Parlamentarai neatsisako rentų idėjos

Parlamentarai neatsisako rentų – antradienį Seimas po svarstymo pritarė valstybinių pensijų skyrimui buvusiems Seimo nariams.

Posėdyje už rentų įteisinimą balsavo 46 Seimo nariai, prieš – 24 ir 6 parlamentarai susilaikė.

Pataisoms buvo pritarta daugiausia „darbiečių“, liberalcentristų, socialdemokratų ir valstiečių liaudininkų balsais.

Aiškų nepritarimą išreiškė tik Tėvynės sąjungos frakcija – iš 16 posėdyje dalyvavusių konservatorių 11 balsavo prieš pataisas, 5 susilaikė ir vienintelis Saulius Pečeliūnas pritarė rentų skyrimui, nepaisant fakto, jog Seimas tik iš dalies pritarė jo siūlomoms pataisoms. Konservatorius buvo siūlęs mokėti rentas tik tiems buvusiems Seimo nariams, kurie išdirbo bent dvi ketverių metų kadencijas – iš viso 8 metus.

Tačiau „darbietė“ Loreta Graužinienė siūlė neskirstyti Seimo narių į „šventus, šventesnius ir šventuosius“.

Nepriklausomybės akto signatarų ir Seimo narių statuso įstatymo pataisomis dabar numatoma, jog asmeniui Seime išdirbus vieną kadenciją būtų mokama 40 proc. parlamentaro pareiginės algos dydžio renta, jei dvi kadencijas, tai turėtų per mėnesį gauti 60 proc. buvusios algos, o jei parlamentaras yra tikras Seimo ilgaamžis – dirbo tris ir daugiau kadencijų, jo renta sudarytų 75 proc. algos.

Parlamentarai atmetė visus pasiūlymus, kurie turėjo bent kiek apriboti eksparlamentarų, turėsiančių teisę gauti valstybines pensijas, skaičių.

Socialdemokratas ir vienas pataisų rengėjų Algimantas Salamakinas siūlė sumažinti rentų dydžius: išdirbus vieną kadenciją mokėti 30 proc. Seimo nario pareiginės algos per mėnesį, dvi kadencijas – 45 proc. algos, o tris – 60 proc, tačiau parlamentarams tai nepasirodė priimtina.

Taip pat buvo siūlyta socialines garantijas skirti nuo 2009 metų, tai yra pataisos būtų taikomos tik kitos kadencijos Seimo nariams, bet Seimo narių neįtikino raginimai, kad socialinių garantijų skyrimas sau yra nekorektiškas.

Liberalcentristas Saulius Lapėnas inicijavo pataisas riboti mokamos rentos laikotarpį. Pavyzdžiui, išdirbus vieną kadenciją renta būtų mokama tik ketverius metus, jei dvi – šešerius, jei tris ir daugiau – ne ilgiau nei aštuonerius metus, tačiau parlamentarai atmetė ir šią pataisą.

Pagal esamas pataisas valstybės renta nebūtų mokama, jei Seimo narys mandatą prarado apkaltos būdu, taip pat, jei yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis arba eksparlamentaras gauna kitą darbo užmokestį.

Pataisas pateikė daugumos Seimo frakcijų atstovų: socialdemokratė Irena Šiaulienė, valstietė liaudininkė Aldona Staponkienė, liberalcentristas Vytautas Bogušis, darbietis Kęstutis Daukšys, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Gintaras Šileikis, socialliberalas Artūras Paulauskas bei liberaldemokratas Egidijus Klumbys.

Liberalų sąjūdžio, Naujosios sąjungos (socialliberalų) valdybos bei Tėvynės sąjungos prezidiumas yra pareiškę nepritariantys rentų skyrimui.

Galutinai priimti Nepriklausomybės Akto signatarų ir Seimo narių statuso įstatymo pataisas ruošiamasi trečiadienį neeiliniame posėdyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Parlamentarai neatsisako rentų idėjos"

  1. Vėgėlė

    Pasiskyrė sau rentas ir pasirašė sau nuosprendžius,kad mieli rinkėjai už juos nebalsuotų.Laukiama partijos,kuri tas rentas panaikins- atšauks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.