Nedidelė ES šalis gali svariai prisidėti sprendžiant Europos problemas, pastebi V.Adamkus

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pasibaigus Europos Vadovų Tarybos susitikimui sako, kad Lietuva įrodė, jog net ir nedidelė jauna Europos Sąjungos narė gali svariai prisidėti sprendžiant didelės svarbos problemas.
Kaip praneša Prezidentūra, ankstų šeštadienio rytą Briuselyje baigėsi Europos Vadovų Tarybos susitikimas, kuriame dalyvavo prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas. Šalies vadovo teigimu, Lietuva šimtu procentų įvykdė prieš šį susitikimą keltus uždavinius, tarp kurių svarbiausias buvo siekis išsaugoti konstitucinės sutarties esmę.

Septyniolika valandų trukusių diskusijų ir derybų metu buvo išspręsta kilusi Europos Sąjungos konstitucinės sutarties krizė. Visos 27-ios šalys sutarė dėl naujos ES konstitucinės sutarties, kuri atspindi daugelį buvusios konstitucinės sutarties nuostatų. Prezidentas buvo pakviestas dalyvauti siauresniame derybų rate ieškant visiems priimtino ir naudingo kompromiso.

„Džiaugiuosi, kad Europos šalys susitelkė ir parodė išmintį ieškodamos sutarimo dėl Europos ateičiai svarbaus dokumento. Europos Sąjunga dar kartą įrodė savo gyvybingumą įveikiant kliuvinius jos integracijos kelyje“, – sakė V.Adamkus.

Kaip didelį šio dokumento privalumą prezidentas įvardijo tai, kad jame pabrėžiamas ES šalių narių solidarumas energetikos klausimais.

„Lietuvos iniciatyva įtvirtintos energetinio solidarumo nuostatos padės Europos Komisijai vystyti bendrą Europos Sąjungos energetikos politiką, ypač santykiuose su trečiosiomis šalimis. Dalyvaudama šiame procese Lietuva įrodė, kad net ir nedidelė jauna Europos Sąjungos narė gali svariai prisidėti sprendžiant didelės svarbos problemas“, – sakė Lietuvos vadovas.

Europos Viršūnių Tarybos susitikime patvirtinti nauji sutarties metmenys leis užbaigti ES institucinę reformą, pradėtą dar 2000-aisiais metais Lakeno mieste Belgijoje vykusiame viršūnių susitikime. Tai leis tęsti Europos Sąjungos plėtros procesą ir plėtoti Rytų kaimynystės strategiją, kuri taip pat buvo patvirtinta šiame viršūnių susitikime.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , .

3 Responses to Nedidelė ES šalis gali svariai prisidėti sprendžiant Europos problemas, pastebi V.Adamkus

  1. kaunietis

    man labai nepatiko, kad Adamkus pasiule uz nuolaiduma Lenkijai kompensuoti palaikymu zemes ukyje. Jau ir taip lenkiskos darzoves ir vaisiai nukonkuruoja lietuviskus. Tai dabar musu ukininku laukia pilnas bankrotas

  2. Apinys

    Prezidentas gerai atstovavo Lietuvos valstybę. Stebina Lenkijos Prezidento ribotumas – toliau savo daržo tvoros nieko nemato.

  3. ?

    Ne,nedidelė šalis, o didelis ir garbingas Prezidentas daug prisidėjo,kas be ko…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.