„Real” išplėšė Ispanijos čempionų titulą

Ispanijos čempionu po ketverių metų pertraukos 30-ąjį kartą klubo istorijoje tapo Madrido „Real”, kuris dramatiškose 38-oje „La Liga” pirmenybių turo rungtynėse pabaigoje palaužė „Mallorca” ekipą ir atėmė titulą iš nieko nebelėmusią triuškinančią pergalę Taragonoje iškovojusią pastarųjų dviejų metų laimėtojos „Barcelona” ekipos. Trečia vieta turėjo tenkintis „Sevilla”, o 5-6 vietas užėmė „Villarreal” ir „Zaragoza”, o „Celta” ir „Real Sociedad” atsisveikino su aukščiausiu divizionu.

„Real” prieš paskutinį turą turėjo lygiai taškų su „Barcelona”, tačiau dėl geresnio tarpusavio dvikovų rezultato „karališkasis” klubas buvo pirmesnis ir galėjo pergalę užsitikrinti aukso medalius.

Tačiau po pirmojo kėlinio džiūgavo Katalonijos komandos aistruoliai – „Barcelona” po Carleso Puyolio, Lionelio Messi ir Ronaldinho įvarčių Taragonoje užtikrintai pirmavo prieš į žemesnę lygą jau iškritusį autsaiderį „Gimnastic”, tuo tarpu Ispanijos sostinėje Madride „Real” sensacingai atsilikinėjo „Mallorca” ekipai, kurios gretose pasižymėjo Fernando Varela.

Po pertraukos „Barcai” dar vieną įvartį pelnė L.Messi, o „Santiago Bernabeu” stadione „Real” futbolininkai vertė vis labiau nerimauti savo sirgalius, nes tas pats F.Varela vos nepadvigubino svečių iš Maljorkos persvaros.

„Real” atsakė D.Beckhamo smūgiu į skersinį, tačiau rezultatą pagaliau išlygino tik 69 minutę, kai po Gonzalo Higuaino perdavimo įmušė ekipos kapitonas Raulis. Madridiečiams reikėjo dar vieno įvarčio ir jis buvo pasiektas likus dešimčiai minučių iki mačo pabaigos – po kampinio Mahamadou Diarra galva smūgiuotas kamuolys įriedėjo į vartus.

Dar po trijų minučių pergalę ir čempionų titulą „Real” klubui įtvirtino po keitimo aikštėje pasirodęs Jose Reyesas – 3-1 šeimininkų naudai. Rungtynės tarp „Gimnastic” ir „Barcelona” baigėsi svečių pergale rezultatu 5-1, tačiau tai jokios reikšmės jau nebeturėjo, nes pirmą vietą Ispanijos čempionate iškovojo „Real” futbolininkai.

Nepaisant pergalės paskutiniame ture aukščiausiąją lygą palikti priversti buvo Vigo „Celta” futbolininkai. Jų viltis išlikti aukščiausioje lygoje sudaužė Bilbao „Athletic”, namuose 2-0 įveikęs Valensijos „Levante” futbolininkus. Lygą palikti taip pat teko ir San Sebastiano „Real Sociedad”, kurie sekmadienį svečiuose iškovojo lygiąsias 3-3 su „Valencia”.

Sezono prizai

Kelialapis į UEFA Čempionų lygos grupių etapą: „Barcelona”, „Real”

Kelialapis į UEFA Čempionų lygos trečiąjį atrankos etapą: „Sevilla”, „Valencia”

Kelialapis į UEFA Taurę: „Villarreal”, „Zaragoza”, „Getafe” (Karaliaus taurės finalininkė)

Kelialapis į Intertoto Taurę: Madrido „Atletico”

Į „La Ligą” pakilo: „Valladolid”, „Almeria”, Mursijos „Real”

„Celta” 2 – 1 „Getafe”

26′ [0 – 1] Pablo Redondo

36′ [1 – 1] Habib Bamogo

66′ [2 – 1] Matias Lequi

„Racing Santander” 0 – 2 „Betis”

80′ [0 – 1] Edu

89′ [2 – 2] Edu

„Espanyol” 1 – 3 „Deportivo”

48′ [1 – 0] Raul Tamudo (11m.)

61′ [1 – 1] Iago

63′ [1 – 2] Sergio

84′ [1 – 3] Ivan Riki

14′ Jorge Manuel Andrade („Deportivo”) pašalintas iš aikštės

„Valencia” 3 – 3 „Real Sociedad”

2′ [0 – 1] Gaizka Garitano

6′ [1 – 1] David Villa

19′ [2 – 1] Aitor Lopez Rekarte (į savo vartus)

37′ [2 – 2] Diaz De Cerio

82′ [3 – 2] David Villa

90+5′ [3 – 3] Emiliano Moretti (į savo vartus)

„Athletic” 2 – 0 „Levante”

61′ [1 – 0] Jose Serrano (į savo vartus)

76′ [2 – 0] Igor Gabilondo

„Sevilla” 0 – 1 „Villarreal”

51′ [0 – 1] Fabrizio Fuentes

„Recreativo” 1 – 1 „Zaragoza”

3′ [1 – 0] Javi Guerrero

75′ [1 – 1] Diego Milito

62′ Gerard Pique („Zaragoza”) pašalintas iš aikštės

„Real” 3 – 1 „Mallorca”

17′ [0 – 1] Fernando Varela

69′ [1 – 1] Raul Gonzalez

80′ [2 – 1] Mahamadou Diarra

83′ [3 – 1] Jose Antonio Reyes

„Osasuna” 1 – 2 „Atletico”

37′ [0 – 1] Maxi Rodriguez

47′ [1 – 1] Savo Milosevic

52′ [1 – 2] Nacho Monreal (į savo vartus)

„Gimnastic” 1 – 5 „Barcelona”

20′ [0 – 1] Carles Puyol

34′ [0 – 2] Lionel Messi

37′ [0 – 3] Ronaldinho

51′ [0 – 4] Lionel Messi

83′ [1 – 4] Tobias Grahn

90′ [1 – 5] Gianluca Zambrotta

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .