės administracijos pastato Liepų g. 11 pirmojo aukšto koridoriuje sienas ir vėl ramstė apie keturiasdešimt miestiečių, atėjusių deklaruoti gyvenamąją vietą. Ankštoje patalpoje su vos keliomis sėdimomis vietomis žmonės, tarp jų – ir pensininkai, neįgalieji, mamos su kūdikiais ant rankų, tvirtino laukiantys nuo ankstyvo ryto ir guodėsi abejojantys, ar spės susitvarkyti reikalus.

Anot klaipėdietės Jūratės, tik dvi dokumentus priimančios Savivaldybės administracijos darbuotojos fiziškai nespėja aptarnauti visų atėjusiųjų: „Vienas žmogus kabinete užtrunka apie dvidešimt minučių, o priėmimo laikas – itin trumpas: nuo 8 ryto iki vidurdienio. Matote, kas darosi dėl tokios netvarkos? Masinis sužvėrėjimas!“

Jai pritarė ir ponia Jolanta: „Esame priversti stovėti eilėje valandų valandas. Kai kurie jau užsiima eilę šeštą valandą ryto ar net iš vakaro. Susidaro toks įspūdis, kad skubantiesiems deklaruoti gyvenamąją vietą nereikia nei į darbą eiti, nei kitus reikalus tvarkyti.“

Netvarka negalėjo atsistebėti ir ponia Juozepa. Moteris tik kraipė galvą nesuvokdama, kam reikėjo gyvenamosios vietos deklaravimo funkciją atimti iš Migracijos tarnybos ir užkrauti Savivaldybei, jeigu pastaroji nei žmogiškųjų resursų, nei komfortiškų patalpų neturi.

Kelias dienas niekaip pažymos gauti negalinti ir vakar nuo šeštos valandos ryto eilėje savo „žvaigždžių valandos“ laukusi Marija Racevičienė nuo tylaus nepasitenkinimo perėjo prie riksmų. Moteris neteko kantrybės ir negailėjo skambių epitetų nei vietinei, nei centrinei valdžiai po to, kai buvo informuota, jog deklaravimo reikalų jai teks važiuoti į Gargždus: „Man reikia pažymos į Darbo biržą nunešti. Tiek tampė, o dabar kažkur dar siunčia. Jie ką, duomenų bazių neturi? Daro, ką nori, dergiasi iš paprastų žmonių, „nesvietiškas bardakas!“

Nepakelia krūvių

Pravėrus 113-ojo kabineto, kuriame ir vyksta gyvenamosios vietos deklaravimo dokumentų tvarkymas, duris prie kompiuterių sėdinčios darbuotojos vos tramdė emocijas – „Vakarų ekspresui“ jos atvirai išdėstė konfliktų ir piliečių nepasitenkinimo priežastis.

Anot jų, be to, kad nėra normalių patalpų gyventojams aptarnauti bei gaunamo minimalaus darbo užmokesčio, labiausiai koją kišą tai, kad nėra sutvarkytos duomenų bazės.

Be to, trūksta ir darbuotojų: Savivaldybėje gyvenamosios vietos deklaravimu rūpinasi vos keli žmonės, o anksčiau tą pačią funkciją vykdė keturis kartus didesnės Migracijos tarnybos darbuotojų pajėgos.

Specialistės teigė negalinčios pailginti ir dokumentų priėmimo valandų, mat po pietų turi suvesti sukauptus duomenis, paruošti pažymas ir atlikti aibę kitų būtinų funkcijų.

„Tapome įkaitais“

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius

Tenka apgailestauti, kad susidūrėme su tokiomis problemomis, nes ne kartą kreipėmės į Vidaus reikalų ministeriją raštu ir informavome, kad gyvenamosios vietos deklaravimo funkcijos perdavimas savivaldybėms bus itin problemiškas uostamiestyje, mat Klaipėda nėra suskirstyta į seniūnijas. Bet tai tebuvo šauksmas tyruose. Be to, naujai tvarkai įgyvendinti mums buvo skirta vos 17 tūkstančių litų. Už tokius pinigus galėjome įsteigti vos du etatus.

Nesuprantu, kam apskritai reikėjo griauti tiek metų puikiai veikusią sistemą. Nepaisant to, miesto valdžia nesėdi rankų sudėjusi. Pusę metų kovėmės už tai, kad patalpos, esančios adresu Vytauto g. 13, kur anksčiau dirbo „Sodra“, būtų perduotos Savivaldybės reikmėms. Pagaliau Turto fondas davė tokį leidimą, liko dar sulaukti galutinio Vyriausybės palaiminimo. Manau, per kelias savaites šie reikalai bus išspręsti ir mes turėsime normalų gyvenamosios vietos deklaravimo centrą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.