Kaliningrade šauta į Lietuvos verslininką

Kaliningrade dirbantiems verslininkams srityje tampa pavojinga – prieš keletą savaičių Kaliningrade dingo Rusijos pilietis, veždavęs baldus iš Lietuvos, bei buvo pasikėsinta į Lietuvos pilietybę turintį statybos bendrovės vadovą.
Kaip pranešė Lietuvos televizijos žinių laida „Panorama“, 47 metų Vladimiras Juchnievičius buvo pašautas prieš 10 dienų.

Į Lietuvos pilietybę turintį verslininką Vladimirą Juchnievičių, 17 metų gyvenantį Svetlogorske ir vadovaujantį bendrovei, statančiai prabangius būstus Baltijos pajūryje, buvo pasikėsinta per patį vidurdienį. Šaudoma buvo be jokių skrupulų – tiesai per vairuotojo langą į patį verslininką.

Pasak Kaliningrado srities prokurorų, sulaikytas įtariamasis – laikinai nedirbantis 36 metų kaliningradietis – kol kas atsisakė duoti parodymus dėl esą blogos savo sveikatos būklės.

„Per pasikėsinimą buvo sužeista ranka, dvi kulkos pataikė į pilvą. Dabar imamasi visų priemonių – ir operatyvinių, ir tyrimo, kad būtų galima tvirtinti, jog įtariamasis tikrai šaudė į nukentėjusįjį. Jam sulaikyti įkalčių užteko“, – sakė Kaliningrado srities prokuratūtos ypatingai svarbių bylų tardytojas Vladimiras Šerstovas.

„Mes nustebę tuo, kad teisėsaugos institucijos iki šiol mūsų neinformavo. Aišku, reaguosime oficialiai“, – teigė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Viktoras Baublys.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad bus teikiama nota, konsulas atsakė, kad „tikriausiai taip“.

Anot „Panoramos“, prieš keletą savaičių Kaliningrade dingo dar vienas verslininkas – Rusijos pilietis, veždavęs baldus iš Lietuvos.

Tuo metu apie Kaliningrado srityje prieš tris mėnesius dingusį statybų verslu užsiimantį verslininką Stanislovą Jucių – jokių žinių. Po Užsienio reikalų ministerijos prašymų pateikti nors kokios informacijos tyrimo kontrolę perėmė Rusijos Federacijos Generalinė prokuratūra.

Iki šiol su žurnalistais bendravę Kaliningrado prokurorai dabar atsitvėrė tylos siena.

„Panoramos“ teigimu, kad pastaruoju metu srityje padaugėjo statybų ir jaučiama itin stipri konkurencija, pripažįsta ir Lietuvos diplomatai, ir Rusijos politikai.

„Matyt, statybų versle yra prasidėję kažkokie persiskirstymai. Statybos, nekilnojamas turtas – pelningas verslas“, – mano V.Baublys.

„Negalvoju, kad pastaruoju metu vyksta kažkoks pikas, kriminogeninės situacijos paaštrėjimas. Šie procesai ir anksčiau buvo. Mažiau ar daugiau įvykiai yra susiję su verslu ir nuosavybės persidalijimu“, – įsitikinęs Kaliningrado regiono Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Borisas Batalinas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.