VSD tarnybinių butų privatizavimas vyko skubotai, teigia Seimo komitetai

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Audito komitetai posėdžiuose antradienį pritarė bendram sprendimui, kuriame kritikuojamas Valstybės saugumo departamento (VSD) tarnybinių butų privatizavimas.
Birželio pabaigoje priimtame bendrame sprendime konstatuota, kad 38 iš 44 VSD tarnybinių butų lengvatinėmis sąlygomis įsigijimo procesas vyko „skubotai, prasidėjus Arvydo Pociaus atleidimo iš VSD generalinio direktoriaus pareigų procesui, kai jis suprato, kad greitai nebevadovaus departamentui”.

Taip pat teigiama, kad ypatingą nepagarbą departamentui kaip institucijai, siekdami įsigyti ir įsigydami tarnybinius butus, parodė VSD vadovas A.Pocius bei jo pavaduotojas Alfonsas Balzaris, vienas kito atžvilgiu priimdami palankius sprendimus, o Dainius Dabašinskas – pasirašęs dokumentus, suteikiančius teisę įsigyti tarnybinį butą generaliniam direktoriui.

Komitetai taip pat atkreipė dėmesį, kad VSD tarnybinius butus įsigiję pareigūnai nėra socialiai remtini asmenys, todėl neaišku, kodėl jiems buvo taikoma privatizavimo lengvatinėmis sąlygomis tvarka ir kodėl jiems buvo suteikta teisė įsigyti butus mažesne nei rinkos kaina.

Komitetai nusprendė konstatuoti, kad valstybės turtas turi būti valdomas, naudojamas ir juo disponuojama vadovaujantis visuomeninės naudos, efektyvumo, racionalumo ir viešosios teisės principais ir tokie atvejai, kai valstybės turtas yra skubotai išparduodamas, yra netoleruotini bei neturėtų pasikartoti.

Taip pat konstatuojama, kad A.Pociaus ir jo pavaduotojų A.Balzario bei D.Dabašinsko veiksmai yra netoleruotini, nepateisinami, nederantys specialiosios tarnybos vadovybės pareigūnui ir prasilenkia su valstybės tarnautojo veiklos etikos principais.

Komitetai siūlo Valstybės kontrolei, atliekant finansinį Valstybės saugumo departamento auditą, ypatingą dėmesį skirti VSD tarnybinių gyvenamųjų patalpų pardavimo sandorių bei naujojo VSD pastato statyboms skirtų lėšų panaudojimo analizei.

Pavasarį paaiškėjo, kad VSD darbuotojai yra privatizavę kelias dešimtis tarnybinių butų. Be to,

privatizuoti butą galimai mažesne nei rinkos kaina suskubo ir tuomet iš tarnybos atleidžiamas departamento vadovas A.Pocius.

Gegužę buvo skelbta, esą A.Pocius baigė tarnybinio buto sostinės Jeruzalės rajone privatizavimo procedūrą. Buvo pranešama, kad A.Pocius 4 kambarių butą prieš 8-erius metus statytame name įsigijo už 315 tūkst. litų, nors ekspertai jį įkainojo 170 tūkst. litų brangiau.

Vėliau Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) paskelbus, kad A.Pocius, privatizuodamas tarnybinį butą Vilniuje, supainiojo viešuosius ir privačius interesus, buvęs VSD vadovas jo atsisakė ir privatizavimo procedūrą nutraukė.

VSD tarnybinius butus institucijos vadovo leidimu privatizavo ir kiti departamento pareigūnai. Butai, juos išbraukus iš tarnybinių butų sąrašo kaip nereikalingus, buvo privatizuoti pasinaudojant Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo nuostata, leidžiančia privatizavimą ir be steigėjo sutikimo, turto neperduodant Valstybės turto fondui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.