L.Hamiltonas jau lyginamas su M.Schumacheriu

Per du „Formulės-1“ pasaulio čempionato etapus pasiekęs maksimumą – laimėjęs abejas lenktynes – čempionato lyderis britas Lewisas Hamiltonas („McLaren“) savo komandos draugą ispaną Fernando Alonso bendrojoje įskaitoje lenkia jau 10 taškų, o prieš trečiąją poziciją užimantį Felippe Massa pirmauja 19 taškų.

„McLaren-Mercedes“ atstovaujantis L.Hamiltonas, sekmadienį startavęs iš pirmosios pozicijos, laimėjo septintąjį sezono etapą – JAV „Grand Prix“ lenktynes. 73 ratus (306,016 km) britas nuvažiavo per 1 val. 31 min. 09,965 sek.

Legendinį vokietį pakeitė britas

„Net nesvajojau laimėti dviejose visiškai nepažįstamose trasose, bet komanda fantastiškai parengė bolidą, todėl didžiuojuosi, jog atstovauju „McLaren“ ekipai, – po finišo džiaugėsi 21 metų jaunasis debiutantas. – Ačiū visiems. Tai neįtikima. “

„Formulės-1“ vadovas Bernie Ecclestone’as buvo sužavėtas jaunojo Didžiosios Britanijos lenktynininko pasirodymo: „Hamiltonas – superžvaigždė. Per čempionato istoriją niekam dar nepavyko padaryti to, ką padarė Lewisas. Jei per lenktynes jis užsidėtų legendinio Vokietijos lenktynininko Michaelio Schumacherio šalmą, jūs nerastumėte jokio skirtumo. Dar neseniai Schumacherio pasitraukimas buvo didelis nuostolis „Formulei-1″, bet Lewisas atkreipė į save gerbėjų dėmesį, tad dabar negalima teigti, jog vokiečio iš tiesų trūksta.“

„Prieš pirmąjį „Grand Prix“ etapą žinojau, kad reikia daug ko išmokti, ir paprasčiausiai stengiausi atlikti savo darbą, – kalbėjo čempionato lyderis. – Dabar, po septintojo etapo, uždaviniai lieka tie patys. Ir aš, ir kiti pilotai turi šansų iškovoti titulą, todėl kalbėti apie kokias nors viltis ar planus dar anksti. Pavasarį sau sakiau, kad „Formulė-1″ – automobilių sporto viršūnė, ir nieko nesitikėjau. Žinojau, kad kartą galiu užlipti ant podiumo, bet septynis kartus iš eilės kilti ant podiumo – tai fantastika. Nesuprantu, kas vyksta. Tai malonu, bet kartu ir netikėta. Stengiuosi patirti malonumą, bet dar nepasirengęs įvardyti priežasčių – niekas, net ir aš, nelaukė tokios sėkmės.“

Antroji vieta geriau negu nieko

Antrąja vieta JAV tenkinosi kitas „McLaren“ ekipos narys dukart pasaulio „Formulės-1“ lenktynių čempionas ispanas F.Alonso.

Pirmąkart Indianapolio trasoje užlipęs ant nugalėtojų pjedestalo F.Alonso teigė, jog kova su absoliučiu lyderiu buvo atkakli, tačiau, pasak jo, viskas buvo nuspręsta tik davus startą, kai ispanas nesugebėjo aplenkti varžovo. „Prisiminiau, kai išlėkiau iš trasos prieš savaitę Kanadoje, todėl šįkart nenorėjau rizikuoti, – sakė F.Alonso. – Bandžiau Hamiltoną aplenkti prieš antrą lenktynių dalį, į posūkį įvažiavome kartu, bet manevrui atlikti man nepakako greičio. Antroji vieta ir aštuoni taškai – geriau negu nieko. Be to, mes padidinome atotrūkį nuo „Ferrari“.

Trečiąją ir ketvirtąją vietas Indianapolyje užėmė abu „Ferrari“ komandos atstovai – brazilas Felipe Massa ir suomis Kimi Raikkonenas.

F.Massa po lenktynių teigė, jog L.Hamiltonas startavo puikiai, o jo bolidas riedėjo ne taip gerai: „Liko tik stebėti, kaip lyderiai didina atstumą. Šiandien buvo sunku kovoti su „McLaren“, nors aš, laimė, šiandien buvau trečias.“

„McLaren“ vadovas Ronas Dennisas po varžybų prisipažino, jog nesikišo į lenktynininkų varžytuves, tiesa, likus 15 ratų iki finišo paprašė komandos sportininkų sumažinti variklių apsukas, nes jų lauks ir Prancūzijos trasa.

„Lewisas ir Fernando kovojo nuo starto iki finišo, lenktynėms įpusėjus Fernando rimtai atakavo, pavijo Hamiltoną ir taip privertė mus sunerimti – mes palaikėme šią dvikovą, bet buvo svarbu, kad ji nesugadintų mūsų dvigubos pergalės“, – kalbėjo R.Dennisas.

7 etapo rezultatai

1. L.Hamiltonas (Didžioji Britanija) „McLaren-Mercedes“ 1:31:09,965 sek.
2. F.Alonso (Ispanija) „McLaren-Mercedes“ atsiliko 1,518 sek.
3. F.Massa (Brazilija) „Ferrari“ 12,842
4. K.Raikkonenas (Suomija) „Ferrari“ 15,422
5. H.Kovalainenas (Suomija) „Renault“ 41,402
6. J.Trulli (Italija) „Toyota“ 1:06,703
7. M.Webberis (Australija) „Red Bull“ 1:07,331
8. S.Vettelis (Vokietija) „BMW Sauber“ 1:07,783

Bendroji įskaita

1. L.Hamiltonas (Didžioji Britanija) 58 tšk.
2. F.Alonso (Ispanija) 48
3. F.Massa (Brazilija) 39
4. K.Raikkonenas (Suomija) 32
5. N.Heidfeldas (Vokietija) 26
6. G.Fisichella (Italija) 13
7. R.Kubica (Lenkija) 12
8. H.Kovalainenas (Suomija) 12

Konstruktorių įskaita

1. „McLaren-Mercedes“ 106 tšk.
2. „Ferrari“ 71
3. „BMW Sauber“ 39
4. „Renault“ 25
5. „Williams-Toyota“ 13
6. „Toyota“ 9

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.