Žemaičiai bylinėsis teisme

Žemaičių tautybę liudijantį įrašą pase siekiantys gauti trys telšiškiai sulaukė atsakymo iš Telšių civilinės metrikacijos skyriaus, kuris perpildė šių vyrų kantrybės taurę.

Atsakyme į užklausimą rašoma, jog pagal galiojančius šalies įstatymus Antanui Kontrimui, Alvydui Jokšui bei Arvydui Norvydui nebus suteikiama žemaičių tautybė.

„Kreipsimės į teismą, manau, kad kitos išeities nebelieka. Gal jiems ten visiems galvos perkaito? Tiek Teisingumo ministerijos, tiek ir Telšių metrikacijos skyriaus atsakymai žeidžia žemaičių tautą, nes pagal juos, tokia tauta neegzistuoja iš viso. Ateinantį ketvirtadienį šiuo klausimu rengsime spaudos konferenciją, kurioje išdėstysime galutinį savo sprendimą“, – pasipiktinęs neigiamu atsakymu vakar dienraščiui kalbėjo stipriausios barzdos pasaulyje savininkas Antanas Kontrimas.

Pasak jo, dėl galimybės gauti žemaičių tautybę su biurokratiška sistema ketina kovoti penki žemaičiai.

Prieš gerą mėnesį A. Kontrimas kalbėjo norįs, jog būtų atstatyta istorinė tiesa, nes žemaičių, kaip atskiros tautos gyvavimą, rodo ne tik savita kalba, bet ir istoriniai įvykiai. Žemaitis dienraščiui pateikė ir pavyzdį – 1893 metų gyventojų surašymas rodo, kad Telšiuose tuo metu gyveno vien žemaičiai ir žydai. Vyriškis retoriškai klausė, kodėl atsitiko, taip, kad žydų tautybė liko, o žemaičių esą nunyko?

Prisimenama ir tai, kad dar gegužę Teisingumo ministerija vyrams išsiuntė raštą, kuriuo leido gauti žemaičių tautybę, tačiau telšiškiai tuoj gavo ir kitą šios institucijos laišką, paneigiantį tokią galimybę. Ministerija pirmąjį raštą įvardijusi „technine klaida“ pranešė, kad vienas jų darbuotojas per klaidą išsiuntė neteisingą pranešimą.

Bylinėtis su valstybe ketinantis atkaklusis A. Kontrimas, prieš keletą metų pasiekė, jog įvažiuojančiuosius į Žemaitijos sostinę pasitiktų žemaitiškas užrašas „Telše“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.