Seimo narius saugos policininkai

Nelaukdama, kol Vyriausybė įtrauks parlamentarų viešbutį į saugotinų objektų sąrašą, Seimo kanceliarija pastato apsaugą užkrovė policijai.

Vyriausybė dar nepatenkino Seimo kanceliarijos prašymo ir neįtraukė parlamento viešbučio į saugotinų objektų sąrašą. Tačiau jau kitą savaitę čia gyvenančius Seimo narius sergės Vilniaus apsaugos policija. Jai už paslaugas kol kas bus mokama iš pinigų, likusių Ekskomisarų biurui atsisakius saugoti Seimo viešbutį. Bet šių lėšų užteks tik keliems mėnesiams.

Vis dėlto Seimo narių ir kanceliarijos pageidavimu policininkai jau mąsto apie tai, kaip stiprins viešbučio apsaugą. Planuojama ne tik gausinti pareigūnų pajėgas, bet ir įrengti modernią vaizdo stebėjimo sistemą.

Dar nepalaimino

Nesulaukdama Vyriausybės sprendimo ir bijodama palikti viešbutį be apsaugos Seimo kanceliarija rado būdą, kaip rūpinimąsi parlamentarų saugumu patikėti policijai.

Seimo kanceliarija su Vilniaus apsaugos policija pasirašė viešųjų pirkimų sutartį. Kol Vyriausybė įteisins Seimo viešbučio apsaugą, kanceliarija šiam viešosios policijos padaliniui mokės iš savo lėšų.

Seimo kancleris Gintautas Vilkelis LŽ tikino, kad apsaugos kaina neviršys tos, kuri mokama paskutines dienas pastatą saugančiam Ekskomisarų biurui. Seimo viešbutyje gyvenančių parlamentarų ir jų turto apsauga mokesčių mokėtojams kiekvieną mėnesį atsieina apie 18 tūkst. litų.

Ekskomisarų biuras prieš porą mėnesių pranešė Seimo kanceliarijai, kad nutraukia sutartį ir nuo birželio 26-osios nebesaugos viešbučio. Pasak Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento direktoriaus Antano Dimaičio, Ekskomisarų biuras norėjo gauti didesnį užmokestį, todėl ir nutraukė sutartį. „Kaip suprantu, jų netenkino kaina, kurią mokėjome už apsaugą. Nors sutartis dar būtų galiojusi iki metų pabaigos“, – kalbėjo A.Dimaitis.

Tačiau Ekskomisarų biuras neigia, jog sutartį su Seimo kanceliarija nutraukė dėl pinigų. „Pirmą kartą girdžiu tokią versiją. Mes neprašėme už apsaugą mokėti daugiau, nei nurodyta sutartyje“, – LŽ tvirtino įmonės viceprezidentas Alius Sadeckas. Pasak jo, pagrindinė priežastis, kodėl biuras nusprendė nebesaugoti Seimo viešbučio, buvo politikų kišimasis į šiuos reikalus. „Mus išvargino sutartį pažeidžiančios politinės spekuliacijos ir politikų komentarai šia tema“, – sakė A.Sadeckas. Dėl esą pažeistų sutarties sąlygų Ekskomisarų biuras svarsto galimybę paduoti Seimo kanceliariją į teismą.

Pinigų – vos 2 mėnesiams

Seimo kanceliarija į Vidaus reikalų ministeriją (VRM) kreipėsi ir prašė policijos apsaugos parlamento viešbučiui beveik prieš 4 mėnesius. Tada buvo apsižiūrėta, kad iki šiol neaišku, ką policija ar viešojo saugumo tarnybos daliniai turi saugoti. Strateginių objektų (oro uostų, kai kurių tiltų, naftos rezervo saugyklos ir kt.) sąrašas patvirtintas įstatymu. Savo įstatymą turi ir Ignalinos atominė elektrinė. Dar viena saugotinų objektų kategorija – svarbūs objektai (kai kurios pramonės, energetikos įmonės, ambasados ir kt.). Kokie objektai turi būti priskiriami šiai kategorijai, iki šiol nereglamentuota.

Nutarimo projektas, kuriame į valstybės saugomų objektų sąrašą siūloma įtraukti Seimo viešbutį, jau parengtas, tačiau dar nepasiekė Vyriausybės. VRM jį suderino su Teisingumo ir Finansų ministerijomis ir artimiausiu metu ketina perduoti svarstyti ministrų kabinetui.

Tačiau projektą rengęs VRM sekretorius Stanislovas Liutkevičius nedrįso spėlioti, kada dokumentas bus patvirtintas. Jokių žinių iš VRM ir Vyriausybės neturi ir Seimo kanceliarija. „Tikrai nežinome, kada priims tą nutarimą, vis laukiame“, – LŽ teigė Seimo kancleris Gintautas Vilkelis.

Seimo kanceliarija nusprendė pasamdyti Vilniaus apsaugos policiją saugoti viešbutį, nes tikisi, kad netrukus šiai įstaigai rūpintis viešbutyje gyvenančių parlamentarų saugumu paves ir Vyriausybė. Panašiai mąsto ir S.Liutkevičius. „Nieko baisaus, jei policija jau dabar pradės saugoti viešbutį. Diena anksčiau ar vėliau, nesvarbu“, – įsitikinęs VRM sekretorius.

Tačiau viešbučio apsaugai kanceliarija turi 70 tūkst. litų. Pasak S.Liutkevičiaus, šių pinigų užteks vos dviem mėnesiams. Tad Vyriausybė bandys kuo greičiau įtraukti Seimo viešbutį į saugotinų objektų sąrašą. „Privalome patvirtinti projektą, kad nesusidarytų apsaugos vakuumas“, – įsitikinęs S.Liutkevičius.

Lankėsi vakar

Vilniaus apsaugos policijos pareigūnai vakar rytą apžiūrėjo Seimo viešbutį. Pastatą ir teritoriją jiems aprodė Seimo viešbučio vyriausioji administratorė Nijolė Šušliakova. „Čia buvo tokia trumpa generalinė apžiūra“, – LŽ sakė ji.

N.Šušliakova tik prieš kelias dienas išgirdo, kad viešbutį saugos nauji žmonės. Ekskursiją pareigūnams surengusi administratorė nežinojo, ką vedžioja po viešbutį. „Na, tiksliai nežinau, kas jie tokie. Tik šiandien susipažinome, bet ir ta pažintis tokia paprasta. Tikslius duomenis gausiu tik kitą savaitę“, – kalbėjo N.Šušliakova.

Kitą savaitę Seimo viešbučio apsaugą iš privačios saugos įmonės perimsiantys Vilniaus apsaugos policijos pareigūnai tikino, kad padėtis normali. „Daug problemų nematome, tik policija aktyviau saugos pastatą“, – LŽ aiškino Vilniaus apsaugos policijos skyriaus viršininkas Jonas Lazarenka.

Jis teigė, jog perimdami viešbučio apsaugą policininkai išklausė ir Seimo kanclerio pageidavimus. „Didžiausias G.Vilkelio noras – kad viešbutyje būtų tvarka“, – sakė J.Lazarenka.

Kameros seks ir policininkus

Seimo viešbučio saugumui užtikrinti ketinama imtis papildomų priemonių. Darbą pradėsiantys pareigūnai pirmiausia patikrins Seimo viešbutį su tarnybiniais šunimis. Vėliau pastato viduje ir lauke planuojama įrengti vaizdo stebėjimo sistemą.

Vaizdo kameros bus sumontuotos ir policininkų budėjimo postuose. „Mūsų darbuotojų stebėjimas darbo vietoje tam tikru požiūriu leis juos sudrausminti“, – įsitikinęs J.Lazarenka. Kiek kainuos ta stebėjimo sistema, pareigūnas neatskleidė.

Šiuo metu Seimo viešbutis beveik pilnas, jame laisvi tik du butai. Kituose 70 apsistoję parlamentarai. Jie ne kartą skundėsi, jog Seimo viešbutyje jaučiasi nesaugiai. Tautos išrinktiesiems nepatinka, kad viešbučio kieme automobilius stato ir per kiemą bando gatvę kirsti kas tik netingi. „Bandėme drausminti tokius prašalaičius“, – užsiminė A.Dimaitis.

Kelis kartus nuo chuliganų nukentėjo viešbutyje apsistojusių politikų automobiliai. Laisvai į viešbučio kiemą patenkantys pašaliniai žmonės ne kartą buvo apgadinę ir subraižę tautos išrinktųjų mašinas. Pasitaikė ir vagysčių. Po tokių išpuolių Seimo nariai pareikalavo, kad kanceliarija imtųsi papildomų apsaugos priemonių ir prie įėjimų į viešbutį pastatytų specialius užtvarus. „Pastaruoju metu jokių didesnių nusiskundimų neteko girdėti“, – pridūrė A.Dimaitis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Seimo narius saugos policininkai"

  1. senelis

    Taigi, ponai ir ponios, esate tautos isrinktieji, tai nuo ko-gi jus reikia taip akylai saugoti ??? Paziurekit kaip jusu liaudis gyvena, gal ir ja saugot reiktu ??? NUO JUSU !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.