Kova su buvusia žmona traukia į nevilties liūną

Anksčiau klestėjęs Trakų verslininkas Janušas Rišardas Malinovskis šiandien yra netekęs ne tik verslo, bet ir namų bei savo motinos žemės.

Bendrai statytame name gyvena buvusi jo žmona Trakų rajono apylinkės teismo pirmininkė Česlava Malinovska ir jos sūnus iš pirmos santuokos.

Janušas Rišardas Malinovskis šiuo metu gyvena pas pirmąją žmoną Elektrėnuose ir moka jai nuomą. Už 350 litų per mėnesį vyras glaudžiasi vieno kambario buto virtuvėje. Jokio savo kampo 65 metų J.R.Malinovskis neturi. Pirmoji žmona Elena vyriškį priglaudė iš gailesčio, nes po teismus tampytas buvęs turtuolis liko be nieko. Jis vargiai rado darbą ir priverstas skaičiuoti pinigus.

Dar visai jam neteko to daryti. J.R.Malinovskis verslą pradėjo įkurdamas kooperatyvą. Po 1990-ųjų vertėsi ledų, bulvių traškučių gamyba, atidarė mėsos cechą, parduotuvę, kepyklą. Klestintis vyriškis susipažino su Česlava. Pasak J.R.Malinovskio, moteris tuomet buvo bedarbė, tad vyriškis trejus metus ją išlaikė. Tačiau netrukus Česlava padarė karjerą. Iš pradžių dirbo advokate, vėliau tapo Trakų apylinkės teismo teisėja, dar po kelerių metų – jo pirmininke. J.R.Malinovskio reikalai klostėsi ne taip sėkmingai. Konkurentai išstūmė jį iš verslo, likvidavus įmonę vyras liko skolingas nemažai pinigų.

J.R.Malinovskis neteko ir vietos name, kurį padėjo pasistatyti žmonai, neteko motinos žemės Trakų regioniniame draustinyje. 3,7 hektaro šiuo metu veikiausiai kainuotų porą milijonų litų. Visa tai jis padovanojo savo įsūniui, Česlavos sūnui Andžejui. Kodėl taip pasielgė, J.R.Malinovskis ir pats dabar gerai nesupranta. Esą toks buvo tuometinės žmonos patarimas. Ji neva įtikinusi vyrą, kad spaudžiamas kreditorių jis nepraras viso turto.

Stebina kaltės įrodymai

J.R.Malinovskis ir 15 metų jaunesnė Česlava susipažino gyvendami kaimynystėje. „Man iškart labai didelį įspūdį padarė tai, kad ši moteris buvo labai tikinti. Nuolat eidavo į bažnyčią, melsdavosi. Mano mama buvo tikinti, sąžininga ir dora. Maniau, kad visi tikintys žmonės yra tokie. Tačiau Česlava pastaruosius dvejus metus į bažnyčią nebeina. Gal todėl, kad jaučia, kiek man blogo padarė“, – pasakojo jis.

Po pusmečio draugystės pora susituokė. J.R.Malinovskis įsūnijo tuomet dar tik 7 metukų Andžejų. Dabar jau daugiau kaip 20 metų sulaukęs vaikinas tebeturi jo pavardę.

Kol Česlava nedirbo, ji triūsė namie. Tačiau ir tada J.R.Malinovskis samdė tarnaitę. „Nors būdama teismo pirmininkė ji pradėjo uždirbti palyginti daug, mokėti man alimentus atsisakė. Teismas nusprendė jos naudai, – LŽ sakė J.R.Malinovskis. – Juk kol nedirbo, ne tik ją išlaikiau, bet ir vežiojau į užsienį. Visur apsilankėme: Kipre, Ispanijoje, Jaltoje, Italijoje ir daugelyje kitų šalių. Namas, žemė liko jiems.“

Č.Malinovskos skyrybų pareiškime teigiama, esą vyras ją žeminęs kaip moterį, buvęs neištikimas, neprisidėjęs prie bendro ūkio materialiai. Tačiau J.R.Malinovskis tikina, kad tuometinei žmonai buvęs ištikimas. Esą Č.Malinovskos atsivesti liudytojai teisme tik sakę, kad jis kartais kokiai nors moteriai nusišypsodavęs. „Koks čia kaltės įrodymas? – stebėjosi vyriškis. – Tačiau teismas tai vertino kaip įrodymą, o manęs visiškai neklausė.“

Po skyrybų J.R.Malinovskis ilgai gyveno iš varganos pensijos. Prieš tris mėnesius jam pagaliau pavyko susirasti darbą. Anot vyriškio, sužinoję, kad jam jau 65 metai, darbdaviai iškart atsakydavo neigiamai.

Išlaužė duris

J.R.Malinovskis ir dabar neabejoja, kad žmona į teismą dėl skyrybų kreipėsi, nes jis nebeuždirbo pinigų. Turtas, šiaip ar taip, jam jau nepriklausė. Kreiptis į teismą dėl turto grąžinimo J.R.Malinovskis negali, nes dovanojimo aktą pasirašė laisva valia. Kurį laiką vyriškis gyveno su buvusia žmona Šilo gatvėje esančiame name. Jam buvo paskirtas atskiras kambarys antrame aukšte. J.R.Malinovskis įsistatė durų užraktą, nors kambaryje laikė nedaug daiktų. Kartą jam paskambino sūnus iš buvusios santuokos Robertas Malinovskis ir pakvietė pasikaitinti pirtelėje. J.R.Malinovskis, kaip prisipažįsta, grįžo šiek tiek įkaušęs. Netrukus į jo duris pasibeldė policijos pareigūnai. Vyrui nepanorus atidaryti, duris esą išlaužė jo įsūnis Andžejus.

Policija J.R.Malinovskį nuvežė į komisariatą. Čia esą buvę pasakyta, kad jis grasinęs nušauti buvusią žmoną. J.R.Malinovskis dar namie buvo prisipažinęs, kad turi teisėtai laikomą ginklą – pistoletą „Walther“ – ir parodė jį esant pirmame aukšte įrengtame seife. Čia pat gulėjo šoviniai, kurie nebuvę sudėti į pistoleto dėtuvę, o supakuoti į dėžutę. Pareigūnai tariamą grasintoją paleido.

Tačiau policija J.R.Malinovskiui buvo kviesta ne kartą. Vyras ėmė bijoti, kad netyčia ko nors jam nenutiktų.

Išeitį pasiūlė sūnus Robertas. Nors J.R.Malinovskis teigia, kad sūnus niekada nejautė nuoskaudos dėl įsūniui padovanotos senelės žemės, dabar jie sutaria puikiai.

Roberto mama, pirmoji J.R.Malinovskio žmona, tuomet gulėjo ligoninėje. Tad sūnus ir pasiūlė tėvui laikinai pagyventi jos bute. J.R.Malinovskis prisiglaudė pas Reginą, bet ramybės nesulaukė.

Vienas kitą vadina šmeižikais

J.R.Malinovskis buvo tampomas po teismus ir dėl šmeižto. Jis esą apkalbėjęs Č.Malinovską ir buvusį Trakų apylinkės teismo pirmininką Joną Kryževičių. Šiuo metu jis dirba Aukščiausiajame Teisme. Esą Č.Malinovskos buvęs vyras tvirtinęs, kad abu Temidės tarnai buvo meilužiai. Tai esą patvirtina žaibiška Č.Malinovskos karjera. Kaip įrodymai buvo pateikti raštai, kuriuos J.R.Malinovskis siuntė į Prezidentūrą ir įvairius spaudos leidinius. Pats J.R.Malinovskis ginasi niekada tokių raštų nepasirašinėjęs. Todėl teismas bylą sustabdė ir visus raštus perdavė grafologinei ekspertizei atlikti. Po jos ir paaiškės, ar minėtuose raštuose – buvusio Č.Malinovskos vyro parašai.

J.R.Malinovskis nenorėjo nusileisti ir taip pat kreipėsi į teismą. Šįkart – dėl grasinimo susidoroti. „Įsiveržusi į mano kambarį ji vadindavo mane „brudu“, žadėjo „sukurti man linksmą gyvenimą“. Tai precedento neturintis atvejis, kai teismo pirmininkė grasina susidoroti“, – sakė J.R.Malinovskis. Vilniaus 4-asis apylinkės teismas gegužės viduryje šią bylą nutraukė. Tačiau nutartį patikrinusi Vilniaus apylinkės prokuratūra rado Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų. Tad prieš keletą dienų jau prokuratūra apskundė teismo nutartį. Skundas išsiųstas į teismą.

Turtas iššvaistytas?

Dar viena J.R.Malinovskio byla irgi tebėra teisme. Buvusi žmona jį kaltina dėl turto iššvaistymo. Kalbama apie tai, kas liko po J.R.Malinovskio įmonės bankroto, – vitrinos, tešlos maišyklė, kiti įrenginiai. Šis turtas buvo areštuotas. J.R.Malinovskis tikina, kad niekas niekur nedingo. Viskas sukrauta Šilo gatvėje esančiame garaže. „Atėjo antstoliai tikrinti to turto, kai dar tame name gyvenau. Apžiūrėjo ir pasakė, kad jo parduoti nebus įmanoma. Ir šiaip esą reikėsią dėl pardavimo aiškintis su Trakų teismo pirmininke, ta pačia Česlava. Įrenginiai visi seni, susidėvėję. Tad ir pasirašiau, kad turto nėra. Dabar mane kaltina“, – sielojosi daug klaidų tvarkydamas savo reikalus padaręs žmogus. Įeiti ir patikrinti, ar įrenginiai tebėra, jis negali, nes spynos name seniai pakeistos. Tačiau J.R.Malinovskis ne kartą to prašė ikiteisminį tyrimą atlikusių pareigūnų. Galiausiai bylai patekus į Vilnių daiktai buvo nufotografuoti ir nuotraukos parodytos J.R.Malinovskiui.

Nebetiki teismais

J.R.Malinovskis LŽ teigė esąs nusivylęs teismų sistema. Pasak jo, visi teisėjai palaiko vienas kitą, ir sprendimai nuolat priimami vyro nenaudai. Trakų policininkai neva taip pat nenorintys pyktis su teismo pirmininke. „Kai vienam tardytojui iš Trakų teko perduoti bylą į Vilnių, jo veidas buvo labai laimingas. Juk niekam nesinori užsitraukti nemalonės“, – šypsosi J.R.Malinovskis. Jo bylos jau buvo nagrinėtos ir Varėnoje, ir Kaune, ir Vilniuje, bet kol kas vyriškis nesulaukė nė vieno jam palankaus sprendimo.

J.R.Malinovskis prisipažįsta padaręs klaidų. Jam sunku paaiškinti, kodėl klausė žmonos patarimų, kai jų santykiai jau buvo atšalę, o vėliau išvis nutrūko.

Č.Malinovskos LŽ taip ir nepavyko rasti. Trakų teisme telefonu atsiliepusi raštinės darbuotoja sakė, esą pirmininkė atostogauja. Nuvažiavus į Trakus prestižiniame rajone stovintis namas buvo tuščias. Vartai užrakinti. Iš gretimo kiemo išėjęs vyriškis paaiškino, kad kaimynystėje esantį namą tik prižiūrintis, nesąs savininkas. „Jau seniai nemačiau, kad Č.Malinovska ar dar kas nors čia būtų buvęs. Jos buvęs vyras čia seniai nebegyvena“, – teigė prisistatyti nepanoręs vyras.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.